2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se perfektně rozloučili se svými příznivci. V posledním domácím utkání v tomto roce zdolali svěřenci trenéra Michala Kuglera v rámci 14. kola divize D Žďár nad Sázavou 3:0. O branky se postarali Přemysl Fousek, Jan Trtílek a Petr Švancara.

Delegát: Slabý

Juran - F. Blažek, Šplíchal, Müller (C), Šíp (85. Jarůšek) - Gromský, P. Fousek, Kugler (82. Ullmann), Kratochvíl (71. Nečas) - Trtílek, P. Švancara
Náhradníci: Jarůšek, Chloupek, Ullmann, Nečas, Prosecký

Jícha - Frieb, Veselý, Turek, Vomela (C) - Jurnečka (55. Trojánek), Bureš, Nedvěd, T. Ločárek (66. Motyčka) - Filippi, Kunstmüller
Náhradníci: Trojánek, Motyčka, Musil, Svoboda
Trenér: Petr Nedvěd

Fotbalisté FK Blansko v posledním domácím utkání v tomto roce hostili na stadionu na Údolní celek FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou. Ten z posledních šesti utkání vytěžil pouhé dva body a tato nepříjemná série znamenala pád na 14. místo se ziskem 12 bodů. V týdnu před utkáním navíc rezignoval na svůj post trenér Radim Chmelíček, kterého nahradil dosavadní kouč starších dorostenců Petr Nedvěd. Ten již podobnou situaci zažil před rokem, kdy ze stejného důvodu nahradil na lavičce Pavla Kubiše a Žďár nakonec pod jeho vedením v jarní části dokráčel k záchraně v soutěži. Se stejným trenérem na lavičce slavil tým z města pod Zelenou horou v sezóně 2011/12 postup do MSFL.

Do Blanska vinou zranění nepřicestoval ex-ligový útočník Aleš Chmelíček, jenž na začátku sezóny 2009/10 tvořil spolu s Petrem Švancarou dobře fungující útočnou dvojici v 1. FC Slovácku. Naopak nejlepší blanenský střelec a zároveň nezkušenější hráč stejně jako v předchozích sedmi domácích utkáních v základní sestavě svého mužstva nechyběl a znovu byl jeho důležitým článkem.

Jako první si výraznější možnost ke skórování vypracovali domácí. Dopomohl jim k tomu svým faulem středopolař Nedvěd, který po pobídce od Kuglera poslal před šestnáctkou nedovoleně k zemi Trtílka. Následný nebezpečný trestný kop Šípa z 19 metrů obětavě odhlavičkoval nejzkušenější hostující hráč Michal Veselý mimo tři tyče. Hosté v úvodu utkání působili odhodlaně. Po několika náznacích ofenzivních výpadů domácích, v nichž měl často prsty Švancara, o sobě dali Žďárští vědět ve 21. minutě. Po přesném centru T. Ločárka mířil v nadějné pozici hlavou vysoko nad Jurnečka.

Svěřenci trenéra Kuglera si o dvě minuty později počínali v koncovce mnohem lépe. Po faulu Veselého na Švancaru našel Šplíchal ze standardky hlavu Šípa, po jehož prodloužení se přesnou střelou k pravé tyči prosadil PŘEMYSL FOUSEK - 1:0.

Vstřelená branka vlila domácím čerstvou krev do žil, což se viditelně projevilo při útočných akcích. Již ve 25. min. unikl Švancara Veselému, centrovaný míč na Trtílka vyrazil Jícha před sebe, Kuglera ve snaze míč dorazit do branky předstihl obranným zákrokem Vomela. Akce však pokračovala, centr Kratochvíla vyboxoval hostující brankář před vápno, kde se do míče z 23 metrů opřel P. Fousek a jeho prudký projektil skončil těsně vedle pravé tyče.

Ve 31. min. se hosté při bránění Švancary u rohu pokutového území znovu dopustili faulu, viníkem byl tentokrát Turek. Po precizně rozehrané standardní situaci zkušeného forvarda hlavičkoval osamocený Müller na zadní tyči o pár čísel mimo. Ve 40. min. si výkop Jurana zpracoval agilní Švancara, který si míč i přes náběh Kuglera ponechal ve své moci, poté jeho pravačka poslala centr do malého vápna, kde se v pozici ležícího střelce nadvakrát prosadil JAN TRTÍLEK - 2:0.

Dvoubrankový náskok dodal blanenským na kopačky potřebný klid, který se projevoval ve druhém poločase. A vstup do něho mohl být pro domácí více než skvostný. Ve 47. min. se totiž po prodloužení Šípa ve středovém kruhu do míče opřel Švancara, jeho dalekonosný pokus však brankář Jícha neméně povedeným zákrokem dokázal zneškodnit.

V další pasáži to na hřišti chvilkami jiskřilo a rozhodčí Polák musel během deseti minut rozdat tři žluté karty. Ošetřen domácím masérem Malitsem pak musel být v 56. min. po nepříjemném zákroku T. Ločárka Kratochvíl. V 67. min. už mohli Blanenští vést rozdílem tří branek, když vysoký centr Kuglera neudržel po souboji s Trtílkem brankář Jícha, následné střele Šípa zabránil v cestě do sítě dobře postavený obránce Turek. V 73. min. pak pro změnu Turkovu nepřesnou rozehrávku vystihl Trtílek, díky jehož snaze se k míči dostal Švancara, který technickou střelou orazítkoval levou tyč. Po následném rohu zakončoval z ostrého úhlu pohotově, leč nepřesně Trtílek.

V 75. min. se po delší době připomněli při útočném snažení hosté. Povedenou střelu kapitána Vomely z 20 metrů Juran vytáhl na roh. Obdobně si vedl v 81. min. také hostující brankář při spolupráci centrujícího Švancary a zakončujícího Trtílka. Za pět minut domácí fotbalisté přeci jen dopřáli svým příznivcům třetí radost. Dlouhý výkop Jurana prodloužil Trtílek k číhajícímu PETRU ŠVANCAROVI, který po kličce brankáři svým typickým způsobem skóroval, čímž si dal dodatečně dárek ke čtvrtečním 38. narozeninám a zpečetil výhru Blanska - 3:0. Tu navíc v 88. min. orámoval výborným zákrokem brankář Juran, který tygřím skokem zlikvidoval trestný kop Bureše.

Blansko si tak zapsalo na své konto páté vítězství v sezóně a brankář Juran šesté čisté konto. Tříbodový zisk znamená po 15 odehraných kolech 8. místo s bilancí 5-7-3, skóre 21:14, 22 bodů.

Poslední mistrovský zápas odehrají fotbalisté FK Blansko v rámci předehrávaného 16. kola v sobotu 14. listopadu, kdy se od 13:30 představí na stadionu 1. FC Viktorie Přerov.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 3:0 (2:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 14. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Přerov 3:1 (1:0), Uherský Brod - Stará Říše 1:2 (0:0), Tasovice - Rosice 1:0 (0:0), Vrchovina - Polná 0:3 (0:2), Pelhřimov - Hodonín 0:3 (0:2), Havlíčkův Brod - Ždírec nad Doubravou 2:1 (0:1), Kozlovice - Šumperk 4:1 (3:0)