P e t ř k o v i c e / B l a n s k o - Série čtyř utkání bez bodového zisku je minulostí. Fotbalisté A týmu FK Blansko ve 22. kole Fortuna Moravskoslezské ligy uhráli na hřišti 9. týmu tabulky FC Odry Petřkovice remízu 1:1. Na vedoucí branku Jakuba Kučery z pokutového kopu odpověděl ve druhém poločase Dominik Špavelko.

22. kolo , 22. dubna 2017, FC ODRA Petřkovice - FK Blansko

FC ODRA Petřkovice

Branky: 69. Špavelko - 34. Kučera z pen.
ŽK: 15. Staněk, 27. Hrdlička, 29. Švancer, 61. Drozd - 15. Kučera, 36.Hanuš
Rozhodčí: Michal Gasnárek - Jan Dohnálek, Jozef Slaminka
Delegát: Miloslav Brtníček
Technický delegát: Radek Rabušic
Hrací doba: 45+0 ; 45+2
Střely na branku: 8:7
Střely mimo branku: 8:8
Rohy: 7:8
Fauly: 15:16

Buček - Polášek, Špavelko, Drozd, Švancer - Neumann (73. Václavík), Levčík (59. Halaška), Staněk (C), Hrdlička - Malý, Baranek
Náhradníci: Chvěja - Ptáček, Halaška, Václavík, Urbančik
Trenér: Roman Hulva

Floder - Gromský, Píšek, Šplíchal, Koláček (C) - Hanuš - Chloupek (88. Buchta), Kučera, Kolařík (81. Kratochvíl), Duda (75. Minx) - Stehlík
Náhradníci: Juran - Kratochvíl, Trtílek, Buchta, Minx
Trenér: Zbyněk Zbořil

Návrat Stanislava Píška do základní sestavy a změna rozestavení. Především tyto aspekty se v pozitivním světle projevily na výkonu Blanska v duelu na hřišti Petřkovic. I bez zdravotně indisponovaného útočníka Jana Trtílka, který usedl pouze mezi náhradníky, zahájili svěřenci Zbyňka Zbořila utkání aktivně.

Už v 1. min. musel domácí kapitán Staněk odvracet rohový kop Kučery, roh stejného exekutora domácí ubránili také ve 4. min. a poté předvedl nepřesné zakončení Duda. Poté převzali iniciativu domácí a poprvé zahrozili ve 12. minutě. Do centru Švancera se položil Polášek, Floder však reflexivním zákrokem udržel bezbrankový stav. V 18. min. orazítkoval Neumann po standardce pravou tyč.

Na druhé straně se o tři minuty později pokoušel prosadit Stehlík, jehož střelu brankář Buček pokryl, stejně jako nedlouho poté trestný kop Kučery. Ve 26. min. prošel dlouhý výkop Flodera až k Chloupkovi, který se ocitl za domácí obranou. Blanenský záložník byl na hranici vápna stažen Hrdličkou, rozhodčí však ukázal domácímu obránci pouze žlutou kartu. Kučerovu prudkou střelu z následného trestného kopu Buček vyrazil na roh.

Po půlhodině hry předvedl nacvičený signál Kučera s Kolaříkem, po centru druhého jmenovaného namířil svoji hlavičku těsně nad branku Píšek. Pak musel Buček znovu zasahovat proti střele Stehlíka. Ve 32. min. vysunul Šplíchal na levé straně Dudu, jehož centr zasáhl v pokutovém území rukou Polášek a následovala tak penalta. Její exekuce se ujal JAKUB KUČERA, který nezaváhal - 0:1.

Hosté pokračovali v útočném snažení. Ve 35. min. po rohu Kučery mířil Šplíchal hlavou nad. Poté Kolařík uvolnil Chloupka, který se tváří v tvář před Bučkem pokusil domácího brankáře přelobovat, což mu bohužel nevyšlo. Před odchodem do kabin se připomněli také domácí, střela Baranka ve 40. min. však patřila do kategorie nepřesné, Malého pokus skončil v náručí Flodera.

Po přestávce bylo častěji rušno v hostujícím vápně. Ve 49. min. zamířil vedle pravé tyče Špavelko. V 56. min. odvrátil centr Levčíka do bezpečí Hanuš. Stejný hráč v 60. min. vysunul do úniku Kučera, kterého nedovoleně zastavil Drozd a domácí obránce mohl být rád, že viděl z rukou rozhodčího pouze žlutou kartu, protože Kučera by postupoval sám na brankáře Bučka. V 62. min. předvedl svoji důležitou úlohu ve vlastním vápně Píšek, který na brankové čáře odhlavičkoval pokus Švancera.

Jediného zaváhání se hosté dopustili v 69. min., kdy nakopnutý míč propadl do vápna mezi obránci a brankářem k osamocenému DOMINIKU ŠPAVELKOVI, který střelou pod břevno vyrovnal na konečných 1:1.

ONLINE textový přenos

FC Odra Petřkovice - FK Blansko 1:1 (0:1)

Další výsledky 22. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Vyškov - Líšeň 1:3 (0:2), Otrokovice - Sigma Olomouc B 0:0, 1. HFK Olomouc - Hlučín 0:1 (0:1) Třebíč - Mohelnice 2:3 (2:1), Uničov - Kroměříž 0:1 (0:1), Slovácko B - Velké Meziříčí 5:3 (3:2), Zlín B - Hulín 2:3 (1:2)