2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko porazili v předehrávce 30. kola krajského přeboru na domácím stadionu před nejvyšší návštěnou sezóny Olympii Ráječko 2:1. V dresu domácích se mezi úspěšné střelce zapsali Tomáš Zouhar a Ladislav Hansl, za hosty korigoval Martin Sehnal.

Delegát: Richtr

Juran - Gromský, Maška, Müller, Křivánek - Zouhar, Bubeníček (C), Nečas (88. Buchta) - Jarůšek (66. Trtílek), Hansl, Pokorný (73. Mokrý)
Náhradníci: Mokrý, Trtílek, Buchta, Němec
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Bednář - Neděla, Bartoš (33. Štrajt), Lajcman, Kopecký (65. Bojda) - J. Sehnal (C) (67. Ševčík), Toman, Kupský, Shkurupii - Tenora, M. Sehnal
Náhradníci: Štrajt, Ševčík, Bojda, Trubák
Trenér: Jiří Škaroupka

V předehrávaném 30. kole krajského přeboru přivítali fotbalisté FK Blansko na domácím stadionu na Údolní Ráječko. To během zimní přestávky posílilo a ústy vedení klubu vyhlásilo útok na špici tabulky. V průběžné jarní tabulce patřilo před utkáním svěřencům Jiřího Škaroupky třetí místo, Blansko bylo vinou horšího skóre čtvrté.

Hostům chyběl kromě dlouhodobých marodů Koutného a V. Sehnala, pro zranění také obránce Zich, který tak s berlemi usedl pouze na lavičku a mohl se naplno věnovat své funkci asistenta trenéra. Domácí lodivod Jiří Hajský nechal odpočívat nejlepšího střelce Trtílka, který nebyl zdravotně zcela fit. Blansko i tak vyrukovalo na svého soupeře poprvé v této sezóně se třemi útočníky. K Jarůškovi a Hanslovi se ze zálohy posunul Pokorný.

Vývoji utkání pomohla rychlá branka v podání Blanenských. Dlouhý aut Gromského z vlastní poloviny prodloužil hlavou Hansl na nabíhajícího Tomáše Zouhara, ten vnikl do vápna a přízemní střelou překonal před rokem ještě svého spoluhráče, brankáře Bednáře - 1:0.

Ráječko se snažilo o rychlou odpověď, centr Tenory na M. Sehnala domácí obrana odvrátila. V 9. min. chyboval u postranní čáry obránce Křivánek, čehož využil M. Sehnal, vzniklé nebezpečí uhasil až dobře postavený Gromský. V 10. min. se po standardce propracoval k hlavičce Tenora, ke smůle hostů mířil těsně nad. Na druhé straně vystihl chybnou rozehrávku Ráječka Pokorný, míče se poté ujal Jarůšek, který po kontaktu s protihráčem upadl ve vápně, odpískání penalty se domácí útočník nedočkal.

Blanenští měli i nadále více ze hry. V 15. min. mířil po pasu Jarůška těsně vedle Nečas a o pár vteřin později po další chybě v rozehrávce u vlastního vápna Ráječka musel prázdnou branku před Hanslem uchránit obránce Bartoš.

V 18. min. nabídl svoji druhou chybou v utkání Křivánek šanci M. Sehnalovi, toho ve vápně výborně ustál Müller a pokus nejlepšího střelce Ráječka zablokoval. O čtyři minuty později se přes Kopeckého uvolnil Pokorný, ve vápně se pokusil jeho centr zakončit Nečas, ale netrefil podle svých představ. Ve 26. min. přestřelil z hranice vápna hostující branku Hansl.

Ve 33. min. již mohli domácí vést rozdílem dvou branek. Müller úhledným pasem vyslal do úniku na levé straně Zouhara, po přihrávce střelce první branky se po skrumáži míč ve vápně odrazil před volného Jarůška, ten nabídnutou šancí pohrdl a branku hostů překopl. Pro zranění musel v téže minutě odstoupit ze hry Bartoš, kterého nahradil blanenský odchovanec Štrajt.

Po neproměněné šanci Jarůška mohlo platit známé pravidlo nedáš - dostaneš. Útočník Tenora zakončil individuální akci střelou do boční sítě. Pěkný fotbalový moment viděli diváci ve 36. min., kdy se po rohovém kopu krásným volejem z 20 metrů prezentoval Lajcman, bomba hostujícího obránce rozvlnila horní síť Juranovy svatyně. Poločas zakončili domácí dvěma slibnými útoky. V prvním případě neměl správně seřízená mířidla Jarůšek, ve druhém dlouhý výkop Jurana ve vápně špatně trefil Pokorný.

Také nástup do druhé poločasu měli lepší Blanenští. V 52. min. postupoval do nadějného brejku Hansl, ale pod tlakem protihráče se mu míč zamotal mezi nohy. Následně se přes Kopeckého dostal do úniku Zouhar, kterého až ve vápně zastavil dobře vyběhnuvší brankář Bednář. V 54. min. už zahřmělo. Přesný pas Zouhara od půlící čáry si před vápnem zpracoval Ladislav Hansl, zbavil se Neděly a přízemní střelou překonal Bednáře - 2:0. V 57. min. si při podobné situaci křížnou přihrávku Mašky Hansl špatně zpracoval a k ohrožení branky se tak nedostal. Za dvě minuty hlavičkoval po rohovém kopu J. Sehnala na zadní tyči nepřesně Kopecký. V 64. min. zkoušel pozornost brankáře Jurana Shkurupii, strážce domácí branky střelu blonďatého hostujícího záložníka vytáhl mimo tři tyče.

Od 66. min. nahradil v útoku Blanska Jarůška Trtílek, který se několikrát dostal po přesným přihrávkách od svých spoluhráčů do nadějných brejkových situací, finální fáze se však nejlepšímu střelci Blanska nedařila. Až v 73. min. Nečasovu střelu brankář Bednář pouze ztlumil, dobíhající Trtílek vrátil míč lišácky před prázdnou branku, kterou zakončující Nečas přestřelil.

V 78. min. zadělali Ráječkovští na dramatickou záplatku. Centr z pravé strany prodloužil zády k brance hlavou Martin Sehnal a Juran se po míči natahoval marně - 2:1. A ani ne za minutu mohlo být srovnáno. Po standardní situaci Lajcmana hlavičkoval střídající Bojda a míč olízl levou tyč domácí branky. V toužebné cestě za vyrovnáním překazil hostům plány obránce Neděla, který u půlící čáry fauloval Trtílka a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch.

I přesto Ráječko zlobilo. V 84. min. po další standardce Lajcmana nepřekonali domácím obranu postupně M. Sehnal, Štrajt a Ševčík. V hektickém závěru se pokoušel vymodlit pro hosty penalty M. Sehnal, u hlavního rozhodčího ale nepochodil. V 90. min. pak za vzájemnou strkanici uviděli žluté karty obránce Ráječka Lajcman a útočník Blanska Trtílek.

Skóre si už však nezměnilo a po závěrečním hvizdu rozhodčího si tak Blansko připsalo třetí vítězství v řadě před domácími diváky a upevnilo si vedoucí pozici v tabulce.

Další výsledky 30. kola:
IE Znojmo - Kyjov 0:0, Rajhrad - Boskovice 0:3 (0:2), Novosedly - Sparta Brno 0:1 (0:1), Podivín - Rousínov 0:1 (0:0), Bzenec - Mutěnice 2:1 (1:1), Ivančice - Kuřim 5:1 (3:1), Moravský Krumlov - Bosonohy 1:0 (1:0)