2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Asi nejnáročnější domácí utkání divizní sezóny sehráli blanenští muži na Údolní proti Strání. Bojovný výkon hostů, jejich snaha o útočnou hru a naopak nepřesnosti domácích vyústily v dramatickou zápletku. Jedinou branku utkání vstřelil v úvodu první půlě Jiří Tulaydan, hosté však nebyli daleko od remízového výsledku s prvním týmem tabulky.

Delegát: Sedláček

Nešetřil - Feik, Mezlík, Minx - Paděra, Buchta - Urbančok (23. Chloupek), Bednář (C), Tulaydan (67. Dvořák), Šmerda (90. Souček) - Traore
Náhradníci: Veselý - Dvořák, Chloupek, Souček ml.
Trenér: Tomáš Kolouch
Vedoucí: Radek Souček

Popelka - Holík, Gardian (C), Lorenc, Durec (71. Gavenda), Palík (75. Čaňo O.), Čaňo V. (79. Beneš), Fruhauf, Mimochodek, Silnica, Pilka
Náhradníci: Man, Beneš, Bruštík, Dudášik, Gavenda, Čaňo O.
Trenér: Igor Gučík
Vedoucí: Kostelanský

Poprvé za vydatného deště zahajovali blanenští fotbalisté utkání na stadionu na Údolní v sezóně 2018/2019. Soupeřem jim bylo Strání, které do Blanska přijíždělo jakožto 11. mužstvo Moravskoslezské divize D s cílem překvapit.

Začátek utkání se nesl v duchu prvních náznaků šancí, a to z obou stran. V 8. minutě se výrazně přiblížil gólu Bednář, jehož střelu z blízkosti vychytal Popelka. Následné dorážky pak skončily vedle. Za tři minuty už byla radost mnohem větší. Skvělou akci po levé straně vyšperkoval Bednář centrem na Tulaydana, který se v pádu nemýlil - 1:0. Po vzoru minulých zápasů na Údolní se mezi příznivci domácích očekávalo, že náskok bude narůstat. To však neveděli, že tento gól bude posledním. První nebezpečně akce hostů se udály v 17. a 20. minutě. Zatímco v premiérovém případě vše zhatil pohotový Mezlík, v druhé příležitosti nebezpečně střílel Palík. Jeho rána však skončila nad bránou Nešetřila. Navíc se v těchto chvílích znovu zranil Urbančok, jehož musel na hrací ploše vystřídat Chloupek.
Ve 31. minutě propukla radost na straně Blanenských podruhé, a to ve chvíli, kdy Chloupkův střelecký pokus dorazil do sítě znovu Tulaydan, nicméně byl nachytán v ofsajdu. Ve 34. minutě chtěl prověřit Nešetřila z přímého kopu hostující Palík. Jeho pokus však skončil vysoko nad. O tři minuty později se pokoušel Paděra vyslat do úniku Traoreho. Těsně před dobíhajícím blanenským útočníkem však pokryl míč Popekla. Závěr poločasu nabídl šance na obou stranách. Nejdříve měl ve 42. minutě velkou šanci Bednář, poté vypálil z dobré vzdálenosti Šmerda, jehož rána byla protečována na břevno. Hosté bojovali v blízkosti Nešetřila o vyrovnání, ale jejich závar po rohovém kopu pokryla obrana a nakonec i mladý blanenský gólman.

Druhý poločas začal dalším tlakem Blanenských, kdy Bednář a Traore hrozili ze svých pokusů, ale bohužel bez úspěchu. Hráči Stráni viditelně neskládali zbraně a naopak z defenzívy přecházeli do velmi nadějných útoků. Několik brejků jim také nabídli svými chybami Blanenští, kterým především v druhé půli scházela jistota v kombinační hře. V 62. minutě by znovu v akci houževnatý Palík, jehož rána z hrany pokutového území skončila jen těsně nad domácí brankou. Pojistku pro klidnější závěr mohl v 74. minutě "zařídit" Chloupek, jenž si dobře naběhl na Bednářův centr, ale jeho pokus vychytal opět pozorný Popelka. V poslední patnáctiminutovce se nepřesnosti kupily na obou stranách. Za zmínku stojí nebezpečná střela Lorence ze 79. minuty, kterou bezpečně pokryl Nešetřil. Závěr utkání už si domácí pohlídali, když s vypětím zlikvidovali několik protiútoků a mohli slavit 13. vítězství v sezóně.

K dalšímu utkání zajíždí svěřenci trenéra Koloucha do Olomouce, kde se utkají s místními Novými Sady. Začátek zápasu je naplánován na 14 hodin.