12.04.2011  |  Roman Jančiar

B tým ztratil proti Svratce dva body

B r n o / B l a n s k o - Remízou 3:3 skončilo utkání 16. kola 1. B třídy, skupiny A, ve kterém fotbalisté FK APOS Blansko B hráli na půdě Svratky Brno. Svěřenci trenéra Jančiara se dostali do tříbrankového vedení, o které nakonec přišli a museli se spokojit se ziskem jednoho bodu.

16.kolo, sobota 9.4.2011, 15:30
3FC Svratka Brno
3FK Blansko B
Sestava: Trubák - Juránek D., Rek, Cupal P. (80. Majer), Hanskut - Pištělka, Vašák, Matuška, Antal - Svoboda, Pernica
Náhradník: Majer
Trenér: Roman Jančiar
Vedoucí mužstva: Jiří Grim
Branky: 24. Matuška, 47. Antal, 53. Pernica

I když mělo domácí mužstvo od začátku územní převahu, do vedení se dostali Blanenští, když po pěkné kombinaci skóroval ve 24. min. Matuška. Poté tlak domácích mírně narostl, ale jen po šestnáctku. Blansko jim zahuštěním prostoru nedávalo prostor ke kombinaci. Domácí ohrozili hostující branku dvěma povedenými střelami z dálky, při kterých mužstvo podržel brankář Trubák. Skóre se mohlo měnit na opačné straně, Svobodův nájezd na brankáře brankou neskončil. Při další akci zase kapitán Pernica místo střely v pokutovém území řešil situaci přihrávkou.

Po přestávce domácí vyvinuli snahu skóre snížit a i když jejich tlak sílil, byli to Blanenští, kteří důsledně doráželi protihráče a rychlými kombinacemi přecházeli do protiútoků. Z toho pramenily dvě branky v podání Antala ve 47. min. a Pernici v 53. minutě. Domácí ani za tohoto stavu nesložili zbraně a zásluhou tří standardních situací dokázali skóre vyrovnat do konečné podoby 3:3.

Roman Jančiar, FK APOS Blansko B: „Oproti sestavě z minulého kola jsme museli udělat mnoho změn. Tentokrát jsme neměli podporu hráčů z A mužstva a tak se mužstvo skládalo výhradně z kmenových hráčů B mužstva doplněných hráči dorostu. Navíc k dispozici bylo jen dvanáct hráčů. I tak mužstvo odehrálo velmi kvalitní zápas po taktické stránce s vysokým nasazením a dovedlo se prosadit i střelecky. V závěru již klukům docházeli síly a ze standardních situací jsme inkasovali. Mužstvo i tak ukázalo sílu i bez fluktuantů z A mužstva. Nerad chválím jednotlivce, protože fotbal je hra kolektivní, ale hráči z dorostu byli více než důstojným doplněním mužstva a odehráli utkání velmi kvalitně. Je škoda, že hráči dorostu nejsou zařazeni do tréninkového procesu s B mužstvem. Je totiž velice těžké připravit mužstvo na mistrovský zápas, když do poslední chvíle nevíte, se kterými hráči můžete počítat a zda-li vůbec bude mužstvo doplněno.“

Copyright © 2007-2018 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu