2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Z n o j m o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v předposledním utkání sezóny prohráli na půdě IE Znojma 0:2. Díky pátečnímu zaváhání Mutěnic v Moravském Krumlově však mohli svěřenci trenéra Hajského nastoupit ke hře bez stresu. Prvenství v tabulce už jim nikdo nevezme. Blansko se tak po dvou letech vrací do divize.

Delegát: Toman

Vitámvás (C) - Kubošný, M. Železný, Mařík - M. Šplíchal - Ostrý, Šťáva, Procházka - Kubále (67. Zach), Samek (87. Šperl), P. Železný (83. Škvařil)
Náhradníci: Škvařil, Šperl, Zach, Kotáb
Trenér: Tomáš Pěnkava

Suchý - Gromský, Daněk, Maška, Müller - Křivánek (46. Mokrý), Bubeníček (C), Zouhar, Buchta - Jarůšek (65. A. Vašák), Nečas
Náhradníci: A. Vašák, Mokrý, Juran
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Blansko mohlo do předposledního utkání sezóny nastoupit bez nervů. Páteční vítězství Moravského Krumlova nad Mutěnicemi 2:1 znamenalo po dvouleté odmlce návrat do divize. Ten přišel v hodině dvanácté, protože trenér Jiří Hajský nemohl ve Znojmě počítat s kompletním útokem Trtílek - Pokorný - Hansl, na kterém postavil na jaře hru celého mužstva. Domácí IE Znojmo ještě nemělo jistou záchranu a tak se do čerstvého vítěze krajského přeboru zakouslo od první minuty.

A hned z první vážnější příležitosti také udeřilo. V 5. min. velezkušený Samek prošel až před pokutové území, kde posunul míč Tiborovi Ostrému, který střelou na bližší tyč překonal brankáře Suchého. Ten při zdravotních patáliích Jurana i Němce poprvé v sezóně nastoupil za A tým v základní sestavě - 1:0.

V 15. min. se blanenský brankář zaskvěl, když ho po centru P. Železného protáhla nebezpečná hlavička Kubáleho. V 22. min. zahrozili poprvé Blanenští, po průniku Křivánka střílel Nečas svoji slabší levou nohou nepřesně. O tři minuty později se rychlou kombinací prezentovala trojice Gromský - Křivánek - Zouhar, posledně jmenovaný střelou levačkou donutil k zákroku brankáře Vítámváse, jenž míč vyrazil na roh.

V 34. min. Maška přesným pasem vysunul Jarůška. Ten svůj centr přetáhl až na Bubeníčka, který promptně vrátil míč před branku opět Jarůškovi, který pálil vedle levé tyče. Na druhé straně si při rozehrávce lehkovážně počínal obránce Daněk, míče se zmocnil Samek, Blansko výborným zákrokem uchránil od pohromy Suchý.

Ve 36. min. netrefil po rohovém kopu Bubeníčka ideálně míč Křivánek. Domácím se podařil rychlý kontr, na jehož konci Daniel Kubále obloučkem překonal Suchého - 2:0. Ještě do přestávky mohli hosté snížit. Nečas ve vápně výbornou přihrávkou nalezl Jarůška, jehož prudkou střelu, směřující do odkryté branky domácí obránci v poslední chvíli odvrátili do bezpečí.

Druhý poločas se již odehrával v režii Blanska, které mělo územní převahu, šance však počítali i domácí. Ve 49. min. pálil po spolupráci Mašky a Bubeníčka z nadějné pozice mimo tři tyče Nečas. V 62. min. skončila rohovým kopem tečovaná střela Mašky. O pět minuty později vybídl střídající A. Vašák ke střele Nečase, ani tentokrát se blanenskému záložníkovi nepodařilo trefit brankový prostor.

V 71. min. si tak mohli domácí pojistit vedení. Nejprve z nadějné pozice nezakončil přesně P. Železný a vzápětí Samek technickou střelou orazítkoval břevno. V 80. min. si pak brankář Suchý poradil se nájezdem Procházky, dorážka Ostrého se mezi tři tyče nevměstnala.

V 82. min. opět Procházka postupoval na hostující branku, tísněn Müllerem vystřelil nepřesně. Na druhé straně Vítámvás s námahou vyrazil ránu Bubeníčka a z protiútoku pak Šťáva nastřelil tyč. Tečku za utkáním pak napsal krásný volej Zouhara v 90. min., který střídající Šperl tečoval na roh.

Další výsledky 28. kola:
Moravský Krumlov - Mutěnice 2:1 (1:1), Rajhrad - Kyjov 2:1 (0:0), Novosedly - Ráječko 2:2 (1:1), Podivín - Boskovice 4:1 (2:0), Bzenec - Sparta Brno 1:4 (1:1), Ivančice - Rousínov 0:3 (0:1), Bosonohy - Kuřim 0:3 (0:1)