24.05.2010  |  Boris Hasa

B tým vítězem okresního přeboru!

D o u b r a v i c e / B l a n s k o - Sedmnácté vítězství v sezóně zaznamenalo B mužstvo FK APOS Blansko na půdě Doubravice nad Svitavou. Po výsledku 4:1 slaví Blanenští prvenství v okresním přeboru. To jim už nemůže uzmout ani druhý Kořenec, který má sice o jedno utkání méně, ale horší vzájemnou bilanci.

23.kolo, neděle 23.5.2010, 16:30
1Sokol Doubravice
Sestava: není
4FK Blansko B
Sestava: Trubák - Hanskut, Němec, Janíček T., Klügl (46. Rybář J.) - Antal (46. Stupka), Pokoj, Jelínek (C), Beneš - Matuška (73. Navrkal), Pernica
Trenér: Tomáš Šenk
Asistent: Tomáš Vach
Vedoucí mužstva: Petr Ševčík
Branky: Beránek z pen. - Jelínek, Matuška, Pokoj, Navrkal

Blanenští vstupovali do zápasu s vědomím, že pokud jej zvládnou tříbodově, mohou s předstihem slavit vítězství v okresním přeboru.

Tomuto faktu také nasvědčoval i úvod zápasu, který patřil jednoznačně našemu B mužstvu. Jeho převahu korunoval po necelých deseti minutách krásnou brankou do levé šibenice kapitán Jelínek - 0:1. Na 0:2 zvyšoval přízemní střelou, která se odrazila od pravé tyčky Matuška.

Po změně stran domácí přidali na důrazu, což vyvrcholilo nařízenou penaltou. Tu střelou doprostřed branky proměnil zkušený Beránek - 1:2. Snahu domácích o vyrovnání definitivně zlomil Pokoj, který doklepl míč do branky a znovu zvýšil na rozdíl dvou branek - 1:3. V závěru ještě využil podklouznutí domácího brankáře ke gólové hlavičce Navrkal, který zpečetil zisk tří bodů a zároveň vítězství B týmu v okresním přeboru v ročníku 2009/2010.

Hráčům i trenérům touto cestou gratulujeme!!