15.05.2011  |  Jaroslav Matuška

Mladší dorost si poradil s oslabenými Mutěnicemi

B l a n s k o - Ve 21. kole krajského přeboru porazili mladší dorostenci FK APOS Blansko na domácím hřišti Mutěnice 3:1. Soupeř vinou úzkého kádru a zranění hrál téměř hodinu v deseti.

21.kolo, sobota 14.5.2011, 14:15
Sestava: Němec - Šebela (60. Bláha), Vágner, Brichta (C), Cupák - Šafařík, Michalík, Trávníček, Buchta - Ševčík, Dvořáček (41. Skoupý)
Náhradníci: Bláha, Skoupý
Trenér: Radek Majer
Vedoucí mužstva: Jaroslav Matuška
1FK Mutěnice
Branky: Martin ŠEVČÍK 2, Marek TRÁVNÍČEK

Pod taktovkou nového trenéra nastoupili mladší dorostenci k utkání 21. kola proti soupeři, který měl k dispozici pouhých jedenáct hráčů, z nichž pětice odehrála část nebo dokonce celý zápas staršího dorostu. Navíc se po čtvrthodině hry jeden z hostujících hráčů zranil, takže víc než hodinu jsme hráli proti deseti.

Hosté se snažili vzdorovat našemu trvalému tlaku a dokonce šli ve 26. min. do vedení z ojedinělé akce - 0:1. Nám se ještě do poločasu podařilo vyrovnat Martinem ŠEVČÍKEM ve 31. min. po vydařené individuální akci zakončené přesnou přízemní střelou k tyči - 1:1. Do konce poločasu se nám však už nepodařilo proměnit žádnou z řady dalších příležitostí.

Do druhé poloviny zápasu provedl trenér změny v rozestavení hráčů a v útoku nahradil, tentokrát nevýrazného, Jakuba Dvořáčka Michal Skoupý. V 60. min pak střídal Martina Šebelu Radim Bláha. Oslabený soupeř už žádnou branku nevstřelil a nám se podařilo skórovat dvakrát, vždy po přesném uvolnění Michalem Skoupým. V 51. min. nás nejprve poslal do vedení 2:1 přesnou střelou k tyči Marek TRÁVNÍČEK a v 67. min. zvýšil na konečných 3:1 podruhé v zápase Martin ŠEVČÍK. Řada dalších šancí zůstala i ve druhé půli neproměněná.