2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Č e b í n / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko mají za sebou první soutěžní utkání v sezóně 2012/13. V rámci 1. kola krajského poháru i díky hattricku Jana Nečase porazili Čebín na jeho hřišti 5:2.

1. kolo , 5. srpna 2012, FC Čebín - FK Blansko

FC Čebín

2:5

Poločas: 0:3
Branky: 60. Blahák, 64. Dulínek - 27., 45., a 81. z pen. Nečas, 12. Vašák, 53. Bubeníček
Diváků: 80
Rozhodčí: Mikyska - Krbůšek, Seitl

Trenér Kugler se musel vypořádat vinou chybějících registrací s absencí několika hráčů. V kombinované sestavě Blansko v prvním poločase potvrdilo úlohu favorita.

V brance Čebína stál velezkušený Lošťák, který však nebyl zdravotně v pořádku a toho už po 12. minutách hry Vašák, který z trestného kopu tečovanou střelou překonal strážce domácí svatyně - 0:1.

Ve 27. min. Vašák trefil po dalším trestném kopu spojnici domácí branky a následně akci gólově dokončil Nečas - 0:2.

Třetí branku přidali Blanenští v poslední minutě prvního poločasu, kdy Pernica vybojoval míč a Nečas únik do vápna zakončil přesnou střelou k levé tyči - 0:3.

Začátek druhého poločasu Blansko zaspalo. Ve 47. min. zachránila brankáře Jurana po střele Brodeckého pravá tyč. Za další dvě minuty pálil do tyčky pro změnu Dulínek. O tři minuty později postupoval zcela sám na Jurana Mašínský, branku však trefit nedokázal.

Skóre se měnilo o minutu později. Ideální přihrávku Nečase gólově zhodnotil kapitán Blanska Bubeníček - 0:4.

V 60. min. se podařilo Čebínu snížit, když samostatný únik přetavil v branku Blahák - 1:4. O čtyři minuty později se navíc trefil Dulínek a domácí vycítili šanci - 2:4.

V 75. min. však Juran tvrdou střelu Sadílka vyrazil. Pojištění vedení se tak dočkali Blanenští. V 81. min. Vágner přesným pasem našel za obranou Pernicu, který byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu využil k dokončení hattricku Nečas - 2:5.