B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko po dvou těsných porážkách doma naplno bodovali. V obtížném utkání zdolali svěřenci kouče Hajského díky třem brankám v závěrečné čtvrthodině Bystřici nad Pernštenem 3:0. Gólově se blýskla nová akvizice ze Zbrojovky Brno Ondřej Ullmann.

5. kolo , 7. září 2013, FK Blansko - SK Bystřice nad Pernštejnem

SK Bystřice nad Pernštejnem

Branky: 77. a 90. Ullmann, 80. Gromský
ŽK: nikdo - 70. Chocholáč
Rozhodčí: Holub - Fridrichovský, Křenek
Delegát: Kundelius

Juran - Gromský, Maška, Müller, Skoupý - Zouhar, Bubeníček (C) (55. Buchta), Horáček (89. Michálek), Pospíšil (46. Hepp) - Hansl (58. Ullmann), Trtílek (84. Vágner)
Náhradníci: Ullmann, Vágner, Michálek, Buchta, Hepp, M. Malits
Trenér: Jiří Hajský

Novotný - R. Sklenář, Vícha, Chocholáč, Mitáš - Holý (C), Padrtka, Z. Sklenář (83. Karásek), Illek - Štěrba, Prášil
Náhradníci: Čech, Veselý, Karásek, Trávníček
Trenér: Karel Fencl

V pořadí 5. kolo Moravskolezské divize, skupiny D svedlo dohromady nováčka FK Blansko s celkem SK Bystřice nad Pernštejnem, který tuto úlohu plnil v uplynulém ročníku. Domácí lodivod Jiří Hajský postrádal zraněného obránce Daňka, díky dobré práci manažera klubu Bohuslava Jedináka a sekretáře Petra Dvořáka naopak již mohl počítat s čerstvou posilou do ofenzivy, 20letým útočníkem Zbrojovky Brno Ondřejem Ullmannem. Hostující trenér Karel Fencl nemohl počítat s klíčovým záložníkem Lubošem Zbytovským.

Bezprostředně po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího Holuba mohli jít domácí do vedení, když se Trtílek prokličkoval do vápna, předložil míč kapitánu Bubeníčkovi, jehož střelu z výhodné pozice hostující obrana zblokovala. Následně Trtílkovu nebezpečnou střelu Novotný vytáhl na roh. V úvodu aktivnější domácí zahrozili podruhé v 7. min., to po spolupráci Gromského a Zouhara na centr druhého jmenovaného na zadní tyči těsně nedosáhl Hansl.

Ve 12. min. důrazný Zouhar obral ve vápně o míč protihráče, prudkou střelu z otočky brankář Novotný nadvakrát zpacifikoval. Poté se osmělili také hosté, střelu Padrtky Juran reflexivně vyrazil mimo tři tyče. O pět minut později Illek vyhrál vzdušný souboj s Maškem a poslal do šance Štěrbu, který tísněn dobíhajícím Müllerem zamířil vedle levé tyče. V další fázi obě mužstva několikrát zkoušela pozornost brankářů, ti však ve většině případů se střelami či přihrávkami za obranu neměli větší problémy a stále drželi čistá konta.

Ke konci úvodního dějství se v ofenzivě více osmělili domácí. Ve 42. min. po šikovně zakrouceném rohovém kopu Müllera mířil Pospíšil nad. Za minutu se Hansl uvolnil před vápnem, předložil míč Trtílkovi, který vypálil pohotově těsně vedle levé tyče.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s jednou změnou, když Pospíšila nahradil Hepp, který hru záložní řady vydatně rozhýbal. Již ve 47. min. se dostal individuálně až před vápno, přihrávka na nabíhajícího Trtílka však směřovala do ofsajdu. V 53. min. si důležitý obranný zákrok připsal na své konto Gromský, který zblokoval nebezpečnou střelu dobře hrajícího Padrtky. Po předchozím souboji však zůstal na zemi ležet domácí Bubeníček. Zraněné koleno nedovolilo domácímu kapitánovi pokračovat ve hře a tak se na scénu dostal Buchta.

Blanenským chvíli trvalo, než se s absencí klíčového hráče vyrovnali. Pomohla jim k tomu i štěstěna, když se v 56. min. míč po lobu Prášila zastavil na pravé tyči. Stejná část brankové konstrukce pomohla domácímu Juranovi při dvojnásobné šanci Štěrby. V 66. min. zakroutil do branky míč přímo z rohového kopu obránce Müller, Novotný na poslední chvíli své mužstvo zachránil od pohromy. To už byl na hřišti v domácím dresu útočník Ondřej Ullmann, který se v závěrečné čtvrhodině stal hrdinou utkání.

V 77. min. prošel jako tank středem pole Hepp, posunul míč ve vápně Buchtovi, který nezištně našel ještě lépe postaveného Ondřeje Ullmanna, který již nemohl jinak než zasunout míč do prázdné branky - 1:0.

Navíc v 80. min. Trtílek prudkým centrem našel ve vápně Petra Gromského, který šikovnou tečí zvýšil vedení Blanska - 2:0. Exceletní závěr utkání mohl v 87. min. korunovat střídající Ullmann, kterého poslal do úniku Müller, již překonanému Novotnému pomohla levá tyč. Ještě jednoho gólového zářezu se domácí diváci nakonec přece jen dočkali. V 90. min. vysunul Gromský Ondřeje Ullmanna, který unikl Víchovi a mazácky přehodil zkoprnělého Novotného - 3:0.

Pro dobře hrající hosty je konečný výsledek krutý. Domácí však po zrátě svého kapitána ukázali charakter a před těžkým venkovním dvojutkáním získali velmi cenné tři body.

Další výsledky 5. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Polná - Tasovice 3:0 (2:0), Bohunice - Hodonín 2:0 (0:0), Uherský Brod - Stará Říše 2:1 (1:1), Napajedla - Vyškov 1:1 (1:0), Velké Meziříčí - Líšeň 3:0 (2:0), Pelhřimov - Bystrc 1:4 (1:2), Vrchovina - Rosice 2:0 (1:0)