23.03.2016  |  Boris Hasa/Zdeněk Veselý

Mladší dorost zahájil jaro vítězně, doma přehrál Velké Meziříčí

B l a n s k o - Vítězstvím 5:0 vstoupili do jarní části sezóny mladší dorostenci FK Blansko. Svěřenci trenéra Veselého o tříbodovém zisku rozhodli ve druhém poločase.

18.kolo, sobota 19.3.2016, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
Sestava: Veselý - R. Souček, Pačovský, Feik (C), Němec, Mlčoušek (73. Kouřil), Sehnal, Šmerda, Formánek (41. Pernica), Prudil (78. Doležel), Gansukh (75. Rek)
Náhradníci: Pernica, Kouřil, Doležel, Rek
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
0FC Velké Meziříčí
Sestava: Požár - Trnka, Sysel, Pištora, Houdek, Zedník, Chalupa, Partl (C), Jůda (C), Škrdla, Pavelec
Náhradníci: nikdo
Trenér: Lubomír Klimeš
Vedoucí týmu: Pavel Bártl
Branky: 43. a 75. Prudil, 51. Souček, 63. Mlčoušek, 78. Pernica
ŽK: nikdo
Rozhodčí: Barašová - Heger, Kovářová

V prvním jarním kole nás čekalo mužstvo Velkého Meziříčí. Přestože soupeř patří do spodní poloviny tabulky, průběh utkání potvrdil, že v této soutěži nikdo neodevzdá body zadarmo.

Naše hra byla v prvním poločasu pomalá, bez pohybu a proto i s minimem šancí. Za zmínku stojí jen průnik Mlčouška v 10. minutě, jehož střelu na zadní tyč brankář hostí kryl. Dvakrát se za obranu hostů dostal Gansukh, ale ani jednou svoji akci nedokázal dotáhnout do gólového zakončení. Jediná šance hostů v prvním poločase se zrodila ve 30. minutě po našem rohovém kopu, který brankář hostí chytil, rychle rozehrál a po následném brejku vystřelil z velmi dobré pozice hostující Partl mimo naši branku.

Před koncem poločasu se po krásné přihrávce Součka dostal do vyložené šance Formánek, jeho střela z 9 metrů však skončila jen na tyči soupeřovy branky.

Ve druhém poločase jsme přidali na pohybu a nasazení a začali jsme se více dostávat do gólových šancí. Ve 43. minutě pronikl po pravém křídle Gansukh, přihrál Prudilovi, který se ve vápně obtočil kolem bránícího hráče a křížnou střelou nedal brankáři šanci - 1:0.

V 51. minutě vyskočil na roh Šmerdy Souček a hlavičkou přes celou branku korunoval svůj velmi dobrý výkon v zápase - 2:0.

Pak se ke slovu dostali i hosté, když se v našem pokutovém území uvolnil Zedník, jeho střela z 13 metrů však těšně minula naši pravou tyč. Poté se dostal do šance Gansukh, který přešel v pokutovém území přes obránce soupeře a i když byl faulován, vystřelil. Míč se po jeho střele odrazil od tyče zhruba na úroveň pokutového kopu, odkud jsme ho však nedokázali dorazit do prázdné branky.

V 63. minutě zatáhl po levé straně míč Pernica, krásným centrem našel rozběhnutého Mlčouška, který hlavičkou do protipohybu brankáře zvýšil naše vedení na 3:0. Poté měli znovu šanci hosté - po chybě ve středu naší obrany postupoval hostující hráč na naši branku, Veselý však včasným vyběhnutím dokázal situaci zachránit. V 75. minutě pak Gansukh obral o míč váhavě rozehrávajícího brankáře hostů, jeho střelu ještě brankář za pomocí dobíhajícího obránce srazili, pro Prudila už ale nebyl problém míč doklepnout do odkryté branky - 4:0.

Poslední gól jsme vstřelili po možná nejhezčí akci celého zápasu, když Prudil efektní patičkou u autové čáry na polovině hřiště posunul téměř ztracený míč Kouřilovi, ten po krátkém vedení vyslal kolmicí vpřed Reka, který předložil míč za obranu rozběhnutému Pernicovi a ten střelou mezi nohy vybíhajícího brankáře završil skóre utkání - 5:0.

Zdeněk Veselý, FK Blansko: „Dnešní utkání bylo typickým úvodním utkáním v sezóně. V první půli nervózní a neurovnané, po změně stran už přece jen s o něco větší kvalitou na naší straně. Pochválit můžeme hráče za gólovou efektivitu ve druhé poločase, kvalitu hry však bude třeba do dalších zápasů zlepšit.“