B r n o / B l a n s k o - Ve druhém přípravném utkání fotbalisté FK Blansko porazili Tatran Kohotovice 6:3, když se hattrickem blýskl Jan Koudelka. Na rozdíl od prvního utkání však mělo v defenzivě okénka.

UT, Nordic Brno , 29. ledna 2014, FK Blansko - Tatran Kohoutovice

Tatran Kohoutovice

Branky: 27., 50. a 70. Koudelka, 28. a 32. Nečas, 12. Pokorný

Ve druhém přípravném utkání se fotbalisté FK Blansko střetli s účastníkem 1.B třídy, skupiny B Tatranem Kohoutovice, který po podzimu okupuje se ziskem 18 bodů 9. místo tabulky. Trenér Hajský nasadil do základní sestavy všechny tři nové tváře - Čoupka, Kubce a Koudelku. Do hry naopak nezasáhli lehce zranění Trtílek a Gromský.

Stejně jako v prvním utkání proti Zastávce si Blanenští vypracovali dostatek brankových příležitostí, tentokrát však svému soupeři dovolili třikrát skórovat a vytvořit si několik střeleckých příležitostí. Skóre otevřel ve 12. min. Martin Pokorný, který se na hranici vápna šikovně uvolnil. Jeho následnou přízemní střelu již obránce soupeře vykopával za brankovou čárou - 1:0. Ve 27. min. pak na 2:0 zvyšoval tečovanou střelou Jan Koudelka.

Vzápětí po Koudelkově akci zblokovala soupeřova obrana pokus Pospíšila, pozorný Jan Nečas se však zmocnil odraženého míče a uklidil ho do sítě - 3:0. Ve 32. min. chybovali Kohoutovičtí v rozehrávce, míče se zmocnil Jan Nečas, obešel brankáře a neomylně skóroval - 4:0. Soupeři se podařilo kontrovat ve 44. min, když protiútok zakončil důrazný útočník Vojtěch Cupák - 4:1. Již před tím musel několikrát zasahovat pozorně chytající Macháč.

Druhý poločas zahájil povedeným uvolněním a přesnou střelou Jan Koudelka, který se podruhé zapsal do listiny střelců - 5:1. Pak však hosté zahrozili několika protiútoky a v permanenci musel být opět brankář Macháč. V 66. min. byl však i on krátký na prudkou střelu pod břevno - 5:2.

Za Blansko odpověděl v 70. min. Jan Koudelka, jehož třetí branka znamenala vedení 6:2. O dvě minuty později stanovil konečné skóre po centru z levé strany útočník soupeře Vojtěch Cupák - 6:3.

Další přípravné utkání čeká Blansko v neděli 2. února, kdy se na umělé trávě VÚT Brno střetne od 13:30 s Kuřimí.