2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Š A R D I C E - Vysokou porážkou na hřišti loňského vítěze divize skupiny D zahájili sezónu fotbalisté FK APOS Blansko. Domácí předčili naše mužstvo ve všech činnostech a zcela po zásluze zvítězili v poměru 4:1. Jedinou branku našich barev zaznamenal po půlhodině hry stoper Novotný, který navíc ve druhém poločase neproměnil penaltu.

Delegát: Kaláb

Štěpnička - Sukup, Kopčil (C), Spazier P., Spazier M. - Kmeť (76. Crla), Šálek, Pacl, Válek (69. Zapletal) - Režný, Kobylík (85. Drápal) Náhradníci: Burša, Zapletal, Švrček, Drápal, Crla, Holub, Chromý Trenér: František Ondrůšek

Slanina - Bubeníček, Španěl (46. Kuda), Novotný, Pokorný (46. Farník) - Hájek, Němec (46. Dvořáček), Kleveta (C), Bednář - Traxl, Sehnal Náhradníci: Janíček, Dvořáček, Kuda, Farník, Švancara Trenér: Petr Vašíček

Jako ve zlém snu. Přesně tak se cítili naši fotbalisté, trenéři, realizační tým i fanoušci po závěrečném hvizdu úvodního utkání nové sezóny. Místo vyrovnané bitvy viděly necelé dvě stovky diváků jednoznačnou partii v podání domácích Šardic, které nasázely do sítě Aleše Slaniny čtyři branky.

Již od úvodních hvizdu bylo vidět, které mužstvo má větší hlad po vstřelení branky. Domácí zamknuli Blansko na vlastní polovině a rychlými akcemi po křídlech nedávali naší obraně ani chvilku k vydechnutí. Poprvé byl Slanina v permanenci ve 3. min., kdy po akci Petra Spaziera a Kmeťe zakončoval do jeho rukavic Kobylík. O dvě minuty později hlavičkoval po rohovém kopu nad Pacl. V 9. min. už domácí pálili ostrými náboji. Sukup našel přesným pasem vlevo rozběhnutého Režného, který přihrávkou pod sebe oslovil Válka, jehož následnou přihrávku poslal na malém vápně volný Kmeť do branky - 1:0. Po dvou střelách nad se domácí dočkali zvýšení vedení v 18. minutě. Válek se dokázal v osobním souboji prosadit před Bubeníčka, který jej ve vápně stáhnul a kopala se penalta. Záložník Pacl ji střelou k levé tyči bezpečně proměnil - 2:0. Šardice byly v těchto chvílích jednoznačně na koni. Přibrzdilo je až zaváhání brankáře Štěpničky. Ten ve 29. min. neudržel míč po rohovém kopu Němce a důrazný Novotný jej hlavou dopravil do branky - 2:1. Malá špetka optimismu v řadách příznivců Blanska trvala necelých deset minut. Ve 38. min. totiž Válkův centr poslal Režný hlavou do břevna, míč se však odrazil k volnému Kobylíkovi, který se zblízka nemýlil - 3:1. „Po dvaceti minutách bych nejraději vystřídal celou jedenáctku. Z naší strany to jednoznačný propadák. Připadá mi, jako bychom zapomněli hrát fotbal,“ lamentoval nad výkonem svých svěřenců trenér Vašíček.

Blanenský lodivod se o přestávce odhodlal k nevídanému kroku. Na hřiště poslal hned tři čerstvé hráče. O to víc mu muselo zatrnout v úvodu druhého dějství, kdy zůstal po tvrdém souboji ležet na hřišti s naraženými žebry a na pár vteřin i s vyraženým dechem brankář Slanina, kterému rychle přispěchal na pomoc stoper Novotný. Otřesený strážce blanenské svatyně utkání i se sebezapřením dochytal. Inkasoval bohužel ještě jednou. V 55. min. neodvrátil rohový kop Dvořáček a na zadní tyči číhající záložník Kmeť uzavřel svoji druhou brankou skóre utkání - 4:1. Zajímavé momenty se děly až do konce. V 61. min. se do vápna řítil Sukup, Kuda mu skluzem zabránil v ohrožení blanenské branky. V 74. min. nepotrestala dvojice Sehnal, Traxl kiks Šardic v rozehrávce, následně byl ve vápně faulován Kleveta a možnost zahrávat pokutový kop se naskytla i nám. K míči se postavil Novotný, střelu k levé tyči brankář Štěpnička vystihl a bravurním zákrokem ji zneškodnil. V samotném závěru domácí po standardce Zapletala orazítkovali břevno, na druhé straně pálil Kleveta do rukavic připraveného Štěpničky. Stejný hráč se při poslední akci zápasu po právu domáhal odpískání další penalty, tentokrát jeho prosbu rozhodčí nevyslyšel. Po následném rohu promáchnul ve výhodné pozici Novotný. To už byla pouze labutí píseň blanenských fotbalistů. „Hráči si musí uvědomit, že bez nasazení, bojovnosti a srdíčka se fotbal hrát nedá. Svoji hrou jsme soupeři dovolili, aby nás jednoznačně přehrál jak herně, tak také výsledkově. Po prostřídání jsme sice také chyby dělali, ale viděl jsem alespoň snahu je napravit. V prvním poločase tomu tak rozhodně nebylo,“ hodnotil výkon hlavní trenér.

Možnost napravit si pošramocenou pověst mohou naši borci za týden, kdy zajíždí na hřiště Otrokovic. Utkání se hraje v sobotu 16. 8. opět od 16:30.