05.10.2014  |  Boris Hasa

Remízu v Brodě trefil po přestávce Ondřej Ullmann

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko po dvoutýdenní pauze opět zasáhli do bojů o divizní body. V rámci 9. kola remizovali svěřenci trenéra Ludevíta Grmely na hřišti Uherského Brodu 1:1, když na branku domácích reagovali hosté po změně stran trefou Ondřeje Ullmanna.

9.kolo, sobota 4.10.2014, 15:30 | Orelský stadion, Uherský Brod
1ČSK Uherský Brod
Sestava: M. Ondrůšek - Nevařil, M. David (C), Kroča, Vrága (67. Michalec) - Dvořák (46. Josefík), Šálek, R. David, Kúdela - Hruboš, Mančík (81. Jan Pochylý)
Náhradníci: Michalec, Zemánek, Jan Pochylý, Josefík, Holub, Odstrčil, Jiří Pochylý
Trenér: František Ondrůšek
Sestava: Juran - Gromský, Šplíchal, Šíp, Müller - Krejčíř, Jukl, Nečas (C) (72. Buchta), Levai - Trtílek, Ullmann
Náhradníci: Buchta, M. Zouhar, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela
Branky: 4. M. David - 53. Ullmann
ŽK: nikdo - 30. Šíp, 89. Juran
Rozhodčí: Dorušák - Drápal, Křepský
Delegát: Kundelius

Blanenští zahájili utkání po vzoru většiny předchozích nepovedeně. Již v 1. min. musel po střele Hruboše předvést naplno své umění brankář Juran, který zlikvidoval dorážku gólových parametrů v podání Mančíka. Toto varování však bylo pro svěřence trenéra Grmely zřejmě málo. Ve 4. min. nasměroval na úrovni velkého vápna střelu kapitán Brodu MAREK DAVID za záda blanenského brankáře - 1:0.

Hosté odpověděli v 9. min., když se po narážečce s Trtílkem propracoval k zakončení kapitán Nečas, z velkého vápna však branku přestřelil. V 16. min. hosté odvrátili standardku Šálka a postupovali do nadějného protiútoku, ten však byl přerušen faulem na Nečase. V 21. min. se Blansko pokoušelo ohrozit domácí branku dvěma rohovými kopy v krátkém sledu, Brodští však v čele s ex-ligovým stoperem Kročou vládli svému pokutovému území a hostům branku ohrozit nedovolili.

Ve 28. min. byl opět v permanenci blanenský Juran, jenž si poradil s nepříjemným centrovaným míčem v podání Mančíka. Po následném rohovém kopu střílel nad branku Vrága. V 31. min. hosté opět rozjížděli nebezpečné přečíslení, pas Levaie na číhajícího Trtílka však skončil zámezí. V 37. min. střílel Jukl z trestného kopu pouze do připravené zdi. Na opačné straně odmítl dvoubrankové vedení Brodu brankář Juran, který výborným zákrokem zmařil šanci Dvořáka.

Do druhé půle nastoupilo Blansko lépe než do první. Již ve 46. min. Juklova střela z 18 metrů těsně minula levou tyčku. Za minutu pak po další akci svěřenců trenéra Grmely pálil nad bránu Šíp. V 53. min. si ukázkově ve středu pole zpracoval míč Levai, vyslal přesnou přihrávku na ONDŘEJE ULLMANNA, který si pohrál s Nevařilem a střelou na vzdálenější levou tyč rozradostnil hosty - 1:1.

V 55. min. centr Levaie do ohně domácí s obtížemi odvrátili do bezpečí. Za dvě minuty postupovali Brodští na blanenskou branku, po pobídce Kúdely zasáhl Juran bravurně proti zakončujícímu Josefíkovi. V 62. min. měli hosté po akci Krejčíře k dispozici další roh. Po exekuci Jukla vystrašil brankáře M. Ondrůška střelou levou nohou zpoza vápna obránce Gromský. V 66. min. se míče na hranici šestnáctky zmocnil Šálek, který poté orazítkoval levou tyč!

V 68. min. hlavičkoval po rohu Brodu nakrátko Kroča vedle pravé tyče. O šest minut později si se zakončení hlavou stejného hráče poradil pozorný Juran. I když se pak domácí snažili o vstřelení druhé branky, ničím kloudným již blanenskou obranu nepřekvapili a tak utkání skončilo smírně.

Další výsledky 9. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Otrokovice 2:2 (0:2), Hodonín - Polná 0:3 (0:1), Tasovice - Napajedla 1:0 (1:0), Mutěnice - Vrchovina 3:2 (2:2), Pelhřimov - Havlíčkův Brod 1:3 (0:2), Stará Říše - Velké Meziříčí 0:1 (0:0), Žďár nad Sázavou - Rosice 0:1 (0:1)

Radim Bubeníček, FK Blansko: „Do utkání jsme vstoupili špatně. Branku jsme inkasovali po sérii chyb. Celou první půlku jsme hráli bez pohybu a agresivity v osobních soubojích. Můžeme být rádi, že jsme neinkasovali více branek. Opět nás podržel David Juran a nechal nás ve hře o bodový zisk. O přestávce jsme si to vyříkali. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi aktivně a pramenila z toho pěkná vyrovnávací branka. Za průběh celého zápasu bod bereme. Nebyli jsme zdaleka kompletní, na lavičce jsme meli jen jednoho zdravého hráče do pole, kterým byl Robin Buchta.“