20.04.2015  |  Josef Šmerda

Mladší dorostenci po přísné penaltě padli na Vrchovině

B l a n s k o - Ve 20. kole divizní soutěže se mladší dorostenci statečně drželi na půdě vedoucího týmu tabulky SFK Vrchoviny. Nakonec po velmi přísně odpískaném pokutovém kopu prohráli těsně 1:0.

20.kolo, sobota 18.4.2015, 10:15
1SFK Vrchovina
0FK Blansko
Sestava: Holík - Kala (60. Bílek), Šustr, Feik, Šamalík - Dobeš, Šmerda, Gregor, Hanák - Sedlák, D. Zmeko (62. Borek
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
Poločas: 0:0

Komentář k zápasu

Na hřišti prvního týmu jsme nezačali dobře, domácí měli hned v úvodu dvě 100% šance, které ale neproměnili. Postupně jsme hru vyrovnali a střela D. Zmeka či nájezd Sedláka také volaly po gólu. Až do konce poločasu se hrál zcela vyrovnaný fotbal. Až v samotném závěru zahrozili opět domácí, ale Holík i s trochou štěstí vše vyřešil.

Druhý poločas se odehrál ve stejném duchu jako ten první. Hned v úvodu přišla obrovská šance domácích, kterou Holík chytil. Pak jsme se zase dostávali zpět do hry, ale pan rozhodčí byl proti a po nafilmovaném pádu domácího útočníka nařídil pokutový kop, který domácí brankář proměnil. Domácí se poté stáhli na svoji polovinu a bránili darovaný výsledek. My jsme si v úplném závěru vytvořili také šance, ale bez přesnějšího zakončení.

Hodnocení vedoucího týmu

„Kluci utkání zvládli výborně takticky, domácím hráčům byli vyrovnaným soupeřem, ti byli nuceni jen nakopávat vysoké míče a těžit ze své výškové a fyzické převahy. O utkání nakonec rozhodla vymyšlená penalta. I přes porážku musím kluky za předvedený výkon a nasazení pochválit.“