29.10.2014  |  Boris Hasa/David Bednář

Mladší dorost doma konečně vyhrál, odnesly to Otrokovice

B l a n s k o - Až na pátý pokus se mladším dorostencům podařilo doma naplno bodovat. Ve 12. kole divize D porazili svěřenci trenéra Davida Bednáře Viktorii Otrokovice poměrem 5:2.

12.kolo, sobota 25.10.2014, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
Sestava: Holík - Šamalík, Přikryl, Feik, Kala - Hanák (73. Šenkeřík), D. Šmerda, Gregor, Dobeš (68. Gansukh) - D. Zmeko (68. Borek), Študent (C)
Náhradníci: Šenkeřík, Borek, Gansukh
Trenér: David Bednář
Asistent: Petr Šíp
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
2FC Viktoria Otrokovice
Branky: 34. a 75. Študent, 59. Hanák, 68. Dobeš, 79. D. Šmerda

V dalším domácim utkání nás čekal soupeř, který okupoval 10. místo tabulky. Od počátečního hvizdu jsme diktovali tempo hry a byli po celých 80. minut lepším týmem. Gólově jsme se však prosadili až ve 34. min., kdy se v pokutovém území uvolnil D. Zmeko, od kterého se dostal míč ke zcela volnému Študentovi a ten ho uklidil k pravé tyči - 1:0. Přestože jsme měli do konce první půle další příležitosti, hráči odcházeli do šaten za nejtěsnějšího stavu.

Druhý poločas jsme bohužel nezačali dobře a soupeř svým prvním střeleckým pokusem srovnal - 1:1. Obraz hry se však nezměnil a náš tlak pokračoval. Do vedení nás poslal v 59. min. střelou z vápna Hanák - 2:1. Další branka z pravé kopačky Dobeše přinesla klukům uklidnění a na hřišti bylo už jen jedno mužstvo - 3:1.

Čtvrtou branku přidal kapitán Študent, když se opět dobře zorientoval ve vápně a míč uklidil za záda bezmocného brankáře - 4:1. V 76. minutě se skóre měnilo znovu, k naší smůle se prosadili Otrokovští - 4:2. Tečku za utkáním udělal D. Šmerda, když se trefil pěknou střelou z velkého vápna - 5:2.

David Bednář, FK Blansko: „Zápas musím hodnotit kladně. Kluci plnili co měli a všech čtrnáct hráčů si zaslouží pochvalu.“

Následující utkání

13. kolo, sobota 1. 11. 2014, 12:30