B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko podruhé v sezóně nebodovali před vlastními diváky. V rámci 7. kola Moravskoslezské divize D prohráli svěřenci trenéra Hajského se Slavojem Polná 1:2, když na branky Tlačbaby a Adamce reagovali snížením Jana Trtílka až pět minut před koncem.

7. kolo , 21. září 2013, FK Blansko - Slavoj Polná

Slavoj Polná

Branky: 85. Trtílek - 44. Tlačbaba, 68. Adamec
ŽK: 89. Ullmann - 55. Caha, 90. Adamec
Rozhodčí: Smekal - Stehlík, Šula
Delegát: Strouhal

Juran - Gromský, Maška (C), Müller, Buchta - Pospíšil, T. Zouhar, Horáček (64. Pokorný), Nečas (76. Hepp) - Trtílek, Hansl (58. Ullmann)
Náhradníci: O. Skoupý, Ullmann, Hepp, Pokorný, M. Šmerda
Trenér: Jiří Hajský

Skočdopole - Bambula, Kučera, Urbánek, Caha - Vokoun (51. Adamec), Fadrný, Lovětínský (C), Hron (86. Klíma) - Tlačbaba, Kaplan
Náhradníci: Šimek, Pražák, Adamec, Klíma, Mundok
Trenér: Tomáš Kaplan

Ve čtvrtém domácím utkání podzimní části sezóny přivítali fotbalisté FK Blansko Slavoj Polnou, která se po úterním vítězství nad Bohunicemi v dohrávce 6. kola v poměru 3:1 vyšvihla v tabulce na čtvrté místo.

Utkání se odehrávalo ve svižném tempu a obě mužstva se po zdařilých kombinacích dostávala do zakončení. Po několika náznacích zahrozili jako první hosté, když centr kapitána Lovětínského ze standardky prodloužil Kaplan hlavou na Tlačbabu, kterému však v dobré pozici zakončení nevyšlo. Ve 13. min. pak opět Lovětínský přesně nacentroval do vápna, na zadní tyči mířil těsně mimo Hron. Domácí odpověděli akcí Horáčka, na jejímž konci byl ve výhodné pozici Nečas, ale blanenský záložník prudkou střelou trefil pouze prostor, kde byl připravený brankář Skočdopole, jenž míč vytáhl na roh.

Po dvou nepřesných střelách Hansla následně zahrozili opět hosté. Lovětínský poslal do vápna exkluzivní centr, na který si vyskočil osamocený Kaplan, tutovku však hrající trenér hostů zazdil a zamířil vedle pravé tyče. Blanenští kontrovali po rohovém kopu Müllera, když zblokovaný pokus Zouhara napálil těsně nad Horáček. Když už se zdálo, že oba týmy i přes jejich stálou snahu odejdou do kabin za bezbrankového stavu, udeřili hosté. Po brejkové akci Kaplana odcentroval do vápna Hron, a míč s pomocí levé tyče dopravil do sítě Zbyněk Tlačbaba - 0:1.

Do druhého poločasu domácí jako již tradičně nastoupili s větší aktivitou a mohli se záhy dočkat vyrovnání. Dlouhý odkop Nečase neodhadl zkušený bek Caha, k míči se dostal Trtílek, který se zbavil svého strážce, svůj únik však domácí forvard zakončil střelou těsně vedle pravé tyče. V 56. min. pak po rohovém kopu Müllera orazítkoval břevno hostující branky Maška. V 63. min. Tlačbaba hledal přihrávkou pod sebe ve vápně Kaplana, ale míč vychýlil z jeho trajektorie dobrým obranným zákrokem Maška. V 68. min. přiťukl Pokorný míč na Nečase, který po souboji s protihráčem upadl, ale rozhodčí tento střet jako penaltový neposoudil.

Udeřilo tak na druhé straně. Kaplan dostal přihrávku za obranu, po úniku míč poslal na nabíhajícího Lukáše Adamce, pro něho již nebylo problém trefit odkrytou branku - 0:2. Domácí se však nevzdali. Nebezpečné centry posílal před branku vystřídavší Pokorný, hosté však odolávali. Snížení se Blanenští dočkali pět minut před koncem, když svůj únik tentokrát přesně zakončil třetí brankou v sezóně Jan Trtílek, kterého vyslal přesnou přihrávkou T. Zouhar - 1:2.

V 90. min. pak po standardní situaci Pokorného hlavičkoval ve vápně nad Müller. Za hosty mohl pojistku přidat Kaplan, ale domácí podržel skvělým zákrokem Juran. Domácí brankář se dokonce vydal i na poslední rohový kop do vápna hostů, ale nebylo to nic platné. Tři body si z Údolní odváží hosté.

Další výsledky 7. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Líšeň - Rosice 2:0 (0:0), Uherský Brod - Hodonín 2:2 (0:1), Napajedla - Bystřice nad Pernštejnem 3:0 (2:0), Bohunice - Tasovice 2:0 (0:0), Velké Meziříčí - Bystrc 3:2 (2:0), Pelhřimov - Stará Říše 2:2 (0:1), Vrchovina - Vyškov 1:1 (1:0)