29.01.2012  |  Boris Hasa

Blansko zdolalo třetiligové Rosice

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko zvítězili ve druhém přípravném utkání na umělé trávě Za Lužánkami nad třetiligovými Rosicemi v poměru 3:2. O branky se postarali kapitán Bubeníček, Nečas a Beneš.

přát., Za Lužánkami, sobota 28.1.2012, 14:00
Sestava: Bednář - Bubeníček (C), Martinec (46. Pernica), Šplíchal, Šíp - Oulehla (46. Zouhar) - Doležel, Janda, Nečas, Beneš - Hansl (46. Jarůšek)
Náhradníci: Zouhar, Pernica, Jarůšek, Juran
Trenér: Michal Kugler
2FC Slovan Rosice
Branky: 26. Bubeníček, 70. Nečas, 86. Beneš - 21. Kubec, 52. Sedláček
Střely na branku: 8:9
Střely mimo: 8:7
Rohy: 7:9
Fauly: 12:15
Ofsajdy: 3:5
Rozhodčí: Válka

Ve druhém přípravném utkání otestoval blanenský lodivod Michal Kugler dva hráče. Útočníka Jana Jandu z Jedovnic, který již v Blansku působil na podzim roku 2006 a také dalšího útočníka Ladislava Hansla z Kotvrdovic.

Rosice do utkání nastoupily v nekompletním složení, vypomoci jim dokonce museli dva blanenští hráči Jiří Majer a Jan Sedláček.

V 5. min. zahrozil poprvé kanonýr Rosic Malata, kterému ve skórování zabránil až brankář Bednář. Ve 21. min. vyrobilo Blansko minelu v obraně, a tu potrestal vedoucí brankou Kubec - 1:0.

Na vyrovnání se však dlouho čekat nemuselo, když si ve 25. min. Bubeníček pohrál s míčem a po zasekávačce umístěnou střelou k pravé tyči rozvlnil síť - 1:1.

Ve 27. min. provětral zadní řady Blanenských opět Malata, Bednář i tentokrát svůj tým podržel, podobně jako o dvě minuty později, kdy se ve vápně ocitl Dufek a brankář Blanska jeho střelu dokázal vyrazit na roh.

Ve 31. min. pak strážci blanenské branky pomohla i štěstěna, když Malatova technická střela orazítkovala levou tyč.

Po změně stran se jako první prosadili Rosičtí, kuriózně však v tom měli prsty výhradně hráči našeho mužstva. Na centr z levé strany si naskočil Sedláček a jeho koníček skončil i s přispěním bránícího Beneše v brance - 1:2.

Blansko však postupně převzalo otěže utkání do svých rukou a několikrát ohrozilo branku soupeře. Jeho převahu korunoval v 70. min. agilní Jan Nečas, kterého trenér Kugler opět zařadil na soupisku A týmu a po drzém průniku obranou soupeře nekompromisně zakončil - 2:2.

V 80. min. vypálil tvrdě Zouhar, jeho pokus brankář s námahou vyrazil na roh. Vítězná branka tak padla až v 86. min., když Tomáš Jarůšek vystihl špatnou rozehrávku soupeře a naservíroval míč proti noze Benešovi, který z hranice vápna umístěnou střelou zajistil svému mužstvu vítězství - 3:2.

Další přípravný zápas čeká fotbalisty FK APOS Blansko již tuto středu, kdy se od 18:00 představí na umělé trávě v Bohunicích proti domácímu Tatranu.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „Vítězstí nás těší, ale výsledek určitě nepřecenujeme. Chtěli jsme vyzkoušet některé nové hráče, o kterých se budeme rozhodovat, zda je angažujeme nebo ne. Když budu konkrétní, Honza Janda ukázal, že fotbalová kvalita u něho je, až se ještě více sehrajeme s klukama, tak to bude určitě ještě lepší. Láďa Hansl předvedl dobrý výkon, ale bylo vidět, že mu z nižší soutěže chybí taktická vyzrálost. Na tom se však dá zapracovat. Z B týmu jsme přeřadili Honzu Nečase, který ukázal, že na krajský přebor stoprocentně má. Pokud bude chodit na tréninky, tak by mohl být velkou posilou. Ještě jsme zkoušeli Marka Pernicu na postu stopera. Bylo na něm vidět, že tam nastoupil poprvé, ale špatné to nebylo.“

Karel Jarůšek, FC Slovan Rosice: „Do zápasu jsme nastoupili oslabeni o několik hráčů. Bohužel jsme se na poslední chvíli dozvěděli, že nám nepřijedou pomoci ani hráči ze Znojma, proto jsme se domluvili, že za nás nastoupí dva hráči Blanska. Utkání však určitě splnilo svůj účel. To, že jsme hráli proti Blansku a Za Lužánkami bylo pro mě určitě specifické, protože v Blansku mám stále hodně známých. Mnohem zajímavější by to však bylo, kdyby šlo o mistrovské utkání a hrálo se o sto metrů dál na hlavním hřišti.“