2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - V posledním domácím utkání prožili hráči FK Blansko premiérový pocit porážky v této sezóně Moravskoslezské divize D. Celek z Nových Sadů využil svých šancí z rychlých protiútoků a zaskočil domácí tým, který chvílemi neúspěšně dobýval obrannou hráz.

Delegát: Prokeš

Záleský - Feik, Huška, Jakubov, Minx (69. Traore) - Paděra, Buchta - Chloupek, Bednář (C), Štrombach - Tulaydan
Náhradníci: Nešetřil - Souček, Rek, Traore, Sedlo, Němec
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Petr Dvořák

Šarman - Boukhatem (57. Novotný), Popelka, Krátký (C), Škrabal, Schlimbach (84. Srmček J.), Škoda, Pošusta (69. Ďuríček), Rus, Ždánský, Šuba
Náhradníci: Holý - Smrček M., Ďuríček, Smrček J., Novotný
Trenér: Rostislav Sobek
Vedoucí: Jiří Vít

První obrovskou šanci v utkání měli hned v 2. minutě hosté, a to když se po levé straně hnal k bráně Šuba a následně předložil perfektní pass Pošustovi, kterého ve vyložené šanci vychytal skvělý Záleský. Poté už se nabídl blanenským fanouškům tradiční obrázek. Blanenští začali držet míč na svých kopačkách a postupnými krůčky se propracovávali k prvním šancím. V 5. minutě předložil Chloupek míč Bednářovi, jenž nejdříve naznačil střelu a poté po zbavení se obránce tvrdě vypálil. Gólman Šarman jeho ránu vyrazil na roh. O 6 minut později přiletěla do Šarmanova brankového prostoru další dělovka, tentokrát z pravačky Paděry. Ta prolětěla jen těsně vedle pravé tyče. Když se tentýž hráč neprosadil ani ve 20. minutě, byli znovu na řadě hosté. Ve 21. minutě chtěl lobovanou střelou překvapit Záleského Šuba, ale domácí brankář si míč pohlídal.Ve 29. minutě už bylo u Nových Sadů veseleji, neboť zužitkovali rohový kop, když se hlavou prosadil kapitán Krátký - 0:1. Blanenští chtěli ihned na branku hostů odpovědět, ale dvě střely Štrombacha ani dorážka Tulaydana změnu stavu nepřinesli. A když už se míč konečně dostal do sítě, byl pro změnu nachytán skórující Huška v ofsajdu. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Během poločasové přestávky byl trávník vydatně zavlažen přívalovým deštěm, který příliš neustával ani v druhém poločase. Už ve 49. minutě mohl srovnat skóre Tulaydan, ale při samostatném úniku nevyřešil svou šanci dobře a pohotový Šarman si mohl připsat další úspěšný zákrok. Po přibývajících chybách domácích na středu pole i u vlastního pokutového území se Nové Sady dostávali do velmi nadějných příležitostí. Jednu takovou využil v 57. minutě Pošusta, jenž přízemní ranou zvýšil vedení hostů - 0:2. Blanenští zareagovali na nepřiznivý stav velmi rychle. Už v 61. minutě snížil na 1:2 střelou z 20 metrů Minx. Záznam z utkání