28.05.2016  |  Boris Hasa, Foto: Petr Olša

Blansko porazilo Ždírec a znovu je v čele divizního pelotonu

B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko zvládli v utkání 28. kola divize D roli favorita, když na domácím trávníku porazili předposlední Ždírec nad Doubravou 3:0. Díky remíze Uherského Brodu s Hodonínem se navíc svěřenci trenéra Zbořila vrátili dvě kola před koncem na první místo tabulky.

28.kolo, sobota 28.5.2016, 16:30 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček - Schneider - Trtílek (46. Chloupek), Kuldan, P. Mezlík (88. Buchta), Nečas (C) (65. Kratochvíl) - P. Švancara
Náhradníci: Jarůšek, Chloupek, Kratochvíl, Buchta, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil
0Tatran Ždírec nad Doubravu
Sestava: Rezničenko - Fikar, Štukhejl, Plíšek (85. Cestr), Pátek - Klimeš, Koutný, Novotný (C), Smejkal, Kučera (75. Čalkovský) - Najman (90. Veselský)
Náhradníci: Cestr, Veselský, Čalkovský, Slavík, Malínský, Pometlo
Trenér: Martin Slavík
Branky: 9. P. Mezlík, 45. Nečas, 89. Chloupek
ŽK: nikdo
Rozhodčí: Macrineanu - Trávníček, Polanský
Delegát: Slabý
Hrací doba: 45+1 ; 45+0

Trenéru Zbořilovi se do sestavy vrátili uzdravení Petr Švancara a David Müller, kteří vynechali poslední utkání ve Staré Říši. Po měsíci a půl se opět mezi tři tyče postavil David Juran. Alespoň jako divák se na své spoluhráče přišel podívat dlouhodobě zraněný obránce Filip Blažek.

Domácí fotbalisté začali proti předposlednímu týmu tabulky cestu za „povinnými“ třemi body velmi dobře. V 9. min. na konci pohledné kombinační akce předložil kapitán Nečas ve vápně míč PAVLU MEZLÍKOVI, který prokázal své bohaté ligové zkušenosti a přízemní střelou překonal Rezničenka - 1:0.

Hosté kontrovali ve 14. min. šancí Novotného, jehož střelu ve vápně Juran vyrazil, dorážka hostujícího kapitána už poté trefila jen jeho spoluhráče Najmana. Na opačné straně po vysunutí Kuldana vytáhl brankář na roh pokus Švancary.

O zvýšení náskoku Blanska se mohl ve 36. min. postarat znovu Mezlík, který po Kuldanově pobídce zakončil lobem vedle levé tyče. Ve 43. min. musel znovu předvést své umění brankář Juran. Ten si po centru Fikara poradil se zakončením Najmana z bezprostřední blízkosti.

A tak se ze vstřelené branky mohli radovat opět domácí. V poslední minutě prvního poločasu si přetažený centr Trtílka zpracoval Švancara, svoji typickou kličkou se zbavil Fikara a nachystal v malém vápně míč na zlatém podnose JANU NEČASOVI, kterému stačilo jen nastavit levačku - 2:0.

Po změně stran vidělo 268 diváků spíše dietní podívanou, kterou snad jen trošku osvěžil desetiminutový déšť. V 53. min. vybídl Švancara ze standardky před vápnem Schneidera, jehož svižnou střelu Rezničenko zneškodnil. Za tři minuty pak znovu po standardce Švancary zamířil Koláček hlavou do boční sítě. Definitivní podobu výsledku tak dali až v 89. min. střídající hráči Blanska. Jiří Kratochvíl našel na opačné straně velkého vápna LUBOŠE CHLOUPKA, který kličkou obelstil Rezničenka i Pátka a zvýšil na konečných 3:0.

A protože se v zápase Uherský Brod - Hodonín zrodil nerozhodný výsledek 2:2, posunuli se svěřenci Zbyňka Zbořila po týdnu znovu na první místo tabulky divize D.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - Tatran Ždírec nad Doubravou 3:0 (2:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 28. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Šumperk 1:1 (0:1), Uherský Brod - Hodonín 2:2 (0:1), Rosice - Polná 5:0 (3:0), Tasovice - Pelhřimov 5:1 (4:0), Havlíčkův Brod - Stará Říše 4:1 (4:1), Kozlovice - Žďár nad Sázavou 2:0 (1:0), Vrchovina - Přerov 3:1 (0:0)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „V takových zápasech nemáte co získat. Když vyhrajete, tak to každý považuje za povinné vítězství, ale právě takové zápasy bývají nejzrádnější. Pomohl nám rychlý gól po pěkné akci Nečas - Mezlík, ale pak se nám dlouho nedařilo dohrát slibně rozjeté akce do lepší koncovky. Podařilo se nám dát druhý gól až těsně před poločasem, kdy to nachystal Švancara před prázdnou bránu Nečasovi. Druhý poločas se nevyvíjel podle našich představ, nedokázali jsme udržet míč v kombinaci a hosté hrozili kontaktním gólem. Vrátil se nám do sestavy David Juran, který nás podržel při několika šancích soupeře a opět ukázal, jak je pro mužstvo důležitý. Pojišťovací třetí gól jsme dali až v samotném závěru. I když výsledek vypadá jednoznačně, tak náš výkon dnes nebyl úplně optimální. Souběžně hraný duel Uherský Brod - Hodonín skončil remízou, takže jsme se opět dostali do čela divize. Čeká nás teď těžký zápas ve Žďáru, kde se pokusíme udržet šanci na vítězství v soutěži až do posledního domácího zápasu.“

Sestřih důležitých momentů