2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Oproti některým minulým zápasům MSFL udělalo Blansko velký pokrok. Jihomoravští fotbalisté velice potrápili favorizované béčko Baníku, který se strachoval o výhru až do posledních minut.

23. kolo , 10. dubna 2022, FK Blansko - FC Baník Ostrava B

1:2

0:1

FC Baník Ostrava B

Branky: 66. Feik – 41. Smékal, 57. Smékal
Žluté karty: 78. Feik (BLA) – 33. Drozd (OVB)
Rozhodčí: Ogrodník – Volek, Hanák

Vitásek – Šíp (79. Adamec) (87. Fiala), Černý, Smrčka, Chyla – Štencl, Todorič, Feik, Alexa, Pecuch – Tulajdan

Murin – Boháč (46. Holaň), Takács (61. Šín), Budínský, Zálešák – Fulnek, Sotorník (81. Stojičevič), Drozd (61. Stoklásek), Jaroň (61. Blahuta), Říha – Smékal

Svěřenci kouče Petra Vašíčka měli motivaci napravit předchozí souboj, kdy padli vysoko ve Vratimově. Stejně tak chtěli nechat zapomenout na předchozí domácí výsledek se Znojmem, a tak šli do utkání s maximální koncentrací. Do sestavy se vrátil například Filip Smrčka, naopak na hřišti absentoval kapitán Tomáš Machálek.

Zodpovědný výkon znamenal, že skóre zůstávalo dlouho 0:0. Vyrovnaný stav mohl sice změnit Lukáš Budínský po čtvrthodině zápasu, nicméně jeho pokus ze standardní situace šel jen vedle tyče. Každopádně Blansko po celou dobu makalo a Ostravanům nenechávalo mnoho dalších příležitostí, jak zahrozit před brankářem Vitáskem.

Teprve těsně před koncem prvního poločasu se Baník B na několik minut herně zvedl. Ještě předtím minul Martin Pecuch při postupu proti hostující obraně, na což navázal soupeř nepříjemnou kombinací. Smrčka musel odkopávat míč téměř z brankové čáry a následoval rohový kop. Obrana Blanska se však nedomluvila, gólman pouze vyboxoval balón k Danielu Smékalovi a protivník vedl 1:0.

V nastavení úvodní fáze se ještě zkoušel střelecky prosadit Štěpán Alexa. Jeho postup z levé strany ovšem dobře pokryl gólman Murin a měl velký podíl na tom, že béčko Baníku šlo do pauzy s mírným náskokem.

Zvyšovat mohl zkraje druhého poločasu Jan Fulnek, který vyslal tvrdou ránu z místa před Vitáskem. Míč ale letěl o kus nad odkrytou část brány a Ostrava si musela na svoji další šanci počkat. Nová možnost se naskytla v 57. minutě, kdy se do volného prostoru dostal opět Smékal a nadvakrát překonal gólmana. Stav 0:2 do zbývající půlhodiny tak neznamenal pro Blansko nic snadného.

Ani nepříznivý stav však nezastavil tým z brány Moravského krasu. V 63. minutě ještě neuspěl Marek Štencl při postupu proti baníkovské defenzivě, o chvilku později se už ale zadařilo. Todorič rozjel standardku a hosté nezvládli odklidit míč do bezpečí. Počkal si na něj tedy Tomáš Feik, jenž se otočil čelem dopředu a perfektně propálil Murina.

Také po gólu zůstávali domácí fotbalisté celkem aktivní. Důležité přitom bylo i počínání v obraně, kde Blansko zlikvidovalo Blahutovu hlavičku. Posléze se předvedla i zadní řada Ostravanů, jež si poradila s postupem Pecucha po vhazování Tomáše Chyly.

V závěru ovšem byl blízko třetí trefě Baník B. U bližší tyčky vytáhl klíčový zákrok Vitásek, který vyrazil silnou bombu z bezprostřední blízkosti. I potom domácí mančaft ještě usiloval o remízu, jenže ani velká snaha už nestačila. Ostravská rezerva si tak sice odvezla všechny body, Blansko jí ale nenechalo nic zadarmo.

Co se týče tabulky MSFL, Jihomoravanům patří devátá pozice soutěže. Pozici si mohou zlepšit v neděli 17. dubna, kdy se opět vycestují k venkovnímu mači. Konkrétně je čeká měření sil se Slováckem B, a to dopoledne od 10.15.

Autor: Tadeáš Mima