12.10.2013  |  Boris Hasa

Blansko v zápase bez šancí remizovalo s Uherským Brodem

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko na předchozí domácí vítězství s Tasovicemi nenavázali. V rámci 10. kola Moravskoslezské divize, skupiny D remizovali svěřenci trenéra Hajského v zápase, který se obešel bez gólových příležitostí, s Uherským Brodem 0:0.

10.kolo, sobota 12.10.2013, 15:00 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Juran - Gromský, Maška (C), Müller, Buchta - Pospíšil (74. Hansl), T. Zouhar, Horáček (61. Hepp), Nečas (46. Presl) - Trtílek, Ullmann
Náhradníci: Hansl, Presl, Hepp, M. Malits
Trenér: Jiří Hajský
0ČSK Uherský Brod
Sestava: Jiří Pochylý - Solařík, M. David, Vrága, Němčický (C) - Šálek, R. David - Indra (69. Jan Pochylý), Nevařil (89. Plšek), Kúdela (84. Mančík) - Hruboš
Náhradníci: Plšek, Jan Pochylý, Mančík, R. Holomek
Trenér: František Ondrůšek
ŽK: 63. Buchta - 9. Šálek, 65. Kúdela
Rozhodčí: Stehlík - Polák, Šula
Delegát: Slabý

Poprvé v sezóně se diváci v Blansku gólové radosti nedočkali. Domácí měli sice nadějný vstup do utkání. Hosté postupem času hru srovnali a v dalším průběhu byli mírně aktivnější. Za celých 90 minut utkání však jeho aktéři nevyprodukovali ani jednu vyloženou šanci.

Blansko se poprvé snažilo ohrozit hostující svatyni v 10. min., když po centru Müllera hlavičkoval nejmenší muž na hřišti Horáček zády k brance, míč skončil nad. Hosté několikrát zahrávali rohový kop, ale blanenská obrana je dokázala úspěšně neutralizovat.

V 35. min. se již na počínání svých spoluhráčů v útoku nemohl dívat kapitán Blanska Maška, který si naskočil na rohový kop Pospíšila, jeho hlavička však byla nepřesná. Hosté odpověděli štiplavým pokusem Hruboše ze střední vzdálenosti, brankář Juran tygřím skokem zabránil míči v cestě do sítě. Ve 42. min. na Pospíšilův centr ve vápně těsně nedosáhl Ullmann. Při poslední akci prvního poločasu Nečas potáhl míč k šestnáctce, předložil ho Pospíšilovi, jehož volej rozvlnil pouze ochranou síť za brankou.

Po změně stran se oba celky dostávaly do zakončení častěji, ale brankáři si se všemi pokusy poradili. V 53. min. pálil po standardce nad Kúdela. V 59. min. pak strážce blanenské branky Juran včasným vyběhnutím zmařil slibně se rozvíjející akci Indry. V 67. min. se Pospíšil pokusil uličkou vysunout Ullmanna, brankář hostů Jiří Pochylý včas vyběhl a míč ukryl ve svých rukavicích. Následně po dalším rohu Pospíšila hlavičkoval Maška opět nad.

V 75. min. si Juran nadvakrát poradil se skákavou střelou střídajícího Jana Pochylého. Na druhé straně si na jeho bratra Jiřího Pochylého v brance Brodu nepřišel zakončující Presl. V závěru utkání poslal domácí lodivod Hajský do hry také třetího útočníka Hansla, ale nebylo to nic platné. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Stehlíka se poprvé v sezóně v Blansku body dělily.

Další výsledky 10. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Vyškov - Rosice 4:1 (2:1), Bystřice nad Pernštejnem - Velké Meziříčí 0:1 (0:0), Hodonín - Vrchovina 2:1 (0:0), Bohunice - Napajedla 2:1 (1:0), Tasovice - Bystrc 4:0 (2:0), Stará Říše - Líšeň 1:1 (1:1), Slavoj Polná - Pelhřimov 4:0 (2:0)

Jiří Hajský, FK Blansko: „Po prvních patnácti minutách jsem byl přesvědčený, že utkání zvládneme na tři body. Další vývoj mě naopak přesvědčil o tom, že bod nám bude stačit, protože jsme na výhru neměli. Za celý zápas jsme si nevytvořili brankovou příležitost, takže jsme si jednoduše nezasloužili vyhrát. Z domácího dvojutkání jsem chtěl alespoň tři body. Máme čtyři, což je dobré. Samozřejmě by se mohlo zdát, že jsme ztratili dva body, ale pořád opakuji, že jsme nováček a sbíráme zkušenosti. Z tohoto pohledu jsou čtyři získané body pro nás docela úspěch.“

František Ondrůšek, ČSK Uherský Brod: „Prvních deset, patnáct minut byli domácí lepší. My jsme se rozkoukávali, nevěděli jsme, co od soupeře čekat. Pak jsme trošku převzali otěže zápasu a byli jsme lepším mužstvem. Druhý poločas již byl víceméně spíše nakopávání, bylo tam málo fotbalu. Snažili jsme se hrát po zemi, ale nedokázali jsme si vytvořit žádnou gólovou situaci. Snad jen ze standardních situací, kde jsme však byli málo důrazní a proto jsme branku nevstřelili.“

ONLINE přenos

FK Blansko - ČSK Uherský Brod