B l a n s k o - K prvnímu tréninku se včera na stadionu na Mlýnské sešli fotbalisté FK APOS Blansko. Trenér Michal Kugler a nový asistent Roman Kubíček přivítali na úvod letní přípravy 19 hráčů.
S A týmem zahájili přípravu také vycházející dorostenci, stejně jako hráči B mužstva vedeni novým trenérem Radkem Sedláčkem. Na první trénink byli pozváni také tři noví hráči, kteří shodně vyšli z dorostu. Brankář Zdeněk Bušina (naposledy působil v Boskovicích) a obránci Michal Martinec a Přemysl Fousek, kteří na jaře hráli za dorost Sparty Brno. Bohužel Michal Martinec trénink nedokončil, protože při jednom ze soubojů špatně dopadl a utrpěl výron v kotníku.

Po úvodním proslovu vedení klubu se trenéři a hráči pustili do práce. „Bohužel není mnoho času, takže musíme hned začít nabírat fyzickou kondici. Nebudeme dělat výběhy, ale zaměříme se na rychlostní vytrvalost, samozřejmě budeme posilovat a proložíme to fotbálkem a strečinkem,“ nastínil plán úvodních tréninků Michal Kugler.

Kromě mladých nadějných hráčů se na úvodním tréninku objevil také útočník Martin Sehnal, který na jaře působil v Jedovnicích. „Martin Sehnal první trénink poctivě odpracoval, takže pokud bude jeho přístup takový, tak bych byl velmi rád, protože útočníka jeho kvalit potřebujeme,“ poznamenal na adresu navrátilce blanenský trenér.

První týden přípravy vyvrcholí v sobotu přátelským utkáním proti Zbrojovce Brno B, které se odehraje na stadionu na Mlýnské od 10:30. „Bohužel ještě nebudeme mít k dispozici všechny hráče, protože někteří jsou na dovolené a jiní zranění, ale alespoň dáme šanci všem, aby ukázali, zda se chtějí poprat o místo v kádru A mužstva. Tento týden trénujeme společně s B mužstvem, ale žádné rozdíly nedělám, všichni mají stejnou startovací čáru. Věřím, že toho kluci, kteří na jaře v B mužstvu byli, využijí,“ přeje si trenér Blanska.

Hráči, kteří se úvodního tréninku zúčastnili: David Juran, Zdeněk Bušina, Jaroslav Trubák, Miroslav Jelínek, Petr Šíp, Martin Sehnal, Radek Bezděk, Jiří Oulehla, Jakub Šplíchal, Tomáš Zouhar, Jan Sedláček, Michal Pištělka, Pavel Paděra, Tomáš Janíček, Michal Hanskut, Tomáš Antal, Marek Pernica, Michal Martinec, Přemysl Fousek

Přípravné zápasy FK APOS Blansko:
sobota 9.7. od 10:30
FK APOS Blansko – FC Zbrojovka Brno B
stadion na Mlýnské

sobota 23.7. od 17:30
FK Mohelnice – FK APOS Blansko

neděle 24.7. od 10:30
FK APOS Blansko – FC Zbrojovka Brno U19
stadion na Mlýnské

Pozn.: Na termín 16.7. je soupeř v jednání (pravděpodobně Sparta Brno nebo Tatran Bohunice v domácím prostředí)