03.04.2011  |  Boris Hasa

B tým pod novým trenérem zahájil jaro vítězně

B l a n s k o - Vítězně vstoupili do jarní části 1. B třídy fotbalisté FK APOS Blansko B. Na domácí půdě pod vedením nového trenéra Romana Jančiara zdolali Ivanovice na Hané v poměru 3:0.

15.kolo, sobota 2.4.2011, 15:30
3FK Blansko B
Sestava: Sehnal - Hanskut, Klimeš, Rek, Kuda (61. Janíček T.) - Cupal P., Bezděk (77. Juránek D.), Beneš, Antal - Matuška (89. Vašák), Pernica (C)
Náhradníci: Juránek D., Pištělka, Vašák, Janíček T., Jančiar
Trenér: Roman Jančiar
Vedoucí mužstva: Jiří Grim
0FC Slovan Ivanovice na Hané
Sestava: Vymazal - Kábele (C), Moravec, Chmelař, Polách - Medřický, Šimeček, Škarabela, Deutsch - Neckář, Šimek
Náhradníci: Pazdera
Trenér: Josef Svoboda
Branky: 15. Bezděk, 61. Janíček T., 71. Cupal P.

Blanenští vstoupili do utkání aktivně. Již ve 3. minutě zklepl Pernica pas Bezděka nabíhajícímu Benešovi, jehož střelu brankář Vymazal vyrazil na roh. V 8. min. po pěkné individuální akci Beneše pálil z 20 metrů nad Bezděk. Za další čtyři minuty našel Beneš Antala, ten obešel i brankáře, jeho střelu do odkryté branky zblokoval obránce na roh.

V 15. min. bylo Blansko za svoji aktivitu odměněno. Bezděk si sám rozjel akci, na jejímž konci se k němu vrátil odražený míč, který nekompromisně napálil levačkou do branky - 1:0. Další dalekonosný pokus Bezděka z 26. minuty byl sice pohotový, tentokrát mu chyběla větší přesnost.

Ve 32. min rohový kop P. Cupala vrátil před branku Matuška, stoper Rek zakončil těsně nad. Na konci poločasu mohli svěřenci Romana Jančiara potvrdit zasloužené vedení. Ve 41. minutě napálil pas Kudy těsně vedle levé tyče Hanskut. V poslední minutě prvního poločasu na konci rychlé akce Pernica posunul míč Benešovi, který z výhodné pozice přestřelil.

Vstup do druhého poločasu se lépe vydařil soupeři. Ten úvodních 15 minut držel častěji míč na svých kopačkách, jeho převaha však byla neplodná. Naopak v 61. minutě vyšlo trenéru Jančiarovi dokonale střídání, když na hřiště šel těsně před standardní situací T. Janíček. Bezděk pálil pouze do zdi, míč se dostal před T. Janíčka, který jej bez přípravy napálil do branky - 2:0.

Zasloužené vítězství B mužstvo korunovalo v 71. minutě. Klimeš našel kapitána Pernicu, ten vysunul do úniku P. Cupala, který útok zakončil přesnou střelou - 3:0.

Roman Jančiar, FK APOS Blansko B: „Vzhledem k tomu, že zimní příprava probíhala v B mužstvu hodně nestandardně si myslím, že kluci zápas zvládli s nadhledem a v pohodě. Samozřejmě byla výrazně cítit podpora hráčů A mužstva, kteří mají za sebou kompletní zimní přípravu. Nevyvarovali jsme se taktických chyb, ale musím kluky pochválit, že do hry dali srdce a odmakali celý zápas. Pevně věřím, že takto budeme pokračovat dál. Jinak co se týká dlouhodobějších plánů, chci, aby se v B mužstvu utvořila dobrá parta a aby tento tým byl dobrou zálohou A mužstva. Jádro kluků v B mužstvu, kteří chodí na tréninky, jsou kvalitní fotbalisti, kteří patří do 1. B třídy. Chtělo by to však kádr doplnit, aby v něm byla větší konkurence. Chceme se také co nejrychleji odpoutat od spodních pater tabulky, protože bodový rozestup ode dna není příliš velký.“