B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko zvládli v utkání 28. kola divize D roli favorita, když na domácím trávníku porazili předposlední Ždírec nad Doubravou 3:0. Díky remíze Uherského Brodu s Hodonínem se navíc svěřenci trenéra Zbořila vrátili dvě kola před koncem na první místo tabulky.

28. kolo , 28. května 2016, FK Blansko - Tatran Ždírec nad Doubravu

Tatran Ždírec nad Doubravu

Branky: 9. P. Mezlík, 45. Nečas, 89. Chloupek
ŽK: nikdo
Rozhodčí: Macrineanu - Trávníček, Polanský
Delegát: Slabý
Hrací doba: 45+1 ; 45+0

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček - Schneider - Trtílek (46. Chloupek), Kuldan, P. Mezlík (88. Buchta), Nečas (C) (65. Kratochvíl) - P. Švancara
Náhradníci: Jarůšek, Chloupek, Kratochvíl, Buchta, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil

Rezničenko - Fikar, Štukhejl, Plíšek (85. Cestr), Pátek - Klimeš, Koutný, Novotný (C), Smejkal, Kučera (75. Čalkovský) - Najman (90. Veselský)
Náhradníci: Cestr, Veselský, Čalkovský, Slavík, Malínský, Pometlo
Trenér: Martin Slavík

Trenéru Zbořilovi se do sestavy vrátili uzdravení Petr Švancara a David Müller, kteří vynechali poslední utkání ve Staré Říši. Po měsíci a půl se opět mezi tři tyče postavil David Juran. Alespoň jako divák se na své spoluhráče přišel podívat dlouhodobě zraněný obránce Filip Blažek.

Domácí fotbalisté začali proti předposlednímu týmu tabulky cestu za „povinnými“ třemi body velmi dobře. V 9. min. na konci pohledné kombinační akce předložil kapitán Nečas ve vápně míč PAVLU MEZLÍKOVI, který prokázal své bohaté ligové zkušenosti a přízemní střelou překonal Rezničenka - 1:0.

Hosté kontrovali ve 14. min. šancí Novotného, jehož střelu ve vápně Juran vyrazil, dorážka hostujícího kapitána už poté trefila jen jeho spoluhráče Najmana. Na opačné straně po vysunutí Kuldana vytáhl brankář na roh pokus Švancary.

O zvýšení náskoku Blanska se mohl ve 36. min. postarat znovu Mezlík, který po Kuldanově pobídce zakončil lobem vedle levé tyče. Ve 43. min. musel znovu předvést své umění brankář Juran. Ten si po centru Fikara poradil se zakončením Najmana z bezprostřední blízkosti.

A tak se ze vstřelené branky mohli radovat opět domácí. V poslední minutě prvního poločasu si přetažený centr Trtílka zpracoval Švancara, svoji typickou kličkou se zbavil Fikara a nachystal v malém vápně míč na zlatém podnose JANU NEČASOVI, kterému stačilo jen nastavit levačku - 2:0.

Po změně stran vidělo 268 diváků spíše dietní podívanou, kterou snad jen trošku osvěžil desetiminutový déšť. V 53. min. vybídl Švancara ze standardky před vápnem Schneidera, jehož svižnou střelu Rezničenko zneškodnil. Za tři minuty pak znovu po standardce Švancary zamířil Koláček hlavou do boční sítě. Definitivní podobu výsledku tak dali až v 89. min. střídající hráči Blanska. Jiří Kratochvíl našel na opačné straně velkého vápna LUBOŠE CHLOUPKA, který kličkou obelstil Rezničenka i Pátka a zvýšil na konečných 3:0.

A protože se v zápase Uherský Brod - Hodonín zrodil nerozhodný výsledek 2:2, posunuli se svěřenci Zbyňka Zbořila po týdnu znovu na první místo tabulky divize D.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - Tatran Ždírec nad Doubravou 3:0 (2:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 28. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Šumperk 1:1 (0:1), Uherský Brod - Hodonín 2:2 (0:1), Rosice - Polná 5:0 (3:0), Tasovice - Pelhřimov 5:1 (4:0), Havlíčkův Brod - Stará Říše 4:1 (4:1), Kozlovice - Žďár nad Sázavou 2:0 (1:0), Vrchovina - Přerov 3:1 (0:0)