2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko byli v předehrávce 15. kola Moravskoslezské divize D velmi blízko překvapivému vítězství v Líšni. Po brance střídajícího Jana Nečase vedli až do 92. minuty, pak však domácí díky střele Martina Noska a nešťasné teči obránce Davida Müllera vyrovnali.

Delegát: Vidlák

Veselý - Čampa (C), Široký, R. Fousek (65. Matoušek), Drábek - Lisický (54. Večeřa), Dostálek, Nosko, Buc (78. Nguyen) - Mezník, Milotínský
Náhradníci: Večeřa, Nguyen, Bohuslav, Matoušek, Šidla, Kubica
Trenér: PaeDr. Bohumil Smrček

Juran - Gromský (82. Michálek), Maška (C), Müller, O. Skoupý - Hepp (58. Nečas), T. Zouhar, Horáček, Buchta (59. Pospíšil) - Trtílek (78. Vágner), Ullmann (31. Hansl)
Náhradníci: Pospíšil, Nečas, Hansl, Vágner, Michálek, Pokorný, Suchý
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Na den přesně 12 let od událostí, které významným způsobem ovlivnily vývoj v celém světě se fotbalisté FK Blansko představili v rámci předehrávaného 15. kola Moravskoslezské divize D na půdě Líšně. Ta se tentokrát musela obejít bez fluktuantů z prvoligové Zbrojovky, vypomohl pouze brankář juniorky Vlastimil Veselý. Na rozdíl od minulého utkání ve Velké Meziříčí v sestavě kouče Bohumila Smrčka nechyběl zkušený záložník Richard Dostálek.

Trenér FK Blansko Jiří Hajský ponechal složení záložní řady v podobě, kterou končila vítězné utkání doma s Bystřicí. Spolupráci z dorostu si tak osvěžila čtveřice Hepp, T. Zouhar, Horáček, Buchta. V útoku pak po boku Trtílka naskočil od úvodních minut novic Ullmann. Kapitánskou pásku po Bubeníčkovi převzal zkušený obránce Maška.

První vážnější ohrožení branky viděli diváci ve 13. minutě. Gromský fauloval před vápnem Dostálka, sám postižený se postavil k exekuci trestného kopu, výborným zákrokem podržel své mužstvo brankář Juran, který se jako kočka vyšvihl k levé tyči a míč vyrazil. V 15. min. odcentroval zprava domácí kapitán Čampa, nebezpečnou střelu Milotínského zablokoval Gromský.

Blanenští odpověděli v 17. min., když Horáček vysunul O. Skoupého, na jehož centr ve vápně těsně nedosáhl Ullmann. Akce však pokračovala, Trtílek šikovně uvolnil Ullmanna, který propálil Veselého, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. Ve 22. min. brankář Veselý odvrátil před dotírajícím Buchtou míč pouze k Horáčkovi, který vzápětí mířil do odkryté branky, domácí brankář však své zaváhání napravil a míč vytěsnil na roh.

Ve 28. min. rozehrál další nebezpečnou standardu Dostálek, míč ve vápně tečoval Nosko, Juran byl připraven. Za dvě minuty předvedli domácí pohlednou akci, na jejímž konci Nosko našel centrem z pravé strany Milotínského, který prudkým volejem ve vápně trefil svého spoluhráče Dostálka. Následoval odkop Blanenských, k němuž se nejrychleji dostal Trtílek a upaloval na Veselého. Blanenskému forvardovi se bohužel akci nepodařilo úspěšně zakončit a vzniklé nebezpečí domácí obrana nakonec dokázala uhasit.

Za minutu musel poprvé střídat trenér Hajský, pro svalové problémy odstoupil Ullmann, kterého nahradil Hansl, s jehož způsobem hry si domácí obrana často nevěděla rady. Tečku za prvním poločasem pak udělali domácí, když Dostálek ve 33. min. vybídl ve vápně k zakončení Mezníka, jemuž však střela nesedla podle představ.

Po změně stran byla mírně aktivnější Líšeň, ale ohrozit Jurana v hostující brance se jí nepodařilo. A tak udeřilo na druhé straně. V 62. min. se střídající Hansl zbavil na pravé straně protihráče, poslal před branku ostrý centr, do něhož vložil nohu další čerstvý hráč na hřišti Jan Nečas a poslal Blansko do vedení - 0:1. Za čtyři minuty Horáček přetáhl centrem těžiště hry na Hansla, ten se uvolnil a vypálil, ale Veselý byl připraven. V 73. min. prošel přetažený centr až k Večeřovi, který pálil pouze do rukavic Jurana.

Jeden z klíčových okamžiků utkání přišel v 76. minutě. Kapitána domácích Čampu fauloval v nadějném náběhu před šestnáctkou O. Skoupý a rozhodčí poněkud přísně vytáhl bez předchozího napomínání červenou kartu. Z následného trestného kopu domácí Drábek trefil pouze zeď.

Domácí vycítili šanci s výsledkem výrazně pohnout. V 80. min. se k odraženému míči dostal Nguyen, ale Jurana svoji střelou nepřekvapil. Zahrozili i Blanenští. V 86. min. při brejkové akci dobře hrajícího Hansla od míče neodstavila ani trojice domácích obránců, blanenský útočník se uvolnil, ale střelecký pokus postrádal větší razanci. Na druhé straně po centru Čampy střílel z výhodné pozice nad Milotínský.

Líšeňští v zoufalé snaze alespoň vyrovnat nakopávali do blanenské šestnáctky jeden centr za druhým. V 89. min. jeden takový propadl k obránci Širokému, který nastřelil pouze pravou tyč odkryté blanenské svatyně. Nakonec k vyrovnání přeci jen došlo. Ve druhé minutě nastavení po zbytečné ztrátě míče Michálka poslal Nosko prudký centr, který si nešťastně usměrnil do vlastní branky jinak po celý zápas bezchybně hrající obránce David Müller - 1:1.

Blanenští tak po předchozím venkovním vystoupení ve Staré Říši opět přišli o výraznější o bodový zisk v samotném závěru utkání.

Další výsledky 15. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystrc - Polná 3:0 (2:0), Pelhřimov - Tasovice 1:2 (1:0), Vrchovina - Napajedla 1:0 (0:0), Velké Meziříčí - Uherský Brod 1:0 (0:0), Rosice - Bohunice 3:1 (1:1), Vyškov - Hodonín 0:0, Stará Říše - Bystřice nad Pernštejnem 2:1 (1:1)