2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Speciální motivaci bude v sobotním utkání mít obránce FK APOS Blansko Jan Zich. Ten ve Žďáře dělal své první fotbalové krůčky a byl v jeho kádru také v předloňské sezóně, v níž Žďár a Blansko soupeřili o postup do MSFL.
Dá se říci, že proti Žďáru to pro tebe bude utkání jara?

Úplně tak bych to neřekl, ale samozřejmě se chci vytáhnout. Věřím, že odčiníme porážku z Vyškova. Do kabiny určitě nějaké prémie vypíšu. Na pivo moc nejsem, takže asi klukům koupím nějaké dobré maso na grilování. Pomalu abych začal objednávat (smích).

Co bys o Žďáru mohl říci?

Pozornost vzbuzuje Chmelík, který dal 14 gólů. Na svůj věk je stále velmi dobrým hráčem Bratršovský, který dává jejich hře tvář. Když má den, tak je hodně dobrý také Otoupalík. Mají vysoké stopery Kadlece a Šindelku, kteří ale příliš neoplývají rychlostí. Věřím, že Sehnálek by se proti nim mohl prosadit.

Blansko a Žďár v předloňské sezóně soupeřili o postup do MSFL. Bude to mít nějaký vliv pro sobotní utkání?

Myslím si, že ne. Přeci jen už je to téměř dva roky. Navíc v tabulce je mezi týmy rozdíl 12 bodů. Pamatuji si vzájemný zápas v Blansku, ve kterém jsem díky karetnímu trestu nemohl nastoupit. Na Blansko jsme se tehdy nijak speciálně nepřipravovali. Vím, že se mi v zápase hodně líbil David Bednář, který nám teď samozřejmě chybí.

Tehdy utkání skončilo 1:1 a bylo hodně bojovné. Myslíš si, že to bude podobné i teď?

Těžko říct. My máme spíše bojovný mančaft. Žďár jsem viděl na jaře dvakrát. Určitě máme šanci vyhrát. Musíme ale makat jeden za druhého a do všeho jít na 100%.

Ze Žďáru jsi neodešel zrovna v dobrém..

Je to tak. Bohužel se nám nepodařilo postoupit a vina se dávala i mně. Je pravda, že jsem během jara dostal tři červené karty. Na druhou stranu jsem v těch situacích opravdu hasil požár na poslední chvíli. Na jaře jsme uhráli nejvíce bodů ze všech i přesto nakonec postoupilo Blansko. S čistým svědomím můžu říct, že do každého zápasu jsem dal vše, co jsem mohl.

Po porážce ve Vyškově jsi byl hodně naštvaný. Jak s odstupem času ten zápas hodnotíš?

Mrzelo mě, že jsme nebodovali. V prvním poločase jsem měl velkou šanci já a pak Sehnálek. Kdybychom se dostali do vedení, určitě jsme vyhráli. Bohužel ve 30. minutě jsme špatně pokryli centrujícího a poté i zakončujícího hráče a pykali za to.

Jinak jsi se vstupem do jarní části spokojen?

Nejsem a znovu se vracím k utkání ve Vyškově. Měli jsme minimálně na bod. Bohužel to, co jsme předváděli ve druhém poločase bylo hrozné. Vůbec nám nefungoval střed zálohy. Připadal jsem si jako na kolotoči, protože domácí neustále chodili do přečíslení. Je škoda, že se nám zatím nepodařilo ani v jednom zápase udržet čisté konto. Určitě bychom uhráli více bodů.