31.05.2015  |  Boris Hasa

Blansko v Havlíčkově Brodu těsně prohrálo, o záchranu tak musí stále bojovat

B l a n s k o - V předposledním venkovním utkání v rámci probíhající sezóny mohli fotbalisté FK Blansko při zisku tří bodů a zaváhání Mutěnic již slavit záchranu v soutěži. První předpoklad však svěřenci trenéra Kuglera nesplnili, když na půdě Havlíčkova Brodu prohráli i přes dobrý výkon ve druhém poločase 1:0.

28.kolo, neděle 31.5.2015, 16:30 | stadion FC Slovan Havlíčkův Brod, Na Losích 2848
1FC Slovan Havlíčkův Brod
Sestava: Soukal - Polívka, Svoboda (46. Pleva), Kavka (C), Vařejka - Štědrý (88. Tuhý), Henek, Kubát, Jarosz - Sklenář, Míča (82. Vopršal)
Náhradníci: Pleva, Vopršal, Tuhý, Beránek
Trenér: Richard Zeman
Sestava: Juran - Šplíchal, R. Fousek, Müller, Šíp - Bubeníček, P. Fousek - Jarůšek (65. Gromský), Doležel, Buchta (59. Nečas) - Trtílek
Náhradníci: Nečas, Kratochvíl, Gromský, Švancara
Trenér: Michal Kugler
Branka: 13. Míča
ŽK: 22. Svoboda, 47. Pleva, 67. Henek, 90. Jarosz - 25. Müller, 36. Doležel, 75. Bubeníček
ČK: 90. Šíp (Blansko)
Rozhodčí: Polanský - Fridrichovský, Kůrka
Delegát: Káňa

V předposledním venkovním utkání vrcholící sezóny Blansko zavítalo na půdu úspěšného nováčka letošního ročníku divize D Slovanu Havlíčkův Brod. Po podzimu 2. celek tabulky živí naději na toto umístění i po konci sezóny, což je hlavní motivací svěřenců trenéra Richarda Zemana. Blanenští chtěli po poslední domácí porážce s Velkým Meziříčím opět bodovat, což se jim v posledních pěti duelech podařilo čtyřikrát.

Jako první se dostali hned po necelé minutě hry do zakončení hosté, centr Šplíchala poslal Trtílek vysoko nad. Jinak se však v prvním poločase hrálo především podle domácích not. Ve 3. min. spálil tutovku Kubát, který po rohu a míči vráceném Kavkou na zadní tyč hlavičkoval do břevna, od kterého se míč odrazil těsně před čáru hostující branky. V 10. min. hledal Doležel rozběhnutého Trtílka, pozorný Soukal včas vyběhl a míč hostujícímu forvardovi sebral. Ve 13. min. po neúspěšné útočné akci Blanska lapil míč brankář Soukal. Jeho dlouhý výkop si našel JIŘÍ MÍČA, který v osobním souboji odstavil obránce Müllera, následně vyběhnuvšího Jurana nejproduktivnější domácí útočník hlavou přeloboval a skóroval do prázdné branky - 1:0. Byla to již patnáctá trefa Míči v sezóně.

Ve 22. min. Trtílek unikl po levé straně, předložil centr do šestnáctky Doleželovi, jehož hlavička skončila v boční síti. Domácím jinak vstřelená branka ještě více uvolnila nohy a jejich útoky po stranách byly velmi nebezpečné. Jeden takový hasil ve 24. min. za cenu žluté karty obránce Müller. Po následné standardce Sklenáře skóroval z nacvičeného signálu Kubát střelou k pravé tyči. Rozhodčí však pro ofsajd jednoho z domácích hráčů branku neuznal.

Ve 29. min. se v krátkém sledu ocitli ve vyložených příležitostech domácí útočníci Míča se Sklenářem. Skvělé zákroky předvedl brankář Juran, který uchránil své mužstvo od pohromy. Ve 33. min. zahrozili i s přispěním domácí obrany Blanenští. Po autovém vhazování Šípa pláchnul obránci Svobodovi po levé straně Trtílek, jeho střílený centr ohně dobíhající Svoboda stačil pouze tečovat, míč proskotačil těsně vedle levé tyče do zámezí. Ve 41. min. po rohovém kopu Kubáta blanenští zadáci odvrátili míč před pokutové území, kde poslal povedenou střelu z voleje na branku Kavka, Juran výborným zákrokem míč vytáhl mimo tři tyče.

Ve druhém poločase Blansko přidalo a bylo místy lepším mužstvem. Hned ve 46. min. po dlouhém autu Jarůška vyrazil Soukal hlavičku Doležela. V 55. min. se Trtílek prosadil přes střídajícího Plevu, jeho nadějná útočná akce skončila prudkou střelou, kterou Soukal zneškodnil. Domácí brankář po hodině hry a další spolupráci Doležela s Trtílkem hasil vzniklé nebezpečí vyběhnutím z branky a nekompromisním odkopem.

V 67. min. se pro blanenské rýsovala velmi nadějná brejková akce, když po přihrávce Doležela postupoval k velkému vápnu Nečas, kterého za cenu žluté karty zastavil Henek. K exekuci trestného kopu se postavil Trtílek, jehož povedenou střelu z 23 metrů přes zeď Soukal u levé tyče vyrazil na roh. Po jeho rozehrání Doleželem hlavičkoval ve výhodné pozici nad branku Šíp.

V 73. min. pálil po dlouhém nákopu P. Fousek, domácí obrana jeho pokus zblokovala. Domácí zahrozili ve druhém poločase všeho všudy jednou, když si v 79. min. Juran s přehledem poradil se střelou Jaroszce. V 81. min. předvedla pěknou spolupráci dvojice Trtílek - Gromský, po centru prvně jmenovaného pálil z voleje vysoko nad Šíp.

V závěru utkání se oba týmy více než hru začali soustředit na výroky hlavního rozhodčího. V 90. min. pak u autové čáry vznikla menší potyčka, po níž odešel domácí Jarosz se žlutou kartou, hostující Šíp vyfasoval kartu červenou. Na hubeném vítězství domácích se již nic nezměnilo. Blansko tak dvě kola před koncem ještě nemá jistotu záchrany, jejíž definitivu by mu bez ohledu na ostatní výsledky v posledních dvou kolech daly tři body.

ONLINE přenos

FC Slovan Havlíčkův Brod - FK Blansko

Další výsledky 28. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Otrokovice - Hodonín 0:2 (0:1), Bystřice nad Pernštejnem - Pelhřimov 2:2 (2:2), Napajedla - Stará Říše 2:3 (1:2), Velké Meziříčí - Rosice 0:3 (0:1), Tasovice - Mutěnice 3:2 (3:1), Polná - Žďár nad Sázavou 0:0, Vrchovina - Uherský Brod 2:1 (0:0)

Michal Kugler, FK Blansko: „Začali jsme šancí, kterou jsme neproměnili. Pak nás soupeř zatlačil a hrál vynikající fotbal. Takhle nás letos ještě nikdo nezatlačil. Mohli dát klidně čtyři branky. Ve druhé půli jsme se jim vyrovnali, byli jsme lepší a také jsme mohli dvakrát skórovat. Ve druhém poločase jsme nedotlačili míč do sítě a to bylo to hlavní. Do příštího duelu musíme hledat chyby sami v sobě a zapracovat více na taktice a přípravě na zápas. Příště musíme doma porazit Vrchovinu a zachránit divizi.“