Nelehký týden pokračuje dalším utkáním. Blanenské fotbalisty po pohárové bitvě čeká 6. kolo MSFL, v němž se představí na hřišti B-týmu Baníku Ostrava. Soupeř patří do užší špičky soutěže a dají se čekat posily z hlavního mužstva.

Pro Blansko půjde už o druhý duel tohoto týdne. Ve středu svěřenci kouče Petra Vašička nastoupili doma proti prvoligovému Zlínu, který je ve druhém kole MOL Cupu porazil 4:1. I přes jasný výsledek však nepodali Jihomoravané vůbec špatný výkon a ukázali, že jejich třetí místo v tabulce MSFL není náhoda.

Blanenští hráči aktuálně mají sérii čtyř vítězství za sebou. Žádný jiný celek v soutěži se takovou bilancí pochlubit nemůže. Minule to od týmu z brány Moravského krasu schytaly Rosice, když Blansko po pomalejším rozjezdu uspělo doma 2:1. Mužstvo zatím dohromady nasbíralo dvanáct bodů z patnácti možných.

Přestože Baník B nemá tak velkolepou sérii výsledků jako Blanenští, zase o tolik pozadu nezůstává. Rezerva ligového mančaftu se nachází na šesté příčce po dvou výhrách z předchozích dvou kol. Naposledy Ostravané porazili Uničov 3:1 a ještě předtím zdolali Velké Meziříčí 2:1.

„Hlavně jim nesmíme dát žádný prostor navíc. Nastoupíme proti mladému a aktivnímu soupeři, jehož nemůžeme nechat hrát jeho hru,“ upozorňoval Štěpán Alexa, jenž byl jediným střelcem Blanska v utkání se Zlínem. Sílu protivníka nepodceňoval ještě před pohárem ani trenér Vašíček. „Musíme rovnoměrně rozložit síly, abychom byli v neděli připraveni na Baník Ostrava B, který bude určitě posílený v době reprezentační pauzy,“ podotkl.

Z ostravského útoku si bude muset Blansko pohlídat hlavně Daniela Smékala. Devatenáctiletý snajpr dosud skóroval v každém zápase sezóny, a má tak na kontě pět branek. Navíc mu spolu s Tomášem Oklešťkem ze Znojma patří dělené první místo tabulky střelců MSFL. Za Blansko jsou nejvýše sedmí Tomáš Machálek a Guy Reteno Elekana se třemi trefami.

Poslední vzájemný duel se konal ještě v době, kdy Blansko působilo ve třetí nejvyšší soutěži před postupem do F:NL. Tehdy souboj dopadl remízou 1:1, jak ale bude vypadat skóre tentokrát? Důležité utkání o přední příčky odstartuje v neděli 5. září od 10 hodin. Hrát se bude na Bazalech.

Autor: Tadeáš Mima