18.04.2011  |  Roman Jančiar

B tým získal cenný skalp, porazil lídra

B l a n s k o - Cenný skalp v podobě vítězství nad lídrem tabulky získali fotbalisté FK APOS Blansko B. Na domácím hřišti svěřenci trenéra Jančiara díky brance Bezděka porazili Tišnov 1:0

17.kolo, sobota 16.4.2011, 16:00
1FK Blansko B
Sestava: Trubák - Hanskut, Klimeš, Rek, T. Janíček - D. Juránek (70. Vašák), Bezděk (89. Svoboda), Beneš, Antal (80. Cupal) - Matuška, Pernica
Trenér: Roman Jančiar
Vedoucí mužstva: Jiří Grim
0AFK Tišnov
Branka: 50. Bezděk

Lídr tabulky z Tišnova přijel po dvou úvodních vítězstvích v jarní části sezóny i do Blanska pro další tři body. Narazil ale na vysoce organizovaný výkon domácího mužstva.

První půle se odehrávala za optické převahy hostujícího mužstva, ale jen po pokutové území domácích bez jediné střely mezi tyče. Výborným pokrytím hráčů a zhuštěním prostoru domácí nepustili hosty ke kombinaci a dlouhé nákopy s přehledem obrana v čele s Klimešem vyřešila.

Pět minut po přestávce domácí mužstvo skórovalo. Odražený míč z hranice šestnáctky nádherně Bezděk z voleje poslal do pravého horního růžku tišnovské branky - 1:0.

Poté hosté zlepšili pohyb, ale jejich snaha končila na výborné pozorné obraně Blanska. V 70. mi. sice hosté skórovali, ale gól nebyl uznán pro předcházející postavení mimo hru. Tlak hostů sice narůstal, ale až na dvě šance, které bravurně zlikvidoval domácí brankář Trubák, vyšel jejich tlak nazmar. I domácí se dostávali do šancí, ale pokusy Hanskuta nebo Beneše též nenašly cíl.

A když domácí trojím taktickým střídáním v posledních dvaceti minutách zabránili nádechům k závěrečnému tlaku hostů, zůstaly tři body zaslouženě v Blansku.

Roman Jančiar, FK APOS Blansko B: „Kluci stoprocentně plnili pokyny, které jsme si před zápasem řekli. Od první do poslední minuty si každý plnil své úkoly. Opravdu musím pochválit všechny. Kolektivně se poprali s prvním mužstvem tabulky, které místy nevědělo, co proti naši organizované hře hrát. Nenechali jsme se vylákat k bezhlavému napadání a trpělivě vykrývali prostory na vlastní polovině s rychlým přechodem do útoku. Nesmím zapomenout ani na výborně chytajícího Jardu Trubáka, který dovedl mužstvo ve vypjatých situacích podržet.“