Nabitý fotbalový týden pokračuje. Blansko se chystá na druhé utkání během čtyř dnů, tentokrát doma proti Dolnímu Benešovu v rámci 3. kola MSFL. Jihomoravský tým tak může zabojovat o třetí výhru v řadě, když se započítá pohár i liga.

Už během týdne mělo Blansko důvod k radosti. Uspělo totiž v prvním kole MOL Cupu 2:0 na hřišti silného Startu Brno, čímž postoupilo do další fáze poháru. Svěřenci Petra Vašíčka navíc ještě předtím porazili v lize Vysočinu a hrají ve skvělé formě. Díky třem bodům z uplynulého duelu poskočili na desáté místo MSFL.

Teď se Blansko vrací domů, kde narazí na Dolní Benešov. Tým, jenž otevřel ročník remízou 1:1 s Velkým Meziříčím a následně podlehl 0:3 Uničovu. Proto je slezský celek až patnáctý z osmnácti účastníků soutěže. Podobně na tom byl Dolní Benešov také v minulých dvou neúplných sezónách, kdy skončil buď poslední, či předposlední.

Právě do doby, kdy Blansko hrálo MSFL před postupem výše, se datuje i poslední vzájemný zápas těchto soupeřů. Utkání na hřišti Dolního Benešova skončilo 24. srpna 2019 nerozhodným výsledkem 1:1. Blansko tak má ambice, aby tentokrát bodovalo naplno, i když ho nečeká nic snadného.

„Musíme odpovědět na první utkání s Vratimovem, a není jiná odpověď než vítězství,“ uvědomuje si útočník Blanska Tomáš Machálek. Současně však nepochybuje o kvalitě protivníka. „Dolní Benešov je silný, zarputilý soupeř. Nečeká nás proto nic jednoduchého, ale my doma musíme sbírat body,“ doplnil Machálek.

Třetí zápas v MSFL se uskuteční v sobotu 14. srpna od 17 hodin. Blansko bude hrát s Dolním Benešovem na stadionu v Údolní ulici, kam zve všechny fanoušky klubu. Právě díky nim je mužstvo z brány Moravského krasu na domácí půdě obávaným rivalem.

Autor: Tadeáš Mima