2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Po téměř dvouměsíční pauze se blanenští fotbalisté mohli naplno zaradovat v domácím prostředí. Díky dvěma gólům Kratochvíla a po jednom zásahu Trtílka a Kuldana zvítězil A-tým na Údolní v utkání se Stráním 4:2, čímž si pojistil 11. místo v tabulce Moravskoslezské divize D.

27. kolo , 26. května 2018, FK Blansko - FC Strání

4:2

FC Strání

Poločas: 2:1
Branky: 28. z pen a 30. Kratochvíl, 53. Trtílek, 90+1 Kuldan - 37. a 58. Fruhauf
Osobní tresty: ŽK: 41. Feik, 60. Bokůvka, 71. Imramovský, 74. Pšikal - 47. Palík
ČK: 79. Lorenc (po dvou žlutých kartách)
Doba hry: 45+0, 45+3
Počet diváků: 247
Rozhodčí: Marek - Líkař, Marinč
Delegát: Kordula

Záleský - Gromský (21. Imramovský), Bárta, Šplíchal (K), Bokůvka - Kratochvíl, Kuldan, Feik (89. Šmerda), Pšikal - Dvořák, Trtílek (76. Sodomka)
Náhradníci: Imramovský, Závodný, Petřík, Sodomka, Šmerda, Motyčka, Veselý
Trenér: Martin Maša

Popelka - Gardian (K), Juma (62. Sedláček), Lorenc, Obiechina, Palík, Copko, Fruhauf, Mimochodek, Silnica, Pilka (42. Straňák)
Náhradníci: Man, Sedláček, Straňák, Čaňo
Trenér: Zdeněk Šebesta

V nádherném slunečném odpoledni bylo sehráno klíčové utkání blanenského mužstva se Stráním. Před samotným střetnutím byl rozdíl mezi těmito kluby v divizní tabulce tříbodový.

Do zápasu mnohem lépe vstoupili domácí, kteří si mezi 2. a 3. minutou utkání vypracovali hned dvě příležitosti. Tou první byl střelecký pokus Bokůvky z 25 metrů, který mířil těsně vedle tyče Popelkovy branky. Druhou příležitost vypracovali pro Trtílka Feik s Dvořákem. Poslední jmenovaný vyslal centr do pokutového území, který Trtílek chtěl sklepnout na zadní tyč. Bohužel však v těžké pozici nemířil přesně. První střelecký pokus hostů měl v 7. minutě z přímého kopu Copko, gólman Záleský si jej pohlídal. Ve 12. minutě rozjeli Blanenští skvělou akci po ose Pšikal-Kuldan-Kratochvíl. Poslední jmenovaný se však při střeleckém pokusu v pokutovém území nacházel v ofsajdu. Hosté se začali osmělovat po čtvrthodině hry, kdy se několikrát dostali do blízkosti Záleského, jejich centry či střely však dokázali domácí hráči odhlavičkovat či odkopnout, čímž bylo nebezpečí částečně zažehnáno. Ve 20. minutě pálil k tyči Juma, Záleský byl však velmi pozorný a vyrazil míč na roh. Rozvlnit síť se poprvé podařilo Blansku, a to ve 28. minutě, kdy po faulu na Trtílka v pokutovém území proměnil penaltu Kratochvíl - 1:0. Stejný hráč si o dvě minutky později naběhl na Trtílkovu přihrávku, kterou zužitkoval bezprostřední ranou do "šibenice". Gólman Popelka neměl šanci zareagovat - 2:0. Blansku tento stav náramně vyhovoval a viditelně chtělo přidat další branky. Ve 32. minutě chytře vrátil Kuldan míč Pšikalovi, ten však z hranice šestnáctky přestřelil. 37. minuta přinesla první radost z hostům. Po centru zleva se do ojedinělé šance dostal Fruhauf, který se dobře zorientoval mezi stopery a chytře zakončil - 2:1. Ve 41. minutě mohlo být ještě hůř. K odraženému míči se dostal Pilka, jenž vypálil nepříjemnou střelu, kterou Záleský výborným zákrokem vyrazil nad břevno. Do konce první půle už si ani jedno z družstev větší šanci nevytvořilo.

Druhá půle začala znovu nátlakem domácího mužstva. První střely Dvořáka a Kuldana skončily vysoko nad, nicméně akce z 53. minuty stála za to. Ztráty hostů využil na pravé straně hrací plochy Dvořák, který přízemním centrem vybídl k zakončení Trtílka. Ten si míč pečlivě zpracoval a pohotově jej uklidil za záda Popelky - 3:1. Lepší vstup do druhého poločasu si domácí nemohli přát. V 58. minutě nicméně zchladil ochozy znovu Fruhauf, který bezprostředně po vhazování poslal hlavou míč podruhé v utkání za záda Záleského - 3:2. Charakter utkání se v tuto chvíli částečně změnil. Začalo přibývat soubojů a rozhodčí Marek byl nucen udělit několik osobních trestů. V 66. minutě se dostal do šance Bárta, když se snažil usměrnit míč do branky po chybě Popelky. Jeho střele však chyběla patřičná razance. 70. minuta přinesla závar před domácí bránou. Po přímém kopu hostů byl první u míče Záleský, jenž jej vyrazil přímo do útočníka soupeře, od něhož se míč odrazil těsně vedle pravé tyče. Blanenští si mohli oddechnout. V 76. minutě se do šance po odkopu Bárty dostal hostující Obiechina. Jeho střelecký pokus z hranice pokutového území parádně vyrazil Záleský. Po následném rohu se Strání tlačilo do branky, nicméně svými centry nenašlo správné hráče. Za tři minutky museli hosté skousnout další problém. Po zákroku na Dvořáka byl po druhé žluté kartě vyloučen Lorenc. Přesilovku Blansko chtělo využít již v 81. minutě, kdy se po kombinaci Kratochvíla a Feika dostal k míči Dvořák, kterému jeho šanci zhatil Popelka. Po této akci se dostali ke třem střeleckým pokusům hosté, jejich šance však končili vedle blanenské brány. Defitivní potvrzení výsledku přišlo v nastaveném čase. Pšikal si dobře pokryl míč a po náběhu do pokutového území jej zpětnou přihrávkou poslal na Kuldana, který se přízemní ranou nemýlil - 4:2.

Blansko tak zvládlo důležité utkání v boji o setrvání v soutěži! K dalšímu utkání budou svěřenci trenéra Maši zajíždět v neděli 3. června do Ždírce nad Doubravou.