2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v 7. divizním kole ztratili proti Tasovicím slibně rozehrané utkání. Svěřenci trenéra Kuglera po dvou brankách Petra Švancary vedli v poločase 2:0. Soupeř ve druhé půli postupně převzal otěže hry a po brankách Horáčka a Paula srovnal na konečných 2:2.

7. kolo , 19. září 2015, FK Blansko - TJ Sokol Tasovice

2:2

TJ Sokol Tasovice

Poločas: 2:0
Branky: 15. a 34. P. Švancara - 67. P. Horáček, 89. Paul
ŽK: 24. Buchta, 52. P. Fousek, 59. Kugler, 69. Šíp, 82. P. Švancara, 90. Juran, 90+1. Chlad - 27. Veselý, 78. Hrazdílek, 88. Čermák
Diváků: 463
Rozhodčí: Dorušák - Hlubinka, Zaplatilová
Delegát: Kordula

Juran - Gromský, Müller, Šíp, Buchta (72. Kratochvíl) - Jarůšek (68. Ullmann), P. Fousek, Kugler, Nečas (C) - Trtílek (80. Chlad), P. Švancara
Náhradníci: Šplíchal, Kratochvíl, Chloupek, Ullmann, Chlad
Trenér: Michal Kugler

Šebela - Čermák, Mička (C), Hrazdílek, Lašák (87. Vlk) - K. Veselý (71. Bula), Hrobař, Blahoudek, P. Horáček - Kirschner, Paul
Náhradníci: Bula, Vlk, Pejchal
Trenér: Miroslav Steinhauser

V 7. kole letošního ročníku divize D hostili již pět kol neporaženi fotbalisté FK Blansko, kterým v tabulce patřilo 6. místo, celek ze Znojemska TJ Sokol Tasovice. Ten figuroval na 14. místě, přesto oba soupeře od sebe dělily pouhé tři body. Domácí trenér Michal Kugler musel oželet služby zraněných Šplíchala a Jukla, v týdnu navíc odešel na hostování do Černé Hory do konce tohoto roku útočník Beránek.

Před zahájením utkání byl starostou města Blanska Ivo Polákem a vedením FK Blansko k příležitosti oslav svých 75. narozenin oceněn Ing. Jaromír Novák, jenž ve fotbalovém oddíle Spartak ČKD Blansko oblékal dres A mužstva od roku 1961 jako hráč a to i v roli kapitána 20 roků. Poté po dobu 5 let působil u prvního mužstva mužů jako asistent trenéra. Za svou úspěšnou sportovní činnost byl několikrát vyhodnocen mezi nejlepšími sportovci okresu. V letech 1995 - 2008 vedl Tělovýchovnou jednotu ČKD Blansko jako předseda. 30. srpna loňského roku byl uveden mezi legendy FK Blansko.

O něco lépe začaly zápas Tasovice. Dobrou střelu Blahoudka kryl Juran a nahrávku do šance na Kirschnera odvrátil do autu Müller. V 6. min. se ukázalo v ofenzivě i Blansko, střílený centr Švancary po faulu na Jarůška uklidil na roh Blahoudek. Ten rozehrál Švancara nakrátko na Kuglera, jehož centr se snesl do branky a Šebela ho s obtížemi vytáhl nad břevno. V 11. min. Tasovice dobře přenesly hru na levou stranu, na dlouhý pas nabíhal Horáček, ale Juran ho u míče předběhl. Pak se třikrát do střelecké pozice dostalo Blansko, z té třetí se domácí fanoušci dočkali gólu. Nejdříve hostující obrana zablokovala střelu Trtílka, následný roh ve 13. min. zakončil hlavou stoper Müller vedle tyče a nakonec v 15. min. prodloužil Trtílek dlouhý výkop Jurana, po zaváhání Mičky se k míči dostal PETR ŠVANCARA, který ho uklidil přesně k pravé tyči - 1:0.

