B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko za sebou mají první vystoupení na zimním turnaji v Líšni. Svěřenci trenéra Kuglera v něm podlehli ambicióznímu diviznímu celku z Bystrce v poměru 4:0. O všechny branky se postaral současný nejlepší střelec divize D Stanislav Zedníček.

1. kolo, ZT Líšeň , 21. ledna 2012, FC Dosta Bystrc-Kníničky - FK Blansko

FC Dosta Bystrc-Kníničky

Branky: 8., 9., 35. a 59. Zedníček
Střely na branku: 9:5
Střely mimo: 7:6
Rohy: 2:4
Fauly: 12:14
Ofsajdy: 4:8
Rozhodčí: Chabiča

Kukleta (41. Slanina) - Smékal (25. Klusák), Bárta, Jirásek, Marinč - Křivánek, Šíma, Sedláček (41. Záblacký), Dolina - Zedníček (60. Sedláček), Veselý (41. Vlček)
Náhradníci: Klusák, Záblacký, Vlček, Slanina
Trenér: Mgr. Roman Kotol

Juran - Bubeníček (C), Martinec, Šplíchal, Šíp - Zouhar - Sedláček, Oulehla, Pernica, Jarůšek - Majer
Náhradníci: Vašák, M. Malits
Trenér: Michal Kugler

Již od začátku se projevovala herní vyzrálost Bystrce, která se z loňského poslední místa v divizi odrazila pod vedením trenérské dvojice Kotol - Karpíšek nejprve až do klidných vod v tabulce a v probíhajícím ročníku dokonce bojuje o návrat do MSFL.

Blansku se především nepodařilo zachytit úvod utkání. Během prvních pěti minut musel několikrát svůj tým podržet brankář Juran. V 8. min zůstal po standardní situaci na zadní tyči nekrytý Zedníček, který poslal Bystrc do vedení - 1:0. Stejný hráč dokázal blanenskou obranu pokořit i o minutu později, když se tentokrát prosadil po centru z levé strany a z voleje podruhé rozvlnil síť - 2:0.

Blanenští dlouho nedokázali kontrovat, až ve 23. min. se po pobídce od Pernici dostal ke střele Majer, ale jeho pokus byl zblokován na roh. Na druhé straně orazítkoval po střele z 20 metrů bystrcký Veselý pravou tyč blanenské branky. Mnohem efektivnější však byl ve 35. min. Stanislav Zedníček, který se po dalším přesném centru z levé strany opět nemýlil a zkompletoval tak hattrick - 3:0.

Po změně stran nastoupil do branky Bystrce Aleš Slanina a proti svému bývalému chlebodárci se opravdu činil. Ve 48. min ještě zasahovat nemusel, protože po centru Šípa mířila hlavička Oulehly mimo. O deset minut později navíc blanenský kat Zedníček přidal čtvrtou branku a vypadala to, že Blanenští již odpověď nenajdou. Opak byl pravdou. V 65. min. poslal Jarůšek do brejku aktivního Oulehlu, jehož střelu z hranice vápna dokázal Slanina zneškodnit. Podobně si strážce bystrcké branky vedl i v 68. min., když další střelecký pokus Oulehly, kterému připravil šanci Pernica, vyrazil na roh.

Blansko tak zahájilo turnaj v Líšni jednoznačnou porážkou, která však především pro mladé hráče znamená velkou zkušenost a kvalitní konfrontaci s divizním celkem. Příští týden mají Blanenští v rámci líšeňského turnaje volno. V jeho rámci odehrají v sobotu 28. ledna od 14:00 přátelské utkání na umělé trávě Za Lužánkami s FC Slovan Rosice.

Další výsledky 1. kola (Líšeň cup 2012):
sobota:
FRAMOZ Rousínov - 1. FK Prostějov 0:3 (0:1)
Branky: 19. Zbožínek, 50. Zelenka, 66. Janoušek

neděle:
MFK Vyškov - FC Zbrojovka Brno U19 1:2 (0:1)
Branky: 79. Lička - 37. David Šural, 64. Dvořák

2. kolo (sobota 28. ledna):
11:00: FRAMOZ Rousínov - FC DOSTA Bystrc
13:00: MFK Vyškov - 1. FK Prostějov