2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V předehrávce 30. kola krajského přeboru udolali fotbalisté FK Blansko díky brance Petra Crháka z poslední minuty Ivančice 1:0. A protože se Ráječku podařilo zvítězit ve Vracově, posunuli se svěřenci trenéra Kuglera na první místo v tabulce.

Delegát: Jindra

Bednář - Jarůšek, Maška, Bubeníček (C), Šíp - Doležel, Dupal (21. J. Cupal), Zouhar, Beneš (67. Šenk) - Janda (85. Pernica), Crhák
Náhradníci: Majer, Šenk, Pernica, J. Cupal, Juran

Sojka - Polák, Štěpanovský, Jakubec (C), Vlasák - Duša (71. Čermák), Táborský (79. Štork), Hobík, Michalica - Černý, Hradil (89. Mach)
Náhradníci: Čermák, Mach, Štork, Boreš
Trenér: Milan Slavík

V prvním poločase viděli diváci spíše podprůměrný fotbal. Blanenští sice byli častěji u míče, ale jejich spíše platonická převaha k vážnějšímu ohrožení hostující branky nevedla. Ve 21. min. navíc musel domácí lodivod Michal Kugler poprvé zasáhnout do sestavy, když místo zraněného Dupala naskočil do hry J. Cupal.

Blanenští se ke kloudnému zakončení propracovali ve 34. min., když po autovém vhazování Šípa prošel míč přes Crháka k Zouharovi, jehož střela mířila těsně nad. Ke konci prvního poločasu Blansko mírně vystupňovalo svůj tlak. Ve 40. min. si potlesk diváků vysloužil Beneš, který pálil z otočky nad branku. Největší šance pak přišla po centru Šípa ve 44. min., kdy míč prodloužil Janda, Crhák však svoji následnou střelou z bezprostřední blízkosti trefil pouze brankáře Sojku.

Po změně stran mohli domácí brzy vést. Ve 49. min. poslal Crhák přesný centr do vápna, Jandovu gólovou hlavičku skvělým zákrokem vyrazil Sojka na roh. Kuriózní situace pak nastala v 55. min., když domácí brankář Bednář při odkopu trefil útočníka Hradila, od něhož míč doputoval těsně nad domácí svatyni.

V 63. min. posadil Crhák míč přesně na hlavu Beneše, ten však zamířil pouze nad. S přibývajícím časem se hosté stále častěji uchylovali pouze k bránění. Blansko se snažilo najít recept na dobře organizovanou defenzivu, což se mu povedlo v 73. minutě. Tečovanou střelu Zouhara dopravil do sítě Crhák, bohužel pro domácí těžil blanenský útočník z ofsajdového postavení a branka tak nemohla být uznána.

V závěru utkání poslal trenér Kugler do hry útočníka Pernicu, který v 88. min. po centru Jarůška ve výhodné pozici míč promáchl a vypadalo to, že si oba soupeři body rozdělí. To se nakonec nestalo, protože v 90. min. nejproduktivnější hráč Blanska Doležel poslal z pravé strany přesný centr do vápna a hlavička Petra Crháka skončila za zády brankáře Sojky - 1:0.

Blansko tak vydřelo s Ivančicemi za minutu dvanáct tři body a díky výhře Ráječka na hřišti Vracova se posunulo v tabulce na první místo.

Další výsledky předehrávaného 30. kola: Boskovice - Zbýšov 1:1 (0:0), Vracov - Ráječko 0:1 (0:1), Rájec-Jestřebí - Bzenec 0:4 (0:2), Moravský Krumlov - Rousínov 1:1 (1:1), Podivín - Kyjov 2:5 (2:2), Novosedly - IE Znojmo 3:0 (1:0), Rajhrad - Kuřim 1:2 (1:1)

V anketě Hráč utkání hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče.