16. kolo , 15. června 2013, FK Blansko - FC Slovan Havlíčkův Brod

FC Slovan Havlíčkův Brod

Branky: Staněk, Jabůrek

„Sezónu jsme zakončili porážkou s mužstvem, které soutěž vedlo. Zápas se hrál v pravé poledne za úmorného vedra. Bylo to nejlepší mužstvo, se kterým jsme na jaře hráli. Škoda laciných branek, které jsme obdrželi a vyložených šancí, které jsme neproměnili. Závěr zápasu, kdy vyrovnání viselo na vlásku, nás soupeř po chybě těsně před koncem potrestal čtvrtou brankou. Myslím, že remíza by podle vývoje zápasu byla zasloužená. Kluci bojovali a nemusí se za svůj výkon stydět. Za odvedené výkony, nejen v tomhle zápase, ale během celé jarní sezony v četně přípravného období musím všem poděkovat a doufám, že jim elán vydrží. Na závěr musím popřát soupeři k prvnímu místu, které obsadili zcela zaslouženě a titul vítěze je ve správných rukách,“ zhodnotil poslední utkání sezóny trenér Jiří Pokoj starší.

Hodnocení jarní sezony z pohledu trenéra Pokoje st.:
„Mužstvo jsme převzali s panem Skalickým v prosinci a dá se říci ne v dobrém stavu. Před sezonou byl kádr dost široký, ale v průběhu podzimní sezóny někteří hráči odešli a před koncem byl problém dát dohromady jedenáct hráčů. Navíc tréninková docházka byla špatná. Během zimní přestávky se nám podařilo vhodně doplnit kádr, který tvořilo 16 hráčů a 2 brankaři. Trénovat jsme začali 7. ledna. Většina tréninkových jednotek díky špatnému počasí proběhla na zimním stadionu a v tělocvičně. Na hřiště jsme se dostali jen díky přípravným zápasům, kterých jsme odehráli šest. Zúčastnili jsme se také halového turnaje v Letovicích.“

Přípravné zápasy: dorost Kunštát 7:0, dorost Lipůvka 8:0, dorost Rájec 5:0, muži Lažánky 7:1, muži Benešov 4:4, muži Adamov 2:5

Mistrovské zápasy: 10 vítězství, 0 remíz, 2 porážky, skóre 33:10, vítěz Havlíčkův Brod na jaře: 10 vítězství, 1 remíza, 1 porážka
Mistrovská utkání: podzim - 19 bodů, jaro - 30 bodů

„Celkem jsme získali 49 bodů a obsadili pěkné třetí místo. Druhé Bohunice získali o tři body více a na čtvrtou Vrchovinu jsme měli náskok devět bodů. Nakonec se dá říci, že sezóna dopadla nad očekávání dobře. Kromě hráčů musím poděkovat také panu Skalickému, který jako vedoucí mužstva odvedl výbornou práci.“