2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

N a p a j e d l a / B l a n s k o - Úvodních jedenáct minut rozhodlo o výsledku utkání FS Napajedla - FK APOS Blansko. Domácí se zásluhou Blažka a Huťky ujali vedení 2:0, které v závěru potvrdil po samostatném úniku Kučera.

Delegát: Laca

Krajča (C) - Zatloukal, Blažek, Zavadil, Popela - Haša 64. Plachý), Huťka M., Kameník, Dufka (90. Režný) - Hudák (77. Cahyna), Kučera
Náhradníci: Režný, Cahyna, Plachý, Kloček
Trenér: Jan Kameník

Švancara - Němec, Klimeš (C), Zich, Bezděk - Starý (56. Beneš), Nečas (76. Pernica), Kleveta, Šíp - Farník - Sehnal
Náhradníci: Hlaváček, Janíček K., Cupal, Pernica, Beneš
Trenér: Roman Šindelka

Souboj sousedů v tabulce odstartoval hodně zostra. Nejdříve v 5. min. dobrým napadáním přinutila dvojice Farník - Sehnal domácího obránce k chybě, poté střílel Kleveta nad. Na druhé straně se střílelo ostrými. V 9. min. se po rohovém kopu k odraženému míči dostal Blažek, který propálil klubko hráčů před sebou a poslal Napajedla do vedení - 1:0. Tuto radost si příznivci domácích ani nestačili pořádně vychutnat a mohli slavit podruhé. Prodloužený centr zprava se dostal ke zcela volnému M. Huťkovi, pro něhož už nebyl problém trefit odkrytou branku - 2:0.

Trenér Šindelka reagoval přesunem několika hráčů na jiný post. Němec se z pravého beka posunul do středu zálohy, na pravý okraj obrany putoval Bezděk, jeho uvolněný post zaujal Šíp, levého záložníka hrál Nečas. Ve 22. min. vybojoval míč Farník, Sehnal posunul míč do vápna Klevetovi, který ještě vracel míč zpět Sehnalovi, obránci soupeře jej v poslední chvíli odkopli na roh. Za dvě minuty se šikovně uvolnil Němec, přesným centrem našel Šípa, jehož střílenou přihrávku tečoval Sehnal, míč skončil těsně vedle levé tyče. Na druhé straně si s hlavičkou Hudáka poradil pozorný Švancara. Stejný hráč v zakončení neuspěl ani o chvíli později po centru Dufka, tentokrát mířil vedle levé tyče. Pět minut před koncem prvního poločasu Němec připravil šanci pro Sehnala, jehož střelu brankář Krajča dokázal včas vykrýt.

Krátce po změně stran si Zichův pas zleva zpracoval ve vápně Sehnal, další nebezpečnou střelu blanenského útočníka vyrazil Krajča na roh. Sehnal nebyl úspěšný ani v 55. min., kdy jej našel Farník, tentokrát střílel blonďatý útočník nad. Na druhé straně zamířil do stejných míst po centru Zatloukala Hudák. Divácky vděčný a velmi zajímavý zápas gradoval. V 67. min. zakončil rohový kop Kameníka těsně nad opět Hudák. Poté se ke slovu dostali Blanenští. Nejprve si Sehnal pohrál s trojicí obránců, po zmatku v domácí šestnáctce se k míči dostal Farník, jehož přihrávku pod sebe napálil zprvní Šíp, který pouze vyprášil Krajčovy rukavice. Na druhé straně se zaskvěl Švancara, na kterém si v obrovské šanci vylámal zuby Hudák. V 70. min. se po rohovém kopu opřel do míče Farník, střelu ligových parametrů vyrazil neméně povedeným zákrokem Krajča na další roh. Hra se poté ještě více přelévala ze strany na stranu. Blanenští se snažili snížit stav, čehož domácí využívali a několikrát chodili do přečíslení, s nimiž však nakládali nepříliš podařeně. Definitivní podobu výsledku tak dal až v 87. min. po samostatném úniku Kučera, jehož první střelu sice ještě Švancara vyrazil s dorážkou do opuštěné branky už by nic nezmohl ani David Copperfield - 3:0.

Pohledný zápas na výborně připraveném trávníku skončil jednoznačným výsledkem pro domácí, kteří byli produktivnější a své šance dokázali proměnit. Blanenští se však za svůj výkon rozhodně stydět nemusí.