Jarní premiéra v MSFL čeká fotbalisty Blanska, a to rovnou v domácím prostředí. Do areálu na Mlýnskou přijede v neděli dopoledne FKM Jihlava, nad kterou Jihomoravané na podzim zvítězili 2:1. Dosáhnou podobného výsledku i tentokrát?

Pro Blansko nepůjde jen o domácí premiéru, ale o první jarní duel celkově. Potom, co se o minulém víkendu odložil souboj ve Vratimově, přichází ostrá bitva až teď. Svěřenci trenéra Petra Vašíčka budou obhajovat osmou příčku z podzimní fáze, během níž slavili devět vítězství.

Bodové zisky v soutěži se však ještě budou měnit, neboť se z ní odhlásil Dolní Benešov – tedy jeden z týmů, které Blansko porazilo.

Jihlavané si vedli v uplynulém půlroce o poznání hůře. Mužstvo z Vysočiny nastřádalo pouze čtrnáct bodů, což stačilo na šestnáctou pozici z osmnácti. A ani vstup do jara nemělo FKM ideální, když před týdnem podlehlo 2:5 Uničovu.

„Od soupeře očekávám dravost a jeho hra bude velmi rychlá. Ale porazili jsme je jednou, můžeme je porazit i podruhé! Připravovat se budeme hlavně v hlavě, aby k tomu každý přistoupil na sto procent. Když budeme pracovat jako tým, ponese to ovoce,” předpokládá záložník Štěpán Alexa.

Vzájemné utkání z podzimu dopadlo 2:1 ve prospěch Blanska. Tehdy se trefili Jiří Tulajdan s Guyem Retenem Elekanou. Alexa přitom věří, že diváci rozhodně mohou očekávat velké věci. „Fanoušky bych pozval na vyrovnaný zápas, takže se mají na co těšit. Doufám, že fanoušky bude slyšet do finálního hvizdu, taky pro to uděláme maximum,” burcuje talentovaný středopolař.

Přijďte podpořit fotbalisty Blanska na úvod jara i vy! Duel se hraje v neděli 13. března od 10.15 na umělé trávě v areálu Mlýnská.

Autor: Tadeáš Mima