Ihned po rozehrání mohly Tasovice vyrovnat, ale Horáček po pasu Mičky a chybě Gromského mířil vedle Juranovy branky. Tasovice nadále hrozily více, gól daly ve 25. min. po standardce Veselého, ale ten nebyl pro faul na domácího brankáře uznán. O minutu později střílel Blahoudek, Juran byl pozorný.

Ve 27. min. hlavičkoval po rohu Švancary Müller a Šebela musel zasahovat po hlavičce vlastního obránce Mičky. Dvě následné standardky Švancary skončily bez ohrožení hostující branky. Ve 33. min. se opět po nahrávce Švancary dostal do vyložené příležitosti Trtílek, ale trefil jen tyč Šebelovy svatyně. Ve 34. min. vypíchl PETR ŠVANCARA míč váhajícímu Mičkovi, obelstil i Šebelu do prázdné branky zvýšil vedení domácích - 2:0.

Tasovice se ihned otřepaly a Veselý střílel zpoza vápna vedle domácí branky. Ve 41. min. se po centru Veselého ocitl před brankářem Juranem Paul, ale ten dobře vyběhl a Paul ho jen nastřelil. Na konci poločasu střílel ještě z 23 metrů Hrobař, Juran míč nadvakrát zkrotil.

Po změně stran nejprve ve 49. min. střílel Gromský, ale hostující obrana míč zblokovala. Poté v 57. min. dobíhal Trtílek delší nahrávku, ale Šebela byl u míče dříve. Až v 60. min. se do šance dostaly Tasovice, prudká střela Horáčka byla však taktéž zablokována obránci. V 62. min. se Blansko dostalo do vyložené šance, roh Švancary prodloužil P. Fousek, ale Gromský na zadní tyči branku nedal. Podobně si o dvě minuty počínal i Kirschner, který po Mičkově pobídce hlavičkoval ve slibné pozici nad.

V 66. min. se v rychlém protiútoku ocitly Tasovice, ostrý centr Veselého zahrál Müller do autu. Z následující akce již hosté udeřili. Paul předložil míč ve vápně PETRU HORÁČKOVI, jenž nekompromisní střelou snížil - 2:1.

Hosté ještě přidali, ale dva centry ze 70. min. gólem neskončily. Následně se na hřišti přiostřilo, v posledních dvaceti minutách padlo pět žlutých karet. V 76. min. musel ze hřiště po zákroku Mičky Švancara, jenž se po ošetření do hry vrátil. O dvě minuty později po nevybíravém zákroku Hrazdílka skončilo utkání pro Trtílka. V poslední desetiminutovce měli častěji míč na svých kopačkách Tasovičtí, ale přes konsolidovanou obranu Blanska se nemohli prosadit.

V 89. min. domácí ztratili při rozvíjení útočné akce míč, kterého se zmocnil Blahoudek. Ten vysunul na pravé straně do úniku Kirschnera a jeho precizní centr přetavil ve vyrovnání pohotově MIROSLAV PAUL - 2:2. Domácí mohly přijít i o remízu, ale střela Čermáka z vápna skončila vysoko nad a v poslední minutě nastavení Juran uzmul míč před nabíhajícím Vlkem.

Blansko si tak zapsalo do kolonky remíz číslo pět a drží již šest kol neporazitelnost. Po závěrečném hvizdu rozhodčího i vzhledem k příznivému vývoji utkání však z tohoto faktu radost mít nemohli.

Další domácí zápas čeká fotbalisty FK Blansko již tento pátek 25. září, kdy od 16:30 hostí na stadionu na Údolní celek Havlíčkova Brodu.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - TJ Sokol Tasovice 2:2 (2:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 7. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Hodonín - Rosice 3:1 (2:0), Uherský Brod - Bystřice nad Pernštejnem 2:1 (0:0), Pelhřimov - Vrchovina 1:0 (1:0), Žďírec nad Doubravou - Přerov 2:0 (2:0), Stará Říše - Polná 1:2 (1:0), Havlíčkův Brod - Kozlovice 1:1 (0:0), Žďár nad Sázavou - Šumperk 5:0 (4:0)