2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko čtvrté přípravné utkání nedohráli. Na stadionu na Mlýnské již po 10 minutách vedli nad divizními Tasovicemi 2:1, vinou silné průtrže mračen však zápas v 57. min. rozhodčí předčasně ukončil.

Rozhodčí: Michal Strya

Juran - Jarůšek, Bubeníček (C), Marák, Šíp - Doležel, Šplíchal (46. Kolář), Zouhar, Šenk - Trtílek, Pernica
Náhradníci: Zavoral, Kolář, Beneš, Sedláček, Němec

Yonov (C) - Čerstvý, Vítek, Krátký, Kirschner - Svatoš, Horáček, Švarc, Vyžrálek - Szajko, Doležal (26. P. Dítě)
Náhradníci: Blahoudek, P. Dítě
Trenér: Tomáš Šťastný

Díky aktivnímu pojetí obou týmů nabídl již úvod utkání hrstce diváků zajímavé momenty. Ve 4. min. obelstili hosté ofsajdovou past Blanska a Doležal poslal míč k levé tyči Juranovi branky - 0:1.

Na vyrovnání se dlouho čekat nemuselo. Již po necelé minutě poslal výbornou přihrávku Šenk na nabíhajícího Trtílka a ten chladnokrevně skóroval - 1:1.

V 10. min. se opět měnilo skóre. Po centru Doležela a hlavičce Šenka se ve skrumáži nejlépe zorientoval důrazný Pernica a zblízka poslal míč za záda bezmocného hostujícího brankáře - 2:1.

Blansko zlobilo i nadále, velké sólo předvedl záložník Doležel ve 30. min., ale k přímému ohrožení branky se nedostal. Hosty pak podržel brankář Yonov, který vyrazil nebezpečnou střelu Pernici.

Po změně stran mohl Pernica pojistit vedení, ale ve 47. min. z hranice malého vápna přestřelil. O deset minut později se spustil prudký liják a utkání muselo být předčasně ukončeno.

Další utkání čeká fotbalisty FK Blansko v neděli 5. srpna od 17:00 na půdě soupeře v rámci 1. kola krajského poháru bude soupeřem svěřenců trenéra Kuglera někdo z trojice Žebětín, Čebín, Bořitov. Nedělní utkání Žebětín - Čebín bylo za stavu 0:2 pro hosty vinou počasí rovněž předčasně ukončeno a bude sehráno v náhradním termínu ve středu 1. srpna od 17:30. V pátek 3. srpna se v rámci 2. předkola rozhodne o soupeři našeho mužstva.