B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si po úterní prohře v derby s Boskovicemi spravili chuť. V rámci 25. kola porazili svěřenci trenéra Hajského na domácím hřišti poslední Slavoj Podivín 4:1. Střelecky se blýskl útočník Ladislav Hansl, který zaznamenal hattrick.

25. kolo , 25. května 2013, FK Blansko - Slavoj Podivín

Slavoj Podivín

Branky: 2., 37. a 61. Hansl, 44. Pokorný - 88. Dohnal
ŽK: nikdo - 34. Švestka, 41. Stojkovič, 49. Fric
Rozhodčí: Sedláček - Sedlář, Cibulák
Delegát: Skočovský

Juran (78. F. Němec) - Gromský, Daněk, Maška, Müller - Zouhar, Bubeníček (C), Jarůšek - Nečas (73. Buchta), Hansl, Pokorný (82. A. Vašák)
Náhradníci: A. Vašák, Buchta, F. Němec
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Létal - Stojkovič, Švestka (C), Nevěděl, Derbl (58. Krajča) - Praks, Očenášek (62. Šemora), Řezáč, Martečík - Fric (76. Sádlo), Dohnal
Náhradníci: Sádlo, Krajča, Šemora, Solařík
Trenér: Karel Švestka

Fotbalisté FK Blansko přivítali na závěr třetího anglického týdne jarní části krajského přeboru na domácím stadionu na Údolní poslední celek tabulky - Slavoj Podivín. Mezi oběma týmy byl v tabulce propastný rozdíl 37 bodů a tak byly karty rozdány zcela jednoznačně.

Domácí trenér Jiří Hajský šetřil před náročným závěrem sezóny klíčového útočníka Jana Trtílka, i přesto Blanenští nastoupili v ofenzivním rozestavení 4-3-3. Nastoupit stále nemohl univerzál Filip Křivánek, který má po utkání v Bzenci problémy s bolestivě naraženou čelistí.

Domácím se na rozdíl od úterního derby v Boskovicích podařilo najít klíč k soupeřově obraně po necelých dvou minutách hry. Kapitán Bubeníček rozehrál rohový kop, následně hlavičkoval Pokorný a od pozadí Ladislava Hansla se míč dostal až za zkoprnělého brankáře Létala - 1:0.

Hosté přispěchali s rychlou odpovědí. V 6. min. se po rohovém kopu pověsil do vzduchu Fric, brankář Juran vytasil proti jeho hlavičce skvělý reflexivní zákrok a míč vytáhl nad břevno. Ve 12. min. pálil po průniku Hansla Jarůšek, Létal jeho střelu vyrazil mimo tři tyče. V 19. min. přidržel v blízkosti pokutového území hostující kapitán Švestka Pokorného. Sám faulovaný namířil následný trestný kop těsně vedle levé tyče.

Podivín odpověděl rychlým kontrem ve 23. min., po přihrávce Prakse pálil Fric do boční sítě. Za tři minuty vyzkoušel pozornost Jurana agilní Praks sám, domácí brankář jeho pokus vytěsnil na roh. Ve 28. min. rozvlnil síť po centru Gromského Hansl, ale těžil z ofsajdového postavení. Skórovat mohl vzápětí Nečas, kterého ve vápně vybídl Bubeníček, domácí ofenzivní záložník však vhodný moment ke střele prováhal a brankář Létal tak tuto šanci zmařil.

Blansku se podařilo vedení pojistit v závěru prvního poločasu. Ve 37. min. Pokorného nadýchaný centr uklidil z voleje do černého Ladislav Hansl - 2:0. Při další útočné akci našel Nečas centrem Pokorného, který orazítkoval břevno. Stejná dvojice si spolupráci zopakovala ve 44. min. po dlouhém výkopu Jurana. Tentokrát zvolil Martin Pokorný technické zakončení a byl úspěšný - 3:0.

Po změně stran zahrozili jako první hosté. Ve 48. min. protáhl Očenášek Jurana střelou z trestného kopu, kterou domácí brankář vyrazil nad branku. V 54. min. Nečas vybídl ke střele Pokorného, brankář Létal míč vyrazil pouze ke Gromskému, který jej dopravil do sítě, ale bohužel pro domácí z ofsajdového postavení. V 53. min. narýsoval přesnou přihrávku Bubeníček, unikající Zouhar si míč nepřipravil ideálně a tísněn Švestkou zakončil nedůrazně pouze do připraveného Létala.

V 61. min. se po akci Müllera dostal k míči Ladislav Hansl, narazil si o soupeřova hráče a prudkou střelou z 23 metrů překonal marně se natahujícího Létala - 4:0. Domácí útočník tak zkompletoval hattrick. V závěru utkání domácí polevili v koncentraci, čehož mohli Podivínští využít ke snížení. V 73. min. měl po úniku Dohnala před sebou prázdnou branku Martečík, který však trestuhodně přestřelil. Korekce výsledku se ale hosté přeci jen dočkali. V 88. min. uklidil prudký centr do prázdné branky na zadní tyči zakončující Petr Dohnal - 4:1.

Další výsledky 25. kola:
Boskovice - Moravský Krumlov 0:2 (0:1), Sparta Brno - Bosonohy 3:2 (0:2), Rousínov - Kuřim 2:4 (0:0), Rajhrad - Novosedly 4:4 (2:0), Kyjov - Bzenec 3:2 (1:0), Mutěnice - IE Znojmo 4:0 (1:0), Ráječko - Ivančice 1:0 (1:0)