B l a n s k o - Třiadvacetiletý Adrián Kopičár naskočil minulý týden do tréninkového procesu FK Blansko a pod vedením nového trenéra absolvoval hned dvě přípravná utkání. Právě v druhém z nich se Kopičár blýskl krásnou brankou.

Minulý týden jste se sešli po dlouhé pauze k prvnímu tréninku. Těšil ses do kabiny na spoluhráče?
Dá se říct, že jsem odpočítával dny, kdy znovu naskočíme do tréninkového procesu. Pro fotbalistu je velmi těžké chodit každý den běhat a trénovat individuálně. Myslím, že je daleko lehčí a efektivnější, když máte kolem sebe při tréninku spoluhráče a trenéry.

Jak probíhal první týden přípravy pod novým trenérem?
Dá se říct, že jsme se do toho hned pustili naplno, protože jsme měli na programu dvě přípravná utkání. Ale zápas nám dá vždycky víc než trénink, takže si myslím, že z tohoto pohledu to bylo fajn.

Obě utkání jste vyhráli, jak se ti v nich hrálo?
Po takhle dlouhé pauze bylo určitě těžší zvyknout si na zápasové tempo, ale myslím, že jsme oba zápasy odjezdili naplno a s chutí si zahráli.

Ty osobně ses proti Znojmu prezentoval krásnou střelou do horního růžku. Mohl bys gólovou situaci popsat?
Po rohovém kopu se ke mně dostal míč za hranici vápna. Prvním dotekem jsem si jej nachystal ke střele, která se povedla. Jsem rád, že mi to tam takhle padlo, do podobných situací bych se chtěl dostávat častěji, protože bych tím mohl mužstvu pomoct.

Co vůbec říkaš na nového trenéra, kterým je zkušený Oldřich Machala?
Spolupráce s novým koučem je zatím na výborné úrovni a věřím, že to do budoucna zužitkujeme. Trenér má představu, jak bychom měli hrát, zatím se ale poznáváme. Myslím si, že by si vše mohlo sednout a mohli bychom předvádět slušné výkony.

Stále vlastně nevíte, jakou soutěž budete v příští sezóně hrát. Je to velká komplikace?
Tuto záležitost vůbec nemůžeme ovlivnit. Připravujeme se nejlépe jak můžeme, abychom byli připraveni na jakoukoliv variantu a v lize poté mohli dosahovat dobrých výsledků.