23.10.2016  |  Boris Hasa

Blansko vzdorovalo Sigmě B jen půlhodinu, odváží si čtyřbrankovou prohru

O l o m o u c / B l a n s k o - Nejvyšší venkovní porážku v dosavadním průběhu letošního ročníku Moravskoslezské ligy utrpěli fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila vzdorovali rezervě olomoucké Sigmy jen prvních 30 minut, nakonec odešli poraženi po výsledku 4:0.

12.kolo, sobota 22.10.2016, 10:15 | Andrův stadion, hřiště č. 2, Olomouc
4SK Sigma Olomouc B
Sestava: Spurný - Seibert, Štěrba (65. Krayzel), Jemelka, Hýbl - Hladík, Ambrozek, Richter, Habusta (C), Vichta (78. Danis) - Yunis (72. A. Ševčík)
Náhradníci: Schmidt, Danis, A. Ševčík, Weinlich, Krayzel, Gröger
Trenér: Augustin Chromý
Sestava: Floder - Gromský, Šplíchal, Trtílek, Koláček (C) - Chloupek (30. Minx), Kolařík, Kučera, Duda - Koudelka (70. Kratochvíl), Motyčka (64. Kutal)
Náhradníci: Píšek, Müller, Kratochvíl, Kutal, Minx, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branka: 30. Yunis z pen., 44. Vichta, 52. a 57. Hladík
ŽK: 31. Yunis, 54. Vichta, 61. Štěrba, 68. Seibert - 29. Koláček, 58. Koudelka, 72. Kratochvíl
Rozhodčí: Simon Vejtasa - Tomáš Sedláček, Gabriela Hanáková
Delegát: Josef Holčák
Hrací doba: 45+1 ; 45+0
Střely na branku: 11:4
Střely mimo branku: 9:6
Rohy: 9:4
Fauly: 19:16
Ofsajdy: 5:1

Trenér Blanska Zbyněk Zbořil zvolil pro utkání s účastníkem loňského ročníku Fotbalové národní ligy překvapivé složení stoperské dvojice. Vedle Jakuba Šplíchala nasadil útočníka Jana Trtílka, který měl díky svým rychlostním schopnostem pomoci při eliminaci útočných akcí domácích.

Jako první zahrozil v 8. min. druhý celek tabulky, když po centru Vichty zakončoval na zadní tyči vedle Floderovy svatyně Hladík. Na druhé straně po centru Chloupka hlavičkoval Duda, ale tento pokus blanenského záložníka nebezpečí pro domácí neznamenal. V 16. min. po dobrém napadání získal míč Koudelka, jehož tečovaná střela skončila rohovým kopem. Ten rozehrál právě Koudelka, centr propadl v malém vápně ke Koláčkovi, který však míč za záda Spurného usměrnit nedokázal.

Ve 22. min. zakončoval z 20 metrů Duda, míč skončil v ochranné síti za brankou. Ve 25. min. skončilo po zákroku Hýbla utkání pro Chloupka, který inkasoval nepříjemný úder do achilovky. V době, kdy ještě hosté hráli o jednoho muže v poli oslabeni, přišel ve 29. min. kontakt Koláčka s domácím útočníkem Yunisem, po něm rozhodčí Vejtasa nařídil pokutový kop. Sám faulovaný JAKUB YUNIS se postavil k jeho exekuci a i když brankář Floder vystihl směr jeho střely, na míč dosáhnout nemohl - 1:0.

Ve 35. min. se před vápnem uvolnil Minx, zacílit přesně se mu však nepodařilo. Na druhé straně našel Seibert za obranou naběhnuvšího Yunise, který rovněž branku minul. Po té po pobídce Hladík Floder pokryl střelu Habusty. Olomoučtí své vedení navýšili ve 44. minutě. Po výkopu brankáře a prodloužení míče prošel do šestnáctky JAKUB VICHTA a prudkou střelou s odrazem o břevno nekompromisně zavěsil - 2:0.

Po změně stran už byla hra v režii domácích. V 52. min. po přímočaré akci uklidil centr z pravé strany za Floderova záda JAN HLADÍK - 3:0. Úspěšný střelec v 57. min. po precizní přihrávce Amrozka postupoval osamocený do vápna, kde udělal kličku Floderovi a navýšil vedení Olomouckých. JAN HLADÍK - 4:0.

Za čtyři minuty mohl domácí záložník skórovat potřetí, po centru Vichty se jeho hlavička zastavila na levé tyči blanenské branky. Za další minutu vyrazil Floder střelu Vichty do stejné části své brankové konstrukce. Tečku za utkáním napsal v 84. min. Hladík, který z malého vápna odmítl zkompletovat hattrick.

Rezerva Sigmy se tak po zaslouženém zisku tří bodů posunula do čela tabulky, Blansko zůstává s 10 body na 14. místě. Již v pátek 28. října čeká svěřence Zbyňka Zbořila klíčové utkání s tabulkovým sousedem SK Líšní, které se hraje od 14 hodin na stadionu na Údolní.

ONLINE textový přenos

SK Sigma Olomouc B - FK Blansko 4:0 (2:0)

ONLINE videopřenos

Další výsledky 12. kola Moravskoslezské ligy:

Petřkovice - Třebíč 4:1 (2:0), Vyškov - Uničov 1:1 (0:1), Hulín - Hlučín 2:0 (0:0), Líšeň - Velké Meziříčí 0:2 (0:0), Slovácko B - Kroměříž 4:3 (3:1), Otrokovice - Mohelnice 1:2 (0:0), Zlín B - 1. HFK Olomouc 4:0 (1:0)

Augustin Chromý, SK Sigma Olomouc B: „Nikdo se neporazí sám. Prvních deset minut jsme se hledali, ale pak jsme začali hrát rychleji, přímočařeji, důrazněji ve středu hřiště a soupeře jsme přehráli.“

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Jestli chcete uspět proti takovému soupeři, tak si musí všechno sednout a musíte mít asi i hromadu štěstí. To se nestalo, tak je z toho jednoznačná výhra domácích. Do tohoto zápasu jsme venku v zápasech do obrany celkem obstáli a nedostali víc, než jeden gól, ale tady byl soupeř jednoznačně nad naše síly. Chtěli jsme to eliminovat zařazením rychlostních typů a změnou některých postů, ale některé věci, co sehráli hráči Sigmy byly pro nás nebránitelné. První poločas byl z naší strany ještě hodně slušný. Stačili jsme dobře zhušťovat střed a nepouštěli domácí do šancí, ale po půlhodině nás otevřeli po penaltě. Byla víc chytrá, jak přísná, ale domácí to uklidnilo. Během první půle jsme se i my dostali do několika ohrožení brány a stále drželi domácí v nějaké pozornosti, ale gól jsme nedali. Naopak domácí Vichta trefil fantastickou branku do šatny a bylo rozhodnuto. Ve druhé půli už to bylo pro nás hodně těžké. Domácí sehráli dvě přímočaré akce, kdy jsme rychlostně neobstáli a je z toho jasný výsledek, který ale jednoznačně odpovídá průběhu zápasu. Naplno se projevila pozice obou klubů a hlavně kvalita mladých hráčů Sigmy, kteří v řešení situací ve vápně a rychlostně byli někde jinde, než my.“