31.10.2009  |  Boris Hasa

A tým prohrál po mizerném výkonu s Konicí

B L A N S K O - Fotbalisté FK APOS Blansko v posledním podzimním domácím utkání hodně zarmoutili své příznivce. Po špatném výkonu podlehli svěřenci kouče Zbořila Konici 0:2. Hosté zaznamenali vítěznou trefu již v 11. minutě z kopačky Machálka. Export tří bodů z Údolní pak v 58. minutě zpečetil s příspěním domácí obrany Rus.

13.kolo, sobota 31.10.2009, 14:00 | (180 diváků)
Sestava: Slanina - Hájek, Vlček, Pokorný, Šíp - Bubeníček, Němec (63. Kostka), Kleveta (C) (63. Janíček), Fous (79. Pernica) - Traxl, Bednář Náhradníci: Janíček, Pernica, Nečas, Kostka, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil
2Sokol Konice
Sestava: Kmecik (C) - Klobáska (82. Řehák), Rus, Voral, Hloch - Navrátil (88. Kaprál), Macháček, Rajnoha, Schön - Machálek - Hlouš (73. Křeček) Náhradníci: Řehák, Kaprál, Křeček, Kornel Trenér: Karel Procházka
Branky: 11. Machálek, 58. Rus
Střely na branku: 5:7
Střely mimo: 6:3
Rohy: 4:1
Fauly: 15:16
Ofsajdy: 3:5
ŽK: Fous, Bednář - nikdo
Rozhodčí: Ságl - Fridrichovský, Kůrka
Delegát: Šimon
Počet diváků: 180

Anglický týden dovršili blanenští fotbalisté soubojem s 11. týmem tabulky Sokolem Konice. Ta již 7 utkání čekala na vítězství, navíc v minulém kole utrpěla na domácí půdě debakl se Šardicemi 1:6. Zápas byl pro Blansko zároveň rozlučkou s domácím publikem.

Hosté byli již od úvodního hvizdu aktivnější. Ve 4. min. vyzkoušel pozornost Slaniny Schön. V 10. min. po zaváhání Vlčka zakončoval Hlouš, jeho střelu Slanina reflexivně vyrazil. Blanenští působili, jakoby ještě byli v kabině, za což je soupeř potrestal. Nedůrazu defenzívy využil Machálek, který z hranice šestnáctky napálil míč do branky - 0:1. Blanenští odpověděli v 17. min. centrem Bednáře, na který však Bubeníček ve vápně nedosáhl. To na druhé straně se musel za další tři minuty činit Slanina, jenž vytáhl mimo tyče povedenou ránu Rajnohy. Prakticky v téže minutě zakončoval po závaru ve vápně nepřesně další útok hostů Navrátil. Hra poté byla značně rozkouskována a diváci nestačili kroutit hlavami. Jediná kloudná šance v podání domácích se rekrutovala po standardní situaci Bednáře ve 36. min., Kleveta hlavičkoval na zadní tyči, Kmecik byl připraven. Těsně před odchodem do kabin ještě povodil obranu APOSu Machálek, svoji akci zakončil střelec vedoucí branky nad.

Kdo čekal, že se výkon Blanska ve druhém poločase zlepší, byl zklamán. Z útlumu nevyvedla ovečky trenéra Zbořila ani střela Bednáře z 20 metrů v 51. minutě. Kmecik byl i tentokrát velmi jistý. Konice se pojištění vedení dočkala v 58. minutě. Po standardní situaci se míč odrazil k Rusovi a ten jej i s přispěním obránce Šípa propasíroval do branky - 0:2. Poté už to byla jedna velká křeč, která vyústila v nešťastnou srážku Bednáře s Vlčkem, z níž se druhý jmenovaný dobré tři minuty vzpamatovával. Poslední divácky zajímavý moment se odehrál v 73. minutě. Po kontaktu s vybíhajícím brankářem Kmecikem upadl ve vápně Bednář, rozhodčí počínání záložníka Blanska ocenil žlutou kartou za filmování. Ve zbytku utkání se již nic, co by stálo za zmínku, nestalo. I když krásné slunečné počasí dávalo podnět k dobré náladě, měli tento pocit po závěrečném hvizdu pouze hosté.