26.07.2017  |  Iveta Borková

Blansko se v přípravě s Ráječkem rozešlo smírně

Blansko se v přípravě s Ráječkem rozešlo smírně

B l a n s k o - Fotbalisté Blanska remizovali v předposledním přípravném utkání s Ráječkem 1:1 po gólech hostujícího Müllera a domácího Kratochvíla. Premiéru na lavičce si odbyl trenér Martin Maša.

 
 
přát., na Mlýnské, středa 26.7.2017, 18:00 | stadion na Mlýnské, Blansko
1FK Blansko
Sestava: Záleský - Němec, Feik, Závodný, Ovčačík, Šplíchal, Kratochvíl, Trtílek, Chloupek, Hanák, Bokůvka
Náhradníci: Veselý, Šmerda, Mlčoušek, Honsnejman
Trenér: Martin Maša
1SK Olympia Ráječko
Sestava: Němec - Keprt, Müller, Zouhar, Sedlák, Lidmila, Jarůšek, Zeman, Mičko, Horák, Bárta
Náhradníci: Němeček, Pospíšil, Horáček, Vorlický
Trenér: Petr Vašíček
Poločas: 0:0
Branky: 67. Kratochvíl - 65. Müller
Rozhodčí: Jalový - Šebela, Roučka

Komentář k zápasu

Předposlední a zároveň první. Jen dva přípravné zápasy nakonec sehrají svěřenci trenéra Martina Maši, než vyběhnou na trávník v prvním kole divize. Pohárový zápas, ve kterém Blansko neuspělo, navíc odkoučoval Zdeněk Veselý kvůli rodinným povinnostem Maši, a tak má náhradník Zbyňka Zbořila méně času na přípravu kádru.

V zápase bylo znát hledání v obou týmech, v tom blanenském ještě víc než na soupeři, protože oproti Olympii prošel blanenský kádr mnohem výraznější obměnou. O výsledku nakonec rozhodla tříminutovka druhého poločasu.

Hlavně první polovina byla na šance skoupá. Za zmínku stojí břevno hostujícího Mičky, který si povodil hráče soupeře a střelou ze středu hřiště pouze rozezvučel tyč. O šest minut později vtrhli před Němce Hanák s Kratochvílem, z těsné blízkosti však natřikrát trefili rukavice připraveného gólmana Ráječka.

Na začátku druhého poločasu Blansko hrozilo hlavně ze standardních situací, oba celky zvýšily aktivitu a v 58. poslal hlavičkou míč jen pár centimetrů nad bránu Jan Trtílek.

V 65. minutě přišla chvilka bývalého blanenského hráče Davida Müllera, který ve vápně všechny přehlavičkoval a prostřelil Záleského - 0:1.

Domácí však nezůstali pozadu a vedení Olympii nenechali dlouho. O dvě minuty později srovnal střelou po zemi Jiří Kratochvíl - 1:1

Za pár minut mohl vlastním gólem pohoršit svému týmu Feik, ale balon odrazil těsně vedle. V 84. minutě trefil Kratochvíl místo druhého gólu další tyč.

Ohlasy trenérů

Martin Maša, trenér FK Blansko: Pro mě to byl první zápas u týmu, když nepočítám zápas s Velkou Bíteší, mohli jsme si všechno vyzkoušet. Utkání ukázalo dobré i špatné věci, to, na čem musíme zapracovat. Času v létě moc není, takže ještě nás do mistráku čeká hodně práce. A vlastně i v průběhu celé podzimní části, abychom mužstvo znovu poskládali a nastartovali nějaké automatismy.

Petr Vašíček, trenér SK Olympia Ráječko: Na zápase bylo vidět, že mužstva se teprve tvoří. Náboj utkání mělo, ale my jsme s hráči ukončili kondiční část a teprve půjdeme do herní, proto bylo herních nepřesností celkem dost. Musíme zlepšit herní stránku a přechod do útočné fáze, aby byl rychlejší, dynamičtější.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu