30.10.2013  |  Luboš Šustr

Mladší žáci napodobili starší a nadělili Vojkovicím kanára

B l a n s k o - Dokonalé podoby výsledku, navlas stejného jako starší žáci, dosáhli v 10. kole krajského přeboru mladší žáci. Svěřenci trenéra Davida Jarůška zdolali nováčka z Vojkovic 6:0, po poločase 3:0.

10.kolo, sobota 26.10.2013, 09:00
Sestava: Bastl - Antoňů, Kopřiva - J. Souček, Rek, Štěpánek - Beránek, Žáček
střídali: Boček, Stupinský, Magda, Moravec, Buchta, Švaňhal, Bartoš, Vybošťok, Kutil
Trenér: David Jarůšek
0SK Vojkovice
Branky: Žáček 2, Kutil, Magda, Beránek, Rek

Již v 1. min. se zastřelovali Beránek a po něm Žáček, oba však mimo bránu. Vzápětí přistál oblouček Štěpánka na břevnu. V 5. min. jsme zahrávali rohový kop, po kterém dokázaly Vojkovice přejít do rychlého protiútoku, který na poslední chvíli přerušil Štěpánek. V 16. min. střílel z pravé strany Beránek, hostující brankář jeho střelu chytil. V 19. min. jsme po dalším rohovém kopu vytvořili závar před bránou Vojkovic, po několika pokusech o zakončení se dostal k míči Žáček a otevřel skóre zápasu - 1:0.

Vstřelená branka přinesla uklidnění do našich řad a předváděli jsme pohledné akce, které znamenaly soustavné nebezpečí pro obranu hostů. Ve 20. min. neviděl Beránek Žáčka ve výhodné pozici a rozhodl se pro individuální zakončení, které k úspěchu nevedlo. Za další minutu se po našem tlaku v pokutovém území dostal k dorážce Kutil a zvýšil na 2:0. Ve 23. min. našel Bartoš povedenou přihrávkou z levé strany Magdu, který navýšil náš náskok - 3:0.

Ve 28. min. jsme se již zřejmě viděli v kabině a dvakrát jsme nechali za zády obrany osamocené hráče Vojkovic. Jejich možnosti zůstaly nevyužité. Na druhé straně mohl zvýšit Žáček, jeho střela trefila tyč.

Do druhé půle jsme vstoupili pěknou akcí, když si Antoňů narazil s Rekem, zbavil se hned trojice protihráčů a našel Beránka, který zvýšil na 4:0. Ve 34. min. jsme chybovali v obraně, šance Vojkovic skončila mimo brány. Ve 36. min. byl dostatečně důrazný Beránek, který dostal míč před bránu, kde ho Žáček uklidil do sítě - 5:0.

Ve 37. min. tečoval Beránek střelu Reka do brány, stál však v ofsajdovém postavení. Při dalším útoku hledal Žáček kolmou přihrávkou osamoceného Beránka, míč však byl příliš dlouhý. Ve 45. min. jsme chybovali při rozehrávce, soupeř nás naštěstí nepotrestal. Za tři minuty po naší další minele zachraňoval situaci Bastl.

V 51. min. vyslal Rek na bránu Vojkovic střelu, která před brankářem skočila a zapadla do jeho sítě - 6:0. V závěru naše hra ztratila na kvalitě a soupeř mohl korigovat výsledek. V 52. min. střela hostů minula naši bránu. Čtyři minuty před koncem se dostal do ideální pozice osamocený hráč Vojkovic, trefil však pouze boční síť.

Luboš Šustr, asistent trenéra: „V závěrečném domácím utkání podzimní části jsme hostili nováčka soutěže SK Vojkovice. Po jednoznačném průběhu jsme dokázali zvítězit výrazným rozdílem, když především první poločas zápasu byl z naší strany kvalitní. Ve druhé části jsme již polevili v koncentraci, především v obranné činnosti a nabídli jsme soupeři několik příležitostí ke skórování, které však díky nepřesné koncovce nedokázal využít. Brankář Bastl tak udržel v tomto duelu čisté konto.“