13.05.2012  |  Jaroslav Matuška, Petr Stupka

Další jednoznačná výhra mladšího dorostu

B l a n s k o - Čtvrté vítězství v řadě vybojoval mladší dorost a v těchto čtyřech zápasech získal plný počet bodů při skóre 20:3. Přejme mladšímu dorostu, aby současná forma vydržela i na poslední čtyři soutěžní kola, zejména pak na zápasy s první Spartou a druhými Bohunicemi. Nejtěžší soupeře mají kluci před sebou!

22.kolo, neděle 13.5.2012, 12:30
Sestava: Šmerda - Šebela, Brichta (C), Blažek ml., Machorek, - Šafařík, Gracias, Zouhar, Blažek st. (54. Bláha) - Skoupý (60. Vymazal), Keprt (50. Semchuk)
Trenér: Petr Stupka
1FC Viktoria Otrokovice
Branky: Skoupý 2, Šafařík, Blažek st., Bláha

Začátek utkání byl vyrovnaný, z obou stran s dobrým nasazením, obě mužstva dobře kombinovala, ale přece jen jsme si vytvořili mírnou převahu díky kvalitní práci ve středu hřiště. A díky již klasickému proběhnutí Michala Skoupého mezi obránci jsme se ujali ve 23. min. vedení 1:0. Jenže jsme si neodpustili zaváhání obrany a ve 29. min. „svítilo“ na ukazateli 1:1.

V posledních utkáních je znát pohoda na naších hráčích a tak se stále tlačili do útoku především po stranách, když se k aktivnímu Šafaříkovi napravo přidal do té doby nenápadný Blažek st. na levé straně, a po stranách hřiště jsme trápili soupeře. Ve 32. min. jsme zásluhou přihrávky Keprta a náběhu Šafaříka za obránce zvýšili ve 2:1 a do poločasu zvýšil svou druhou brankou aktivní Skoupý na 3:1.

Druhý poločas jsme měli celkem pohodovou převahu, kterou již ve 44. min. vyjádřil proměněným brejkem Blažek st. Poté jsme mohli v klidu prostřídat.

První střídání jsme provedli v 50. min. za útočníka Keprta šel Semchuk, poté za zdravotně indisponovaného Blažka st. v 54. min. Bláha a nakonec i poslední náhradník David Vymazal střídal Michala Skoupého v 60. min. I po tomto prostřídání jsme byli stále lepším mužstvem, když aktivitou větral obranu Semčuk a kvalitní přihrávkou zásoboval spoluhráče Vymazal.

Do šancí se dostávali Zouhar, Semčuk i Vymazal a po krásném uvolnění Vymazalem proměníl další šanci Bláha pohotovou výměnou z pravé nohy na levou a neomylným zakončením v 70. min.

Stav 5:1 vydržel až do konce i když šance na zvýšení jsme ještě měli.

Čtvrté vítězné utkání v řadě je pozitivní pro psychiku hráčů do dalších těžkých utkání.

Trenér Petr Stupka