14.09.2009  |  Jaroslav Matuška

Starší žáci podlehli vysoko 1. FC Brno C

Starší žáci podlehli vysoko 1. FC Brno C

B R N O - V pátém mistrovském utkání utržili svěřenci Petra Stupky debakl v Brně s C týmem 1. FC.

 
 
4.kolo, neděle 13.9.2009, 09:00
61. FC Brno C
Sestava: není
1FK Blansko
Sestava: Filip POKORNÝ - Martin ŠEBELA - Michal SKOUPÝ, Ondřej BLAŽEK (96), Ondřej BLAŽEK (95) - Radim ŠAFAŘÍK, Jakub MANDA (C), Michal ZOUHAR, Václav FOLER - Jiří KRATOCHVÍL, Milan BRICHTA Náhradníci: Tomáš GRACIAS, Jakub DVOŘÁČEK, Artem HUSENKO a dále mladší žáci Martin HEMZAL, Jiří MAŇOUŠEK a Vít ZEMACH Trenér: Petr STUPKA
Poločas: 1:0
Branka: M. Zouhar

Komentář k zápasu

V pořadí druhé utkání proti dalšímu (po Bystrci v úvodním kole) brněnskému spolufavoritu letošního ročníku krajského přeboru starších žáků se od začátku odehrávalo za stálé herní převahy domácích.

V průběhu prvního poločasu byl naším nejvytíženějším hráčem Filip POKORNÝ v brance, který si postupně poradil ve 13. min. se střelou po průniku do našeho pokutového území, v 16.min. výborně vyboxoval střílený centr těsně před dobíhajícím útočníkem, v 18. min. chytil střelu z hranice pokutového území, ve 22. min. vyrazil další tvrdou střelu a ve 29. min. si poradil i se střelou z úrovně penalty. Kapituloval pouze při pokutovém kopu nařízeném za faul uvnitř pokutového území v 17. min. - 1:0 pro domácí. Naši hráči se dostávali k pokutovému území domácích jen zřídka, k jedinému střeleckému pokusu za celý poločas se dostal ve 14. min. Vašek FOLER, ale z hranice pokutového území přestřelil. Ve 26. min. musel být pro žaludeční nevolnost střídán Martin Šebela, na pravý okraj obrany se stáhnul Radim Šafařík a na pravý okraj zálohy přišel Tomáš GRACIAS. Poločas, ve kterém jsme branku domácích netrefili ani jednou, tak skončil 1:0 jen zásluhou vydařených zákroků Filipa v naší brance.

Špatná produktivita domácích ofenzivních hráčů zřejmě byla také důvodem k tomu, že brněnští trenéři do druhého poločasu vystřídali dva ofenzivní hráče, kteří oba vypadali jako fyzicky zdatnější starší dorostenci, ale kromě toho oba pak předváděli, že jsou to fotbalisti a druhá půlka pak podle toho vypadala.

I když úplný začátek druhého poločasu vypadal docela slibně pro nás. Uź ve 37. min. po volném přímém kopu si v pokutovém území domácích na centrovaný míč nabíhal Tomáš GRACIAS a byl rukama zezadu přistrčen na zem, rozhodčí ale situaci jako nedovolený zákrok neposoudil. Z následného protiútoku se dostali do vyložené šance domácí, když naše obrana zcela propadla a domácí hráč se dostal sám až před Filipa - ten pokračoval v dobrých zákrocích z prvního poločasu a střelu reflexivním zákrokem vyrazil. Ve 40. min. prošli naší obranou až před Filipa dokonce dva domácí hráči a Filip už neměl šanci - 2:0. Další průvan v naší obraně předvedli domácí ve 45. min., kdy jeden ze střídajících hráčů prošel celou naší obranou až k brankové čáře a odtud přesně přihrával na hranici malého vápna, kam nabíhali osamoceně dva jeho spoluhráči. První přihrávku ve skluzu minul a druhý u zadní tyče tak dával míč do prázné branky - 3:0. Naši hráči i za tohoto stavu zkoušeli hrát otevřenou partii a výsledkem byla už ve 46. min. vyložená šance Michala Zouhara, kterému na malé vápno naservíroval míč Milan Brichta, bohužel slabá střela skončila přímo v náruči domácího brankáře, o minutu později, tedy ve 47. min. podobnou příležitost neproměnil Milan Brichta a ve 48. min. po pěkné kombinace s "Krtkem" znovu Milan se nedokázal prosadit a zákonitě přišel trest. Po dvou brejcích v 50. a 55. min. a po biliárdové akci v našem pokutovém území v 62. min. zvýšili domácí postupně až na 6:0. Naši trenéři se ještě pokusili zasáhnout do průběhu utkání střídáním - v 52. min. odešel Skoupý, do středu obrany se stáhnul Manda, na jeho místo do zálohy Brichta a do útoku přišel Jakub DVOŘÁČEK a po 6.brance v 62. min. vystřídal Folera Artem HUSENKO. Náš čestný úspěch nakonec padl po jedné z akcí domácích, kdy míč skončil v rukou Filipa, ten přesným výkopem našel Michala ZOUHARA, který si narazil míč s Ondrou Blažkem a sám si naběhl do prostoru mezi obránce, protlačil se a vyhrál souboj rameno na rameno se dvěma křižujícími obránci a prostřelil vybíhajícího brankáře - 6:1. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

Ohlasy trenérů

Petr STUPKA: "Do Židlochovic proti brněnskému "céčku" jsme sice nejeli vyhrát, ale porážka je vysoká a krutá. Je ale spravedlivá. Soupeř byl fotbalovější jak individuálně, tak v kolektivním pojetí hry, v kombinacích a v druhé půli se už projevovala také fyzická převaha a lepší trénovanost. Tak kvalitních soupeřů nás v soutěži už moc nepotká, jestli vůbec nějaký, a proto je potřeba na dnešní výsledek co nejdříve zapomenout, zapamatovat si pouze to, že je potřeba pořád a pořád tvrdě makat na každém tréninku a soustředit se na to, abychom už v přístím kole, kdy hostíme Veselí, doma plně bodovali."
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2019 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu