2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

S čistým kontem odešli fotbalisté Blanska z utkání se Slovanem Rosice. Hosté byli v prvním poločase aktivnější a herně nepůsobili špatně, hra se ale později srovnala a výsledek zůstal 0:0. V tabulce MSFL tak zůstává i po 22. kole rozdíl mezi oběma týmy šestibodový.

22. kolo , 2. dubna 2022, FC Slovan Rosice - FK Blansko

FC Slovan Rosice

0:0

0:0

Bez branek
Žluté karty: 89. Novák (ROS) – 76. Štencl (BLA), 80. Tulajdan (BLA)
Rozhodčí: Grečmal – Pospíšil, Kolář

Zádrapa – Zezula, Praks, Novák, Koláčný, Pazourek, Selinger, Drbal (C), Dobrovodský (61. Kršák), Přerovský, Přikryl

Vitásek – Šíp, Smrčka, Zúbek, Štencl – Feik, Todorič, Machálek (C) (88. Lick), Pecuch (90.+6. Včelík), Alexa – Tulajdan (90.+3. Fojt)

Poprvé na jaře sáhli trenéři ke změně na postu brankáře, když místo Petra Nešetřila nasadili do hry Davida Vitáska. V základní sestavě začínali oproti minulému kolu také Marek Zúbek s Nikolou Todoričem.

Sebevědoměji působilo v první půli Blansko, které bylo nepříjemným konkurentem pro Rosice. Postupem času se však dostali do hry i domácí. Jejich síla se projevovala hlavně ve druhém poločase, nicméně obě defenzivy zůstaly pozorné a nepřipustily žádný inkasovaný gól.

Pro Blansko jde o vůbec první bezbrankové utkání aktuálního ročníku. A co víc, zároveň to je také premiérová remíza Blanska v sezóně. Zopakoval se tak výsledek ze zimní přípravy, kdy vzájemný zápas dopadl totožně 0:0. Co se týče soutěžních soubojů, naposledy hrálo FKB bez tref před více jak rokem proti Líšni.

Blízko rozdílové trefě byl v průběhu duelu Todorič, jenže jeho pokus šel pouze do tyče. Dělba bodů tak znamená, že šestý Slovan i osmé Blansko nadále dělí šest bodů. Svěřence trenéra Petra Vašíčka navíc čeká nabitý program, protože už ve středu 6. dubna pojedou k další venkovní bitvě do Vratimova.

Autor: Tadeáš Mima