2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

S v i t a v y / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zaznamenali první porážku v dosavadním průběhu zimní přípravy. V konfrontaci s účastníkem divize C si svěřenci kouče Hajského vedli dobře v prvním poločase, v tom druhém však ovládli hřiště svitavští fotbalisté, kteří zvítězili 5:3.

UT, Svit.-Lány , 15. února 2014, TJ Svitavy - FK Blansko

TJ Svitavy

5:3

Poločas: 0:2
Branky: 52., 57. a 59. Ptáček, 53. Belej, 66. J. Novák - 25. Nečas, 32. Koudelka, 90. Müller

Jílek - J. Novák, Kroulík, R. Ehrenberger, Veselský - Chlup (46. Czehowský), Gregor (46. F. Čížek) - L. Jukl, Ptáček, Belej - Mikolín (30. Válek)
Trenér: Zbyněk Zbořil

Macháč (46. Šmerda) - Gromský, Šplíchal (46. Pokorný), Müller, Čoupek (54. T. Zouhar) - T. Zouhar (46. Horáček) - Hepp, Nečas, Koudelka, Buchta (46. Vágner) - V. Cupák
Náhradníci: Pokorný, Horáček, Vágner, Šmerda
Trenér: Jiří Hajský

V pátém přípravném utkání změřili fotbalisté FK Blansko síly s účastníkem divize C TJ Svitavami, které po podzimu okupují 4. místo v tabulce. Pikantní byla tato konfrontace pro blanenského obránce Jakuba Šplíchala, který ve Svitavách působil po celý loňský rok.

Kádr ex-blanenského kouče Zbyňka Zbořila doznal před zimní přestávkou několika změn hlavně v kolonce odchodů - do Vysokého Mýta zamířil kanonýr Ivo Svoboda, do Opavy František Schneider, do Letohradu brankář Jan Ehrenberger, do Břeclavi boskovický Ondřej Paděra, hostování v klubu ukončil Ondřej Lysoněk a do přípravy se nezapojili ani futsalová hvězda Tanga Brno i české reprezentace Michal Seidler či další futsalista Martin Brůna. I s takto oslabenou sestavou Svitavy v přípravě porazily před 14 dny třetiligový Uničov 3:2.

Blanenští do utkání nastoupili opět bez zraněných Jana Trtílka, Radima Bubeníčka či Ladislava Hansla. Trenér Jiří Hajský se musel obejít i bez omluvených Davida Jurana a Jana Pospíšila. Testy v Blansku ukončil záložník Jaroslav Kubec. Celé utkání naopak odehrál testovaný útočník z Kohoutovic Vojtěch Cupák.

První dvě střelecké příležitosti si domácí fotbalisté vypracovali zásluhou Michala Beleje. Ten hrál letos vůbec své první přípravné utkání. V 8. min. hlavičkoval tento bývalý záložník 1. FC Brno těsně nad branku. Za další čtyři minuty pak po stříleném centru mířil vedle pravé tyče Macháčovy branky. Blansko kontrovalo ve 22. min. centrem Müllera a nebezpečnou střelou Koudelky. Ve 24. min. musel brankář Jílek vyrážet další pokus Koudelky na roh. Za další minutu už Blansko gólově udeřilo. Centr Koudelky uklidil do sítě Jan Nečas - 0:1. Ve 27. min. skončila po akci Buchty nad střela T. Zouhara.

Ve 32. min. se Blansko po zdařilé kombinaci dočkalo navýšení vedení. Müller nacentroval na Gromského, ten celou akci vyšperkoval přihrávkou na Jana Koudelku, pro něhož nebyl problém míč poslat za záda Jílka - 0:2. Svitavští mohli snížit za pět minut, již překonaného Macháče však na brankové čáre zastoupil pozorný Čoupek.

Druhý poločas odstartoval střelou nad V. Cupák. Svitavští o dvě minuty později mířili do břevna branky vystřídavšího Šmerdy. Tato nebezpečná střela předznamenala pasáž hry, v níž zcela dominovali svěřenci trenéra Zbořila. V 52. min. si František Ptáček poradil i s brankářem Šmerdou a snížil - 1:2. Za další minutu Blansko nezvládlo ofsajdovou past, do níž se nezachytil Michal Belej, který svůj únik zakončil neomylně - 2:2.

V 57. min. se po dalším samostatném úniku podruhé zapsal mezi střelce František Ptáček - 3:2. Stejný hráč pak v 59. min. po rohovém kopu zkompletoval hattrick - 4:2. Pátou branku zaznamenali domácí v 66. min., když se po přímém kopu z 18 metrů prosadil Jakub Novák - 5:2.

V 70. min. pak domácí nevyužili další samostatný únik. V 74. min. hlavičkoval po trestném kopu Koudelky těsně vedle levé tyče Müller. V 77. min. kryl brankář Jílek pokus Nečase. V 85. min. pak povedená střela Horáčka o pár čísel minula pravou tyčku. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě po rohovém kopu David Müller - 5:3.