2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté Blanska poprvé v sezoně nedali ani branku a prohráli doma se Starou Říší 0:3. O osudu zápasu rozhodl především první poločas, ve kterém hosté vstřelili dvě branky, ale také nízká produktivita Blanska v zakončení. Na listinu střelců se zapsal Plichta, Severa a Smejkal.

Hrací doba: 45+1; 45+0

Záleský – Feik, Závodný, Pšikal, Šplíchal (K), Trtílek (86. Mlčoušek), Chloupek, Škrabal, Šmerda M. (81. Kratochvíl), Bokůvka (74. Šmerda D.), Imramovský
Trenér: Martin Maša

Jícha – Ujčík, Hekerle (K), Príborský, Heide, Severa, Kelbler, Vacek (80. Bastl), Smejkal, Plichta (88. Sobotka), Cipruš (31. Šmíd)
Trenér: Vojtěch Dvořák a Luděk Kovačík

Už první minuty v sobotu na Údolní napověděly, že dnes to nebude ze strany domácích bezchybná hra jako v prvním domácím utkání s Rosicemi. Přitom vedení se podařilo do kádru trenéra Maši přivést dvě posily – Martina Šmerdu a Pavla Imramovského. „V týdnu se nám podařilo kádr trošku rozšířit, ještě bychom potřebovali někoho do ofenzívy, ale na tom se stále pracuje. Martin Šmerda je zkušený harcovník, který je tu proto, aby zkusil s „Pšikecem“ usměrnit mladé kluky. Imramovský je nová posila do defenzivy, má perspektivu, doufám, že tu bude jen růst a bude se mu dařit,“ okomentoval nové hráče na soupisce Maša.

Hned v 5. minutě musel likvidovat hostující útok Záleský. O čtyři minuty později zase hasil pohromu před domácí bránou kapitán Jakub Šplíchal. Po čtvrthodině hry se ke slovu dostal i domácí útok, nejprve skončil balon po zmatku ve vápně těsně vedle a nákop z dalšího rohu poslal Chloupek nad bránu.

Ve 23. minutě se Blansku vymstila neubráněná akce hostů po levé straně. Balon za Záleského záda poslal ANTONÍN PLICHTA – 0:1.

Přidat druhý gól mohl Šplíchal. Do vlastní brány. Míč po centru z pravé strany poslal na tyčku. Akcí dopředu na protější straně hřiště se blýsknul Pšikal s Trtílek. Zkušenější z obou dvojice hrající za Blansko teprve druhý zápas vysunul Trtílka krásným pasem, ale domácího útočníka vychytal Jícha.

Na krásu a neproměněné šance se však fotbal nehraje. A to domácím rázně připomenul ve 37. minutě PŘEMYSL SEVERA, který využil další chyby domácí obrany – 0:2.

Ještě do poločasové přestávky se snažilo Blansko nahlodat hosty gólem do kabiny, ale na Feikovu přihrávku Pšikal nedosáhl.

Druhá půle začala nebezpečnou šancí po standardce nováčka Imramovského. V 57. minutě už poněkolikáté zachraňoval domácí svatyni Šplíchal, další tutovku poslali hosté nad bránu. Pšikal se snažil zvrátit zápas na stranu Blanska svou nejsilnější stránku, standardkami. V 61. minutě balon po jeho kopu protancoval vápnem kolem nohy Trtílka, ale skončil pouze na rohu.

O třetí hřebíček do blanenské rakve a zároveň prakticky o definitivní rozhodnutí zápasu se v 68. minutě postaral JIŘÍ SMEJKAL. Po rohu Kelblera zůstal ve vápně trestuhodně nebráněný a mohl si vybrat, do kterého místa v bráně balon pošle – 0:3.

Čtyři minuty před koncem zkoušeli domácí přidat čtvrtou branku z brejku, ale balon skončil mimo. Stará Říše tak zůstává neporažená s jedním inkasovaným gólem oproti sedmi vstřeleným a v tabulce je o skóre druhá. Blansko se propadlo na předposlední příčku, stejně jako poslední Šumperk má bod.

Záznam z utkání

Fotogalerie

Další výsledky 3. kola Fortuna Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Tasovice 3:1 (1:1), Strání - Tišnov 0:1 (0:1), Žďár nad Sázavou - Bzenec 2:1 (1:1), Břeclav - Vrchovina 0:2 (0:0), Havlíčkův Brod - Velká Bíteš 2:6 (0:4), Ždírec nad Doubravou - Třebíč 2:0 (2:0), Polná - Šumperk 7:0 (4:0)