01.05.2011  |  Boris Hasa

Blansko nezvládlo další venkovní zápas, prohrálo i v Pelhřimově

B l a n s k o - Ani ve 23. kole divize D nedokázali fotbalisté FK APOS Blansko zlomit nepříznivou bilanci na hřištích soupeřů. Svěřenci Tomáše Šenka prohráli na půdě Pelhřimova 2:0. Již podeváté v řadě se Blanenští ze hřiště soupeře vrací bez bodového zisku.

23.kolo, neděle 1.5.2011, 16:30
2FK Pelhřimov
Sestava: Moravec - Máca, Vacek, Kocián (C), Smrčka - Benda, Průcha, Málek (77. Fišer), Čihák - Krtek, Liška (89. Vonásek)
Náhradníci: Zabloudil, Naniáš, Fišer, Klofáč, Vonásek
Trenér: Ján Kubík
Sestava: Švancara - Kuda (66. Šíp), Kolář, Pokoj (70. Klimeš), Bubeníček - Hájek - Nečas, K. Janíček (48. Oulehla), Farník, Doležel - Karásek
Náhradníci: Sehnal, Šíp, Klimeš, Oulehla
Trenér: Tomáš Šenk
Branky: 53. Málek, 62. Liška
Střely na branku: 4:3
Střely mimo: 9:3
Rohy: 3:2
Fauly: 12:17
Ofsajdy: 3:0
ŽK: nikdo - 38. Kolář, 85. Karásek
Rozhodčí: Petr - Smekal, Čech
Delegát: Šoukal

Blansko nastoupilo do dalšího venkovního utkání na půdě silného Pelhřimova v rozestavení 4-1-4-1 s cílem pokusit se bodovat. Svěřencům Tomáše Šenka nahrály také sobotní výsledky, neboť všichni konkurenti v boji o záchranu svoje utkání prohráli.

Do zápasu vstoupili domácí s velkou chutí. Již ve druhé minutě pálil bez přípravy nad Liška, za dvě minuty pak ostrý centr zprava trefil z voleje Čihák, jeho střela těsně minula pravou tyč blanenské branky.

V 18. min. se po zaváhání Bubeníčka dostal do zakončení Benda, ten z výhodné pozice přestřelil. Za tři minuty zahrával trestný kop Krtek, brankář Švancara jeho střelu akrobaticky vykopl z branky. Z trestného kopu Krtek neuspěl ani ve 27. minutě, když tentokrát zakončoval nad. Jediný náznak příležitosti v podání Blanska v prvním poločase měl na svědomí Karásek, který hlavičkoval po standardní situaci Farníka nad.

Ve druhém poločase spustili domácí útočnou lavinu. V 53. minutě po bleskurychlém protiútoku našel Benda centrem z levé strany nabíhajícího Lišku, ten střelou z první orazítkoval břevno. Z tohoto varování se Blanenští nepoučili. O minutu později se šikovně uvolnil Čihák, přihrávkou pod sebe našel Málka, jehož střelu Švancara pouze ztlumil, míč se i přesto dokutálel do branky - 1:0.

Blansko mohlo ihned stav srovnat. V 55. min. našel Hájek ideální přihrávkou ve vápně Karáska, jehož střelu brankář Moravec vyrazil na roh. Po něm hlavičkoval opět Karásek, také tentokrát byl Moravec připraven.

Domácí navýšili své vedení v 62. min., když Krtek poslal do úniku Mácu, jeho střelu ještě Švancara dokázal vyrazit, domácí záložník však míč pohotově poslal na volného Lišku, který trefil odkrytou blanenskou branku - 2:0.

Střelec druhé domácí branky se pak vzápětí řítil na brankáře Švancaru, ve vápně jeho postup přibrzdil Kolář, rozhodčí tento zákrok k velké nevoli domácích posoudil jako čistý. V 77. min. se šikovně uvolnil Krtek, jeho rána z 23 metrů skončila těsně nad. V závěru zápasu se ještě po dlouhém výkopu Moravce do zakončení dostal Čihák, jeho lob skončil vysoko nad.

Tomáš Šenk, FK APOS Blansko: „Prohráli jsme zcela zaslouženě, hlavně kvůli tomu, že jsme absolutně nezvládli druhý poločas. V tom prvním jsme ještě určitý systém dodržovali. Po změně stran jsme chtěli pokračovat v disciplinovaném výkonu směrem dozadu, byli jsme ale totálně nekoncentrovaní. Pelhřimov si během 15 minut vytvořil 5 vyložených šancí. Po minulých utkáních venku, ve kterých jsme předvedli dobré výkony, jsem věřil, že nějaký bod si z Pelhřimova odvezeme. Musím ale zcela otevřeně říct, že porážka 2:0 je ještě milosrdná. Jsem z našeho výkonu hodně zklamaný.